«Путін має бути покараний» – стаття Петра Порошенка в The New York Times

Поки Захід говорить, Путін діє. Настав час відповісти – Президент в статті The New York Times

Президент Петро Порошенко у статті The New York Times наголосив, що у 2014 році вперше за сім десятиліть одна країна намагалася перекроїти карту Європи військовою агресією.

«Крадіжка Кримського півострова Росією викликала засудження та економічні санкції усього світу. Але, оскільки з’являлися інші новини, про Москву забули і вона почала розробляти новий напад: міст завдовжки 12 миль між материковою частиною Росії та Кримом», – наголосив Петро Порошенко.

«Український народ не буде дивитися, як Росія продовжує свою повзучу анексію нашої країни. Чотири роки тому, після нашої революції, Україна не спромоглася самотужки витримати російську військову авантюру. Але сьогодні ми сповнені рішучості і готові виступити проти Росії», – додав Президент. Саме тому був запроваджений воєнний стан на території України поблизу російського кордону, щоб Україна змогла мобілізуватись, якщо Росія зважиться на посилення своєї агресії. «Але нам також потрібна підтримка міжнародного співтовариства у формі подальших санкцій проти Москви за її останній напад», – підкреслив Глава держави.

Президент наголосив, що російська атака в Керченській протоці та Чорному морі 25 листопада не була окремою подією, адже з 2014 року Росія регулярно порушує міжнародні правила мореплавства та договори в обох цих водах та Азовському морі. «Вона викрала наші енергоресурси та рибні ресурси, завдала шкоди засобам існування України, заблокувала трафік та торгівлю в наших портах. Влітку Росія підвищила напруженість, регулярно затримуючи комерційні кораблі, що прямували в українські порти», – зазначив Петро Порошенко.

За його словами, Росія бере участь в економічній війні, намагаючись повільно придушити українські експортні ринки, і слова західного засудження цієї осені лише погіршували поведінку Росії. «Українські кораблі, що ніколи не проявляли агресію проти російського військово-морського флоту, ніколи не відкривали вогонь, незважаючи на те, що їх підбурювали, були атаковані із відкриттям вогню та захоплені на шляху додому в міжнародних водах», – зазначив Президент про події 25 листопада на Азові.

«Це було неспровокованим військовим нападом російських збройних сил на Україну. Москва не сховалася за “маленькими зеленими людьми”, як це було в Криму в 2014 році, її військовослужбовці не були у “відпустці”, як стверджувалося, коли в той же рік на східній Україні почалися бойові дії. Москва цього разу навіть не намагається обманути світ», – додав Президент.

Глава держави наголосив, що агресія триває, оскільки українські військовослужбовці та човни знаходяться під вартою в Росії, сотні кораблів блокуються в Азовському морі, росіяни їм відмовляють у дозволі пройти через Керченську протоку. Президент зауважив, що це не тільки українські кораблі, а й інших країн.

«Оскільки Крим і Донбас під окупацією, наше спільне завдання – не допустити, щоб Росія вилила свою агресію в Азовське море. І “Азовський пакет санкцій” проти Росії був би найменшою відповіддю світу на цей час. Поки Захід говорить, Путін діє. Настав час відповісти», – резюмував Глава держави.

Джерело

 

Путін слабкіший, ніж хоче здаватися – Глава держави у статті The New York Times

Президент Петро Порошенко у своїй статті для The New York Times наголосив, що мета Росії очевидна: вона хоче повернутися до тієї епохи, коли майно та земля вилучалися силою.

“Починається вона з України і продовжується на захід, наскільки світ дозволить. Демократичні країни повинні зробити вибір: виступати за те, що є правильним, або продовжувати умиротворення президента Володимира Путіна. Якщо історія навчила нас чому-небудь, так це тому, що умиротворення має смертельні наслідки», – написав він.

«Незважаючи на кремлівську пропаганду, Путін слабкіший, ніж він хоче здаватися Заходу. Захід може – за рахунок підвищення вартості агресії – змусити його послухатись. Скільки ще треба ворожості, щоб Захід використав тверду валюту, якою торгує Кремль – силу? Росія використала хімічну зброю в Британії; здійснювала кібератаки на Заході; обстрілювала мирних жителів в Сирії та розв’язала війну на східній Україні. Чи вже не час діяти?», – наголосив Президент.

Глава держави нагадав, що Президент США Дональд Трамп «продемонстрував справжнє лідерство, скасувавши свою зустріч з паном Путіним на “Великій двадцятці” в Аргентині через захоплення Росією кораблів та матросів». «Ми отримали відчутну підтримку Білого дому та Конгресу, включаючи оборонне озброєння, сильніші санкції та надійніші американські постачання енергоресурсів. Разом партнери з обох боків Атлантики можуть надалі підвищувати ціну для Росії за погрози нашій колективній безпеці», – наголосив Петро Порошенко.

Джерело

 

Президент: Росія має небезпечну кількість кораблів у Чорному морі, що може загрожувати членам НАТО – Румунії, Болгарії та Туреччині

«Ці останні події безпосередньо впливають на безпеку всього НАТО. В даний час Росія має загрозливу кількість морських кораблів у Чорному морі, що означає, що це може загрожувати членам НАТО Румунії, Болгарії та Туреччині. І це може бути лише початком», – написав Президент Петро Порошенко у своїй статті для The New York Times.

Глава держави акцентував увагу на значну присутність Росії у Балтійському морі. «Нещодавно російські бійці були перехоплені не вперше над Балтійським регіоном і не подали плану польотів. Хто може гарантувати, що це не репетиція патрулювання над горезвісним газопроводом «Північний потік-2», який будується Росією через Балтійське море, щоб кинути виклик Європі?», – наголосив він.

Джерело

Автори