Зустріч Петра Порошенка зі студентами та аспірантами (фото, відео)
Розслідування має бути прозорим, і злочинці мають понести покарання – Президент про справу Гандзюк
Розслідування має бути прозорим і злочинці мають понести покарання
Твердо переконаний, що Катерина Гандзюк не померла, її було вбито. Трагічна розв’язка стала наслідком злодійського нападу. Іншої думки тут і бути не може.Виходячи з інформації, яку мені надали правоохоронці, злочин проти Катерини Гандзюк вже значною мірою розкритий – знайдений вбивця, помічники, які зізналися, затриманий організатор. Однак, я не вважаю, що злочин розкритий до кінця. Впевнений, потрібно продовжувати роботу. Вимоги громадянського суспільства щодо прозорості, відкритості, неупередженості і ефективності слідства є цілком і абсолютно обґрунтовані. І сьогодні в ВР правоохоронці мають прозвітувати перед суспільством про хід слідства. Політичні спекуляції на темі вбивства Катерини Гандзюк точно не прояснюють цю справу. Тому закликаю провладні та опозиційні сили не кидатись голослівними аргументами та не робити піар на крові. Навпаки, ми маємо об’єднатися і забезпечити, щоб розслідування було прозорим і викликало довіру у суспільстві.Навряд чи хто більше за Президента зацікавлений, щоб злочин було розкрито, розслідування проведено, щоб вбивці, організатори та замовники понесли відповідальність. Жодна версія не буде відкинута, кожна буде дуже ретельно досліджена. Влада має забезпечити прозорість, а правоохоронні органи мають ефективно працювати. Тільки так можна встановити істину та покарати зло.
Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 6. November 2018
Президент Петро Порошенко закликав політичні сили не спекулювати на темі загибелі активістки Катерини Гандзюк та наголосив, що влада рішуче налаштована притягнути до відповідальності злочинців і вбивць активістки.
«Не можу обійти мовчанням подію, яка сколихнула все наше суспільство, всю Україну – це вбивство активістки, волонтера Катерини Гандзюк. Так, я твердо переконаний – вона не померла, її було вбито. Трагічна розв’язка стала наслідком злодійського нападу. Іншої думки тут точно бути не може», – заявив Петро Порошенко.
Глава держави зазначив: «Попри емоційність дуже багатьох заяв, попри те, що цей злочин, і я на цьому наголошую, виходячи з тої інформації, яку мені надали представники правоохоронних органів, цей злочин значною мірою розкритий: знайдений вбивця; помічники, які зізналися; затриманий організатор. Я не вважаю, що він розкритий до кінця, і впевнений, що треба продовжувати роботу».
При цьому Президент підкреслив, що вимоги громадянського суспільства щодо прозорості, відкритості, неупередженості і ефективності слідства є цілком і абсолютно обґрунтовані. «Цим ми маємо продемонструвати вірність європейським цінностям, і за це ми боролися. І задля більшої довіри, безумовно, і влада має бути більш відкритою», – зазначив він.
«І тому сьогодні у Парламенті має бути виступ і інформація правоохоронців не для Парламенту, а для всього суспільства», – також зазначив Глава держави, додавши, що необхідно «продемонструвати, що влада рішуче налаштована притягнути до відповідальності злочинців і вбивць, ким би вони не були».
«Але я хочу, щоб зрозуміли всі, що політичні спекуляції на цій темі точно не прояснять цю справу, а навпаки ще більше її заплутають. Отже, закликаю провладні та опозиційні сили не кидатися голослівними аргументами. І, не дай, Боже, не робити піар на крові», – особливо підкреслив Президент.
Глава держави закликав об’єднатися і забезпечити, щоб розслідування було ефективним, справедливим, прозорим, швидким, і таким, що викликає довіру у суспільства. «Іншого шляху у нас просто немає», – зауважив він.
Петро Порошенко також заявив: «Наголошую, що напади на активістів жодним чином не є частиною державної політики. Навпаки, історія останніх років демонструє дуже ефективну співпрацю української влади і громадянського суспільства. І ця ефективна співпраця була продемонстрована і під час величезного волонтерського руху, який допоміг створити українську армію, допоміг боротися із корупцією у лавах Збройних Сил і Міністерства оборони через волонтерський десант. Активну участь волонтерів і громадських активістів у реформах, їх долучення до написання законів. І практика показує, що це є правильна, ефективна, європейська форма співпраці».
За його словами, і у цій справі має бути знайдений саме такий механізм об’єднання зусиль, який дозволить запроторити за грати злочинців і в цьому мати довіру суспільства.
«Нікому не буде дозволено, користуючись цією ситуацією, дестабілізувати ситуацію в державі», – підкреслив Президент.
«Хочу наголосити, що навряд чи хто більше за Президента зацікавлений в тому, щоб цей злочин було розкрито, щоб розслідування було проведено, і щоб вбивці, організатори і замовники понесли необхідну відповідальність. Після того, як справу перекваліфіковано на вбивство, їм загрожує, абсолютно справедливо і об’єктивно, довічна найвища форма покарання», – сказав Петро Порошенко.
Президент також підкреслив, що жодна версія, а їх сьогодні більше двадцяти, не буде відкинута, кожна буде дуже ретельно досліджена з дотриманням процедури слідства. «І я як Президент не маю можливості і не повинен отримувати інформацію, яка може зашкодити розслідуванню. Але влада має забезпечити прозорість, а правоохоронні органи мають ефективно працювати. Тільки так можна встановити істину та покарати зло»,- сказав він.
Президент України заснував Фонд з підтримки освітніх та наукових програм для молоді
Ухвалив важливе рішення про заснування Фонду Президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді. Талановитій молоді потрібна підтримка Президента та держави, щоб мати змогу поїхати на навчання за кордон, отримати гранти, щоб потім займатися наукою в Україні.Новостворений Фонд Президента України забезпечить можливість молоді навчатися за магістерськими програмами, проводити наукові дослідження в провідних світових закладах вищої освіти та наукових установах. Фонд стане основою для реалізації прогресивних освітніх і наукових програм.
Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 6. November 2018
Президент Петро Порошенко ухвалив рішення про утворення в Україні спеціального Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді та підписав відповідний Указ. Про це Глава держави повідомив у Києві, під час зустрічі зі студентами та аспірантами.
«Дуже важливо, щоб розвиток науки, щоб підтримка талановитої молоді, студентів, аспірантів, молодих вчених відбувалася ефективно і на державному рівні», – наголосив він.
Під час спілкування Петро Порошенко назвав незадовільною нинішню ситуацію, коли сотні, а може й тисячі талановитих молодих людей змушені виїжджати з України для того, щоб продовжити займатися наукою. Саме тому й було прийнято рішення про створення зазначеного Фонду, який сприятиме роботі молодих науковців та розвитку галузі в нашій державі.
«Ми маємо створити всі можливості для того, щоб талановита українська молодь мала всі можливості реалізувати свій потенціал у нас, в Україні», – підкреслив Глава держави.
«І для цього я прийняв рішення про заснування Фонду Президента з підтримки освітніх та наукових програм для молоді для того, щоб підтримати молодь. Найталановитіша молодь, навіть якщо вона не має для цього достатньо коштів, повинна мати підтримку Президента і держави», – сказав Петро Порошенко, зауваживши, що молоді люди отримають можливість навчатися, або навчатись в аспірантурі, виграти гранти і здійснювати свої наукові розробки.
Таке рішення, на переконання Глави держави, є «абсолютно правильним шляхом». «І мені приємно це оголосити в такому колі, коли тут присутні найкращі студенти і аспіранти. Ви є, кажуть, надія ваших вчителів. Не тільки вчителів – надія всього українського народу і надія Президента», – сказав Петро Порошенко.
Президент наголосив на важливості підтримки талановитої української молоді, яка займається академічною та прикладною наукою. При цьому він відзначив, що завдяки в тому числі й українським вченим вдалося значно посилити обороноздатність країни та відродити українську армію. «Ми говоримо про створення спеціальних наукових хабів на базі провідних університетів України, таких як Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка, Київський політехнічний університет, інших. Це ініціатива не лише держави. Ми намагаємось залучити найкращих світових виробників для підтримки та розвитку українських наукових розробок», – зазначив Петро Порошенко та додав, що багато з таких розробок вже знаходять своє втілення у військо-промисловому комплексі України.
«Нам потрібно мати плеяду молодих вчених, які мають, в тому числі і західний досвід, впевненість в собі, і будуть на рівних дискутувати з академіками», – сказав Петро Порошенко. «Фонд власне для цього і створюється. Надати відповідну грантову підтримку, вільні кошти для того, щоб талановита наукова молодь могла з’їздити за кордон, навчитися, повернутися і робити науку в Україні. І ця робота має бути пов’язана з практичним застосуванням», – сказав Петро Порошенко.
На його думку, саме тоді, коли держава, влада та науковці об’єднаються, можливі позитивні зміни у цьому напрямку. Президент зазначив, що добре розуміє обсяг роботи, яку необхідно зробити для того, щоб зрушити українську науку вперед: «І щодо інституціонального «прокрустового ложа» старої системи української науки і Академії наук, і щодо необхідності реформування, і щодо зміни форматів для того, щоб саме не через фіксовану бюджетну дотацію, а через грантові програми мати можливість підтримувати молодих і талановитих». «Об’єднаємося і робимо ці зміни і ці реформи разом», – зазначив Глава держави.
«Я твердо переконаний, що це єдино можливий і правильний шлях», – ще раз підкреслив він.
За словами Петра Порошенка, Україну у цьому готові підтримати країни Європейського Союзу. Зокрема, питання підтримки української науки нещодавно обговорювалося під час візиту в Україну Канцлера Німеччини Ангели Меркель. Президент зауважив, що разом з Канцлером Меркель було започатковано низку програм, починаючи від підтримки будівництва дороги Запоріжжя-Мелітополь на Маріуполь і підтримки відбудови інфраструктури Донбасу, і закінчуючи спеціальним фондом енергоефективності, підтримки та розвитку науки та інших надзвичайно важливих програм.
«Створений Фонд і кошти, які, я сподіваюся, будуть закладені в бюджеті, підтримка Уряду, Міністерства – об’єднаними зусиллями ми точно вийдемо на перемогу. Фонд підтримає вас на шляху здійснення ваших мрій. Я всім бажаю перемог. Обов’язково бажаю віри в себе, бо без цього перемог не буде», – сказав Глава держави.
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №357/2018
Про Фонд Президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді