Офіційний візит Президента України до Туреччини. День другий (фото, відео)

Президент України відвідав виробництво потужних безпілотників компанії Baykar Makina

В ході офіційного візиту до Турецької Республіки Президент України Петро Порошенко відвідав виробництво компанії Baykar Makina, яка є одним із світових лідерів у виробництві потужних безпілотних авіаційних комплексів.

Главі держави та українській делегації були продемонстровані тактико-технічні характеристики БПЛА різних типів, включно з військовими.

Також було проведено переговори щодо співпраці і кооперації між оборонними комплексами України і Туреччини.

Джерело

 

Зло має бути покаране – Президент звернувся до правоохоронців у зв’язку зі смертю відомої громадської активістки Катерини Гандзюк

Сьогодні ми відкриваємо Консульство України в Анталії. Більше 1 млн 300 тисяч українців цього року приїжджали до Туреччини. З них більше 800 тисяч – саме в Анталію. Більше 30 тисяч українців – це місцева українська громада. Кожен українець в Анталії має відчувати турботу держави.Анталія – це не лише місто для відпочинку. Тут відбувається велика кількість міжнародних самітів. Я сподіваюся, що консульська присутність України в Анталії дасть можливість нашим дипломатам активно брати участь у цих процесах.

Gepostet von Петро Порошенко am Sonntag, 4. November 2018

 

Президент Петро Порошенко висловив співчуття у зв’язку зі смертю відомої громадської активістки Катерини Гандзюк.

Президент закликав правоохоронні органи зробити усе необхідне для того, щоб притягнути до відповідальності вбивць Катерини.

«Я хочу зараз звернутися до правоохоронців, щоб було зроблено усе можливе для того, щоб були знайдені вбивці і вони були покарані, опинилися на лаві підсудних. І ми усі маємо об’єднати зусилля для того, щоб це відбулося. Спільно допомогти правоохоронним органам, допомогти поліції для того, щоб зло було покаране», – підкреслив Петро Порошенко під час зустрічі з українською та кримськотатарською громадами в Анталії в ході офіційного візиту до Туреччини.

Джерело

 

Кожен українець, який приїжджає до Туреччини чи проживає тут, має відчувати турботу держави – Президент на відкритті Консульства України в Анталії

Більше 30 тисяч українців – місцева українська громада Анталії. Дякую, друзі, за нашу зустріч у такій теплій дружній атмосфері.

Gepostet von Петро Порошенко am Sonntag, 4. November 2018

 

Президент України Петро Порошенко в ході офіційного візиту до Турецької Республіки взяв участь у церемонії відкриття Консульства України в Анталії.

«Я дуже радий сьогодні бути тут, бо я перший Президент України, який приїжджає в Анталію з нагоди такої видатної події – відкриття українського Консульства в Анталії. Подивіться яке воно сучасне і красиве. Це є символом того, що для Української держави – це є одним із перших пріоритетів», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що Туреччину щороку відвідує понад 1,3 млн українців, з них понад 800 тисяч приїжджають саме в Анталію. Він також зауважив, що місцева громада українців складає понад 35 тисяч.

«Саме тому, коли ми приймали закон «Про дипломатичну службу», коли ми давали пріоритети українським дипломатам, на плечах яких лежить не менша відповідальність за збереження України, ніж в українських солдат на фронті, ми говорили, що вони мають захищати Україну по всьому світу. Україну і українців», – сказав Президент.

Глава держави особливо підкреслив: «Кожен українець, який приїжджає до Туреччини, Анталії, має відчувати турботу держави. Кожен українець, який проживає в Анталії, повинен відчувати турботу держави». За його словами, саме тому вперше було закладено кошти, які дозволяють не лише утримувати дипломатичні установи, а й відкривати і підтримувати такі заходи, як відкриття українського Консульства.

Президент наголосив на важливості відкриття Консульства, оскільки в Анталію приїжджають не лише туристи на відпочинок, тут також відбувається велика кількість міжнародних самітів і українські дипломати матимуть можливість брати активну участь у таких заходах.

«Я хочу всіх привітати з відкриттям нашого консульства. Подякувати українській громаді за те, що ви такі фантастичні, за те, що ви бережете Україну в серці, за те, що прививаєте цю любов нашим маленьким українцям», – звернувся до присутніх Петро Порошенко.

«Дякую, що ми разом, дякую, що ми спільно боронимо Україну. Дякую, що ми всі докладаємо зусиль, щоб міцніла дружба між Україною і Туреччиною», – також додав Президент.

Петро Порошенко нагадав, що в ході візиту до Туреччини у Стамбулі взяв участь у відкритті меморіальної дошки на будівлі колишньої дипломатичної місії УНР в 1919-1922 роках. Він також зауважив, що Україна і Туреччина відзначають 100-річчя встановлення дипломатичних відносин.

Президент України також наголосив, що під час переговорів із Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом було обговорено та вирішено цілу низку питань двосторонньої співпраці. «Починаючи від спільного формування коаліції на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, і вчора на спільній прес-конференції Президент Туреччини чітко заявив, що Туреччина ніколи не визнає незаконну анексію Криму і агресію проти нашої держави буде вважати брутальним порушенням міжнародного права», – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, на двосторонніх переговорах також обговорювались питання військово-технічної співпраці, просування у питанні створення зони вільної торгівлі. Він нагадав, що сьогодні громадяни України та Туреччини можуть вільно подорожувати з ID-картками до обох країн.

Джерело

Автори