Президент привітав новообраних членів Центральної виборчої комісії (фото, відео)
Радий ще раз привітати новообраних членів Центральної виборчої комісії. У новому складі ЦВК зараз 16 членів, і я готовий до консультацій з парламентською фракцією, яка поки не надала свої пропозиції. Після проведення відповідних консультацій готовий внести цю кандидатуру до парламенту, щоб забезпечити належне представництво фракцій в ЦВК.Хочу звернути особливу увагу: вже зараз ми отримуємо інформацію, що Росія планує втручатися у виборчу кампанію в Україні через дезінформацію, фальсифікації та кібератаки. Розраховую на ефективну роботу і ЦВК, і спецслужб для протидії російському втручанню та забезпеченню вільного волевиявлення українців.
Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 8. Oktober 2018
Президент новообраним членам ЦВК: Впевнений – майбутні вибори будуть чесними, прозорими, повністю відповідатимуть міжнародним європейським стандартам
Президент Петро Порошенко привітав новообраних членів Центральної виборчої комісії, зауваживши, що Верховна Рада прийняла мудре рішення, проголосувавши за достойних кандидатів. Глава держави вручив посвідчення новим членам Центрвиборчкому. На зустрічі також були присутні глави дипломатичних представництв іноземних держав.
«Впевнений в тому, що майбутні вибори будуть дуже високо конкурентними, чого, власне кажучи, ми добивалися: чесність, прозорість, рівність можливостей щодо участі у виборчих процесах, повна відповідність міжнародним європейським стандартам», – наголосив Глава держави та підкреслив, що це все накладає на членів ЦВК додаткову відповідальність. Він нагадав, що це будуть перші вибори після підписання і ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС, де зазначені відповідні норми щодо гарантування європейських принципів захисту волевиявлення громадян.
«Чому це так важливо? Україна зараз знаходиться на порозі надзвичайно важливого передвиборчого циклу – в 2019 році ми маємо президентські та парламентські вибори, в 2020 році – місцеві вибори», – наголосив Петро Порошенко. Він додав, що в наступні два роки Україну очікує виборчий процес на всіх рівнях.
«Щодо президентських виборів окремими політиканами створюються невиправдані завищені очікування. Хочу нагадати, що відповідно до Конституції в Україні зараз парламентсько-президентська модель, і Президент відповідає за сфери зовнішньої політики і оборони. І в цих умовах вибори Президента надзвичайно важливі. Весь соціально-економічний блок – це питання щодо парламентських виборів, коаліційного формування Уряду», – зауважив Петро Порошенко. Саме тому, за його словами, надзвичайно важливо, якими будуть Уряд і коаліція.
Крім того, Глава держави підкреслив, що в умовах децентралізації і реалізації президентської програми, коли 51% зведеного бюджету складають місцеві бюджети і відбулося максимальне наближення місцевої влади і громади, важко недооцінити значення місцевих виборів.
«Хотів подякувати, що вибори президентські та парламентські 2014 року, і вибори місцевих рад 2015 року були проведені в повній відповідності з вимогами забезпечення вільного волевиявлення громадян…і висловити сподівання, що вибори 2019-2020 років будуть тримати ще більш високо планку у забезпеченні прозорості виборчого процесу», – наголосив Президент.
Глава держави нагадав, що чотири роки тому «знаходився під великим тиском, що необхідно скасувати вибори, необхідно запровадити воєнний стан, необхідно обмежити конституційні і виборчі права українського народу». «Дуже задоволений, що ми не пішли цим шляхом. Це був шлях фактично країни-агресора, який хотів мати сценарій так званої «нелегітимної української влади» і яка б не пройшла підтвердження прозорими виборами», – додав Президент.
Росія збирається активно втручатися у виборчу кампанію. Маємо захистити вибір українців – Президент на зустрічі з новим складом ЦВК
Росія буде активно втручатися у виборчий процес в Україні, використовуючи різноманітні засоби, починаючи від дезінформації, і закінчуючи кібератаками. Про це сказав Президент Петро Порошенко на зустрічі з новообраними членами Центральної виборчої комісії.
«Перед вами стоять зараз завдання надзвичайно складні. Ми вже зараз бачимо і з точки зору інформації наших спеціальних органів, і з точки зору інформації наших партнерів, що Росія збирається активно втручатися у виборчу кампанію», – звернувся до присутніх Глава держави.
За словами Президента, таке втручання відбуватиметься «і через системи дезінформації, і через системи фальсифікації виборчого процесу, і через системи хакерських кібератак для того, щоб зірвати вибори».
«І тут я сподіваюсь на вашу ефективну роботу для того, щоб ми мали надзвичайно ефективні засоби протидії, щоб захистити вибір українського народу», – особливо наголосив Глава держави.
Президент також повідомив про досягнення домовленості з низкою міжнародних партнерів України щодо співпраці у питаннях кібербезпеки. «Я звертався до наших партнерів, ми домовились про те, що в кіберзахисті ми починаємо активну співпрацю. Так що висловлюю тверде сподівання, що результати виборів будуть надійно захищені», – підкреслив Петро Порошенко.
Відповідальність за підкуп виборців необхідно посилити, щоб захистити результати волевиявлення громадян – Президент
Президент Петро Порошенко під час зустрічі з членами Центральної виборчої комісії наголосив на важливості посилення захисту результатів волевиявлення громадян на виборах. Глава держави зазначає необхідність підготовки і ухвалення відповідних змін до законодавства.
«Ще одна важлива позиція – ефективна протидія підкупу виборців. Сьогодні щодо (неможливості використання – ред.) цієї технології, яка також є однією з форм втручання в вибори через гроші, які йдуть зі сходу, з Росії, я сподіваюся як на рішучі дії ЦВК, так і на необхідність внесення змін до законодавства, які суттєвим чином ускладнюють цей процес і збільшують відповідальність», – сказав Глава держави.
Президент повідомив, що проекти законодавчих пропозицій готові до розгляду на Національній раді реформ і запросив долучитися до цього процесу новообраних членів ЦВК, подавши свої пропозиції. «Хочу наголосити, що я буду готовий після обговорення на Нацраді за вашої участі внести до Парламенту та визначити цей законопроект як невідкладний. І прийняти законодавчий захист волевиявлення громадян і забезпечити ефективну роботу правоохоронних органів в рамках цього захисту», – додав Глава держави.
Президент також наголосив, що внаслідок політичних реформ в Україні вже немає такого рівня концентрації адміністративного ресурсу, як це було в минулому. «Левова частина повноважень передані на місця, забезпечено незалежність місцевого самоврядування, роздержавлено ЗМІ, створено суспільне мовлення, зроблена низка інших позицій, в тому числі і інструменти коаліційності центральної влади, дають тверде переконання в тому, що щеплення від застосування адміністративного ресурсу будуть проводитись надзвичайно ефективно», – сказав Глава держави.