Фонд Порошенка здійснив переклад Саламанської декларації державною мовою (фото)

За ініціативи дружини Президента України Марини Порошенко відбулося засідання «круглого столу», присвяченого реалізації положень Саламанської декларації в Україні. Це фундаментальний міжнародний документ у сфері запровадження інклюзивної освіти, який був прийнятий у 1994 році у м. Саламанка (Іспанія) представниками 92 урядів і 25 організацій у співпраці з ЮНЕСКО.

Оскільки Україна є членом ЮНЕСКО, положення цієї Декларації можуть імплементуватися в національне законодавство. Для цього Фонд Порошенка здійснив переклад державною мовою Саламанської декларації про принципи, політику та практичну діяльність у сфері освіти осіб з особливими потребами та Рамок дій щодо освіти осіб з особливими освітніми потребами.

28 серпня ці документи було розміщено на офіційному сайті Верховної Ради України для вільного цитування та відтворення.«Саме Саламанська декларація стала першим міжнародним документом, який визначав термін «особа з особливими освітніми потребами», закріпив принципи інклюзивної освіти, а також толерантне і гуманне ставлення до кожної дитини», – зазначила Марина Порошенко.

До роботи «круглого столу» долучилися Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, в. о. Генерального директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти Лариса Самсонова, Перший заступник Голови Комітету ВР України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, очільники Фондів «Відродження», UNICEF, USAID та канадського проекту EDGE.

Джерело

Поділитися:
Share

Share