Місія МВФ прибуде до України на початку вересня

Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ з 6 по 19 вересня з візитом, в ході якого представники Місії обговорять з українською стороною подальші кроки співпраці Фонду з Україною, включаючи фінансову допомогу з боку МВФ для підтримки економічної політики, спрямованої на підсилення макроекономічної стабільності та руху української економіки до сталого зростання.

«Без сумніву, приїзд нової повної місії Фонду після довгої перерви є свідченням гарного діалогу по багатьом питанням, включаючи забезпечення сталої бюджетної політики, утримання дефіциту в рамках затвердженого бюджету, боротьби з корупцією та іншим, – зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова. – Ми зацікавлені обговорити з Фондом як всі поточні питання, так і продовження співпраці після закінчення програми в березні 2019 року для забезпечення стабільності та передбачуваності розвитку України для громадян, національного бізнесу та зовнішніх інвесторів».

Міністерство фінансів вітає рішення про приїзд місії МВФ в Україну і висловлює впевненість у продовженні конструктивної співпраці з Фондом у питаннях підтримки економічних реформ, здійснюваних Президентом, Урядом та Національним банком.«Позитивні результати, над досягненням яких Міністерство фінансів працюватиме разом з МВФ, дозволить не тільки поповнити резерви НБУ, а й відкриє шлях до залучення фінансування державного бюджету на пільгових умовах з використанням гарантії Світового Банку (800 млн дол) та макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 1 млрд євро»», – зазначила Оксана Маркарова.

Джерело

 

Приїзд місії МВФ в Україну – крок до зниження невизначеності та поліпшення очікувань

Національний банк України вітає візит місії Міжнародного валютного фонду в Київ, запланований на початок вересня, як свідчення незмінності курсу України на проведення реформ та поліпшення перспектив виділення фінансової допомоги фонду на підтримку макроекономічної стабільності і відкриття доступу до пов’язаного офіційного фінансування від інших міжнародних партнерів.

«Приїзд місії МВФ в Київ – крок до зниження невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації в українській економіці та поліпшення очікувань учасників ринку», – підкреслив Голова Національного банку Яків Смолій.

Наближення перспективи отримання фінансування від МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також покращить можливості Уряду залучити на міжнародних ринках капіталу боргові ресурси, необхідні для здійснення пікових виплат за державним боргом у 2018-2020 роках, на прийнятних умовах попри послаблення апетиту інвесторів до активів ринків, що розвиваються.

Довідково: Відповідно до Інфляційного звіту (липень 2018 року), Національний банк очікує, що реалізація структурних реформ дасть Україні змогу отримати від МВФ 2 млрд дол. США до кінця цього року і, як наслідок, збільшити міжнародні резерви України до 20,7 млрд дол. США на кінець 2018 року.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео