Президент підписав Закон «Про національну безпеку України» (фото, відео)
Ми твердо підкреслюємо курс України на інтеграцію у ЄС і НАТО – Президент підписав Закон «Про національну безпеку України»
Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про національну безпеку України». «Сьогодні ми беремо участь у підписанні цього історичного документу. Я всім, перш за все, хочу подякувати за дуже активну роботу із підготовки цього Закону», – звернувся Президент до присутніх на підписанні Закону керівників силових структур.
«Це важлива віха для реформування всієї країни, в першу чергу сектора оборони і безпеки. Головне – цим Законом ми твердо підкреслюємо курс України на європейську і євроатлантичну інтеграцію. Ми підтверджуємо, що наша держава, український народ чітко визначився із своїм майбутнім – це майбутнє в родині народів вільного світу», – підкреслив Петро Порошенко.
«Я, як Президент і Верховний Головнокомандувач, беру на себе повну відповідальність за розробку, прийняття, підписання і за імплементацію зазначеного Закону. Я впевнений в тому, що на сьогоднішній день ці позиції будуть надзвичайно позитивні і для укріплення обороноздатності нашої держави, і для того, щоб і надалі зростала довіра між Україною і нашими стратегічними партнерами», – зазначив він.
Президент зауважив, що на сьогодні запланована його телефонна розмова з керівництвом США, міністром оброни Сполучених Штатів. Він також додав, що Україна вже зараз очікує на додаткову оборонну, фінансову допомогу з боку США.
Систематизовано перехід оборонного і безпекового сектору України до стандартів НАТО, аж до майбутнього членства в Альянсі – Президент про новий Закон
Президент Петро Порошенко особливо наголошує на чіткому відображені в новому Законі «Про національну безпеку України» позицій щодо інтеграції України в європейські структури. «Це наше повернення до європейської родини народів, у європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, аж до набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору», – підкреслив Президент під час підписання Закону.
Він також повідомив, що зараз завершується підготовка конституційних змін щодо реалізації мети, закріпленої в цьому Законі: «Ми будемо вносити проект відповідних змін до Конституції до українського Парламенту».
Глава держави назвав цей Закон історичним та повідомив, що українська влада, представники сектору оборони і безпеки, наші міжнародні партнери працювали над ним більше двох років.
Глава Української держави підкреслив, що цей Закон є історичним, тому що вперше, об’єднуючи три інших Закони, відбуватиметься взаємосумісність сектору оборони і безпеки з оборонними можливостями Північноатлантичного Альянсу.
«В секторі оборони і безпеки України відбуваються революційні зміни. Законом визначено фундаментальні національні інтереси України – те, що Збройні Сили України, інші силові підрозділи мають захищати», – наголосив Президент та зазначив, що робота над цим документом була дуже непроста.
За словами Петра Порошенка, силові структури, згідно нового Закону, мають перш за все захищати державний суверенітет і територіальну цілісність, незалежність нашої держави, демократичний конституційний лад і не допускати втручання у внутрішні справи України.
«Сьогодні Україна має значно більші можливості для того, щоб захистити себе», – сказав Президент та підкреслив, що це стало можливим внаслідок напруженої роботи, коли «практично з нуля створили нову армію, нову поліцію, відновили Національну гвардію, значно зміцнили можливості Служби безпеки України».
Президент також окреслив ще один фундаментальний принцип безпеки – сталий розвиток національної економіки, громадянського суспільства і держави для забезпечення зростання рівня та якості життя населення.
Президент зазначив, що Закон систематизує перехід оборонного і безпекового сектору нашої країни до правил, принципів та стандартів НАТО. Він зауважив, що «ще до 2014 року, відповідно до законодавства України, представникам, експертам, радникам НАТО було заборонено вхід до Міністерства оборони України, СБУ та Генерального штабу ЗСУ».
«На сьогоднішній день були прийняті позиції, які забезпечать ефективну співпрацю і взаємосумісність, аж до майбутнього членства», – підкреслив Президент, характеризуючи радикальні зміни в секторі безпеки і оборони України. Він також повідомив, що у Законі отримали розвиток положення відразу трьох Законів, які діяли дотепер – «Про основи національної безпеки України», «Про організацію оборонного планування» і «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави».
Закон про нацбезпеку має низку інновацій: створення системи документів стратегічного планування та запровадження цивільного контролю – Президент
Закон «Про національну безпеку України» запровадить низку інновацій та створення комплексної системи документів стратегічного планування, підкреслив Президент Петро Порошенко.
«Ми маємо затвердити стратегію, удосконалити Стратегію національної безпеки, розробити і прийняти Стратегію воєнної безпеки України, Стратегію кібербезпеки, при чому туди будуть залучені найкращі підрозділи СБУ, Національної поліції, інших силових підрозділів. Тому, що фактор кібернетичної безпеки на сьогоднішній день набуває особливого значення», – сказав Глава держави.
«Закон сьогодні концентрує абсолютну увагу на конкретних документах», – зазначив він.
За словами Президента, в документі закріплюються нові принципи формування керівництва оборонного сектору країни. «В цьому Законі ми пішли значно далі – у нас буде і цивільній Міністр оборони. Головнокомандувач Збройних Сил України підпорядковується Президенту як Верховному Головнокомандувачу. Він підпорядковується і Міністру оборони України. І він буде безпосередньо займатися керівництвом армії, відповідати за боєготовність армії і інших сил оборони. І це буде найвища військова посадова особа з урахуванням того, що і Президент, і Міністр оборони будуть цивільними», – сказав Петро Порошенко.
Також у Законі переглянуті функціональні обов’язки Служби безпеки України. «З одного боку дані додаткові повноваження, з іншого боку – підвищений цивільний, в тому числі і парламентський контроль за діяльністю Служби безпеки України», – зазначив Президент.
Глава держави зауважив, що відповідно до Закону задля забезпечення цивільного контролю в Парламенті має бути створений спеціальний комітет або спеціальний орган, який буде координувати і контролювати діяльність силових структур. «Запроваджено принцип прозорості контролю, який передбачає розкриття і певної фінансової інформації, що також є вагомим кроком вперед», – сказав Петро Порошенко.
Президент також наголосив, що «такі революційні зміни в секторі оборони і безпеки» потрібні навіть в умовах війни та необхідності давати відсіч російському агресору. «Я твердо наголошую, що аргумент про те, що війна не є часом для реформ є абсолютно хибним. І у реформ, які проводяться нами, спільно нашою командою в Україні, ще більше зростає їх цінність тому, що вони проводяться під час війни», – сказав він.
Петро Порошенко нагадав, що лише за останній тиждень і останні дні було підписано низку важливих документів, зокрема Закон про валюту, який значно лібералізує валютну діяльність і фактично лібералізує валютний ринок. Сьогодні у Верховній Раді було проголосовано Закон, яким запроваджується новий принцип корпоративного управління державними банками, котрий значно підвищує прозорість.
Глава держави також повідомив, що у розробці Закону про нацбезпеку не просто брали участь наші партнери, він є символом нової якості співпраці з безпековими організаціями партнерів, перш за все з Північноатлантичним Альянсом.