З початку року поліцейські Донеччини оголосили про підозру 168 бойовикам

Місцезнаходження 140 з них встановлене, вони притягнені до відповідальності. Ще 28 учасників незаконних збройних формувань перебувають в розшуку.

За останній тиждень про підозру повідомлено 10 учасникам НЗФ та їхнім пособникам. Серед них і ті, хто допомагав російським найманцям на блокпостах, і ті, хто брав участь у бойових діях.

У Краматорську поліцейські та прикордонники затримали автоматника терористичного батальйону «Восток». У пошуках роботи він намагався потрапити на підконтрольну Україні територію.

Колишній бойовик служив на передових позиціях біля селища Спартак під командуванням російських військових-осетинів. Незважаючи на те, що поранення він отримав під час вживання спиртних напоїв через невдалий постріл свого спільника, найманця зробили «героєм» пропагандистських сюжетів російського телебачення.

Житель Українська, який служив в незаконних збройних формуваннях у Донецьку, сам здався правоохоронцям. Чоловік чергував на КПП у захопленій будівлі управління СБУ, патрулював місто, а потім був переведений у помічники повара. Незадоволений ставленням командування підрозділу до особового складу, а також не отримавши обіцяних грошей за службу, бойовик залишив НЗФ та повернувся в рідне місто.

У Слов’янську поліцейські розшукали колишнього бойовика, який всі 4 роки ховався від відповідальності у храмі.

Також до відповідальності притягуються двох краматорчан, які несли службу на блокпостах окупантів за їжу та сигарети.

За фактами відкриті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності» Кримінального кодексу України. Затриманим загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадуємо, колишні учасники НЗФ мають гарантовану законодавством можливість (ст. 260 ККУ) звільнитися від кримінальної відповідальності та отримати шанс на нове мирне життя, добровільно здавшись правоохоронцям.

Джерело

Автор