Маніпуляція фактами з боку журналістів «Секретних матеріалів» дискредитує ЗСУ

Вчора, 21 червня 2018 року, у вечірньому ефірі програми «Секретні матеріали» телеканалу «1+1», у сюжеті під назвою «Інфекція страшніша за кулю» було поширено неперевірену, а відтак неправдиву інформацію про ситуацію у військових частинах, розташованих на території Яворівського полігону, що у Львівській області.

На початку сюжету демонструються кадри, відзняті біля контрольно-перепускного пункту «Базове» 184-го Навчального центру. Втім, згодом на відео з’являються кадри занедбаних об’єктів соціально-побутової інфраструктури, які не мають нічого спільного з жодним з об’єктів військових містечок, розташованих на території чи поблизу Яворівського полігону.

Також у даному відео використаний коментар нібито одного з військовослужбовців, ім’я або інші ідентифікаційні дані якого не вказані, а голос спотворений.  Дана особа розповідає про «епідемію кору», що начебто має місце у невідомій військовій частині. Водночас, у відеосюжеті немає жодного розгорнутого коментаря з інформацією від керівництва військової частини (офіційного запиту на надання такого коментаря не надходило).

Щодо захворювання на кір військовослужбовців, які проходять службу та підготовку у військових частинах та навчальних підрозділах, розташованих на Яворівському полігоні повідомляється, що на теперішній час йдеться про поодинокі випадки захворювання на цю хворобу. Командирами та начальниками, спільно з медичною службою ЗС України вжито всіх необхідних заходів для локалізації та запобігання поширенню цього інфекційного захворювання. Жодних підстав для ізоляції пунктів дислокації військових частин немає. Особовий склад, з урахуванням можливостей наявного казарменого фонду, розміщений в стаціонарних казармах з усіма необхідними побутовими умовами. «Притягнута до теми» смерть військовослужбовця, про яку згадується у відеосюжеті, була спричинена іншою хронічною хворобою.

Відтак, подана журналістами «інформація» має відверто маніпулятивний, суб’єктивний характер, а сам сюжет містить ознаки грубого порушення стандартів світової та вітчизняної журналістської етики. Наслідками гонитви журналістів за черговою «сенсацією» стає безпідставна дискредитація окремих військових частин та Збройних Сил України загалом, які сьогодні стримують російську агресію на cході нашої держави.

Міністерство оборони України обурене появою у вітчизняному медійному просторі подібних «матеріалів», та звертається до всіх представників ЗМІ в подальшому ретельно перевіряти інформацію, яка готується до ефіру.

Для отримання офіційної інформації просимо звертатися встановленим порядком до Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Джерело

 

Захворюваність на кір серед військовослужбовців на Яворівському полігоні не має тенденції до погіршення

Центральне санітарно-епідеміологічне управління Міністерства оборони України повідомляє, що у військових частинах та підрозділах, розташованих на території Яворівського полігону захворюваність на кір серед військовослужбовців не має тенденції до погіршення, та реєструється у вигляді спорадичної.

“На території полігону рівень захворюваності на кір станом на 22 червня, у порівнянні з попереднім кварталом 2018 року має тенденцію до зниження”, – наголосили у санітарно-епідеміологічному управлінні.

“У дислокованих на Яворівському полігоні військових частинах та підрозділах проводилося щеплення особового складу. Вакцинації не підлягали військовослужбовці, які мали медичні протипоказання, перенесені захворювання на кір в анамнезі, а також ті, хто згідно діючого законодавства відмовилися від проведення профілактики цього інфекційного захворювання”, – повідомляють військові медики.

Варто підкреслити, що при встановленні інфекційного діагнозу або підозри захворювання на кір, усі військовослужбовці в обов’язковому порядку госпіталізуються до клініки інфекційних хвороб Військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові. Лікування хворих на кір у медичних пунктах або ізоляторах військових частин заборонене розпорядженням начальника регіонального управління Служби превентивної медицини Міністерства оборони України.

Джерело

 

«Яворівський полігон» перетворюється на сучасний міжнародний центр підготовки підрозділів

Триває реалізація масштабного проекту Міністерства оборони з розбудови інфраструктури військових містечок, розташованих на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки у с. Старичі, Львівської області. Зокрема, на території 184 навчального центру реконструкції проводяться на 14 об’єктах у 7 локаціях.

У військових містечках «Базове», «Гвардійське», «Інженерне», «Старий штаб», «Центральне» «Острог» та «Ложний» будуються казарми, гуртожитки, навчальні корпуси, облаштовують зони відпочинку, спортивні містечка, військові логістичні та інші об’єкти інфраструктури.

На виконання доручення Міністра оборони України зводяться казарми поліпшеного планування для контрактників у військовому містечку № 25.

Загалом до планів будівництва на 2018 рік включено 8 об’єктів. На їх розбудову передбачено кошти в сумі 14,37 млн грн.

Темпи виконання робіт генеральним підрядником випереджають графік в середньому на 20 днів. Будівництво всього комплексу планується завершити до 20 грудня поточного року, що дасть можливість розмістити у належних умовах 1000 військовослужбовців.

Загальна вартість робіт з розвитку інфраструктури 184 навчального центру, згідно укладених договорів, становить 109,3 млн. грн., з яких, упродовж 2016-2017 років вже використано 73,11 млн. грн.

Джерело

Автори