Брифінг щодо функціонування Тарутинського військового полігону (відео)
На Тарутинському військовому полігоні проводяться планові заходи з бойової підготовки підрозділу Військово-Морських Сил ЗС України
Про це сьогодні, 18 червня, під час брифінгу у Прес-центрі Міністерства оборони України щодо окремих питань функціонування Тарутинського військового полігону повідомив представник Командування Військово-Морських Сил ЗС України полковник Денис Зубрицький.
— Саме зараз на території Тарутинського загальновійськового полігону проводяться планові заходи бойової підготовки окремого артилерійського дивізіону Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Зокрема, там відбувається проведення заходів бойового злагодження артилерійських батарей, — наголосив полковник Денис Зубрицький.
За його словами, на виконання рішення керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України проводяться заходи з відновлення навчальної матеріально-технічної бази Тарутинського військового полігону.
Офіцер наголосив також, що відповідно до Положення про Тарутинський загальновійськовий полігон, затвердженого наказом Командування ВМС ЗС України, цей полігон призначений виключно для забезпечення проведення заходів оперативної та бойової підготовки, створення та підвищення польового вишколу, психологічної підготовки підрозділів, військових частин, забезпечення проведення заходів бойового злагодження з’єднань, військових частин та підрозділів, у тому числі в особливий період.
Міноборони вживає вичерпних заходів з метою повернення до сфери управління земельних ділянок Тарутинського полігону
Про це сьогодні, 18 червня, під час брифінгу у Прес-центрі Міністерства оборони України щодо окремих питань функціонування Тарутинського військового полігону повідомив заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України полковник Олександр Чергінець.
Він повідомив, що загальновійськовий полігон «Тарутинський», розташований у Тарутинському районі Одеської області перебуває на обліку Білгород-Дністровської КЕЧ району, та рахується як земельна ділянка військового містечка № 11 загальною площею 24229,5 гектарів.
— Свого часу, земельна ділянка полігона площею 23 253,17 гектар, всупереч вимогам земельного законодавства та без згоди Міністерства оборони України була вилучена із земель оборони та переведена до земель запасу Веселодолинської сільської ради, — зазначив офіцер.
Полковник Олександр Чергінець повідомив, що на виконання доручення Міністра оборони України щодо вжиття заходів з повернення земель оборони, які незаконно використовуються сторонніми юридичними та фізичними особами, юридичною службою Міністерства оборони України, у тісній взаємодії з військовою прокуратурою Південного регіону України та з Південним територіальним управлінням Військової служби правопорядку вживаються спільні заходи щодо повернення до сфери управління Міністерства оборони України земельних ділянок Тарутинського загальновійськового полігону.
Представник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України розповів також деякі подробиці інцеденту, що мав місце на території військового полігону минулої суботи, 16 червня.
— Подія, що сталася 16.06.2018 на полігоні, трапилась на ділянці, розташованій у правому верхньому куті полігону, загальною площею 961 га. Цю ділянку СФГ «Колос» використовувало незаконно, оскільки, відповідно до акту прийому-передачі від 15.11.2017 на підставі рішення суду по справі № 5017/2972/2012 фактично повернуло Білгород-Дністровській КЕЧ ще в листопаді 2017 року.
«Дії військовослужбовців під час інциденту на Тарутинському полігоні були вимушеними та правомірними», — юридична служба Міноборони
На цьому сьогодні, 18 червня, під час брифінгу у Прес-центрі Міністерства оборони України наголосив директор Юридичного департаменту Міністерства оборони України полковник юстиції Валерій Коваль.
— Робота щодо повернення Міністерству оборони України земель Тарутинського військового полігону, які в попередні роки були незаконно передані та відчужені, є системною, і триває вже понад 10 років, — зазначив директор Юридичного департаменту Міністерства оборони України.
За його словами, ще у 2012 році було скасовано незаконне розпорядження Тарутинської РДА про припинення права постійного користування Міноборони землями військового полігону.
— Однак на той час райдержадміністрація протиправно передала в оренду фермерським господарствам 11 тис. га земель за ціною, у три — чотири рази нижчою, ніж ринкова, — підкреслив полковник юстиції Валерій Коваль.
Він зазначив також, що передумовою іциденту, що стався 16 червня 2018 року, є укладання у 2007-2011 роках договорів райдержадміністрацією та СФГ «Колос» щодо земельних ділянок загальною площею 2841,75 га і судового спору у справі щодо визнання їх недійсними.
Так, рішеннями судів всіх інстанцій у зазначеній справі ці договори визнано недійсними та зобов’язано СФГ «Колос» повернути ці земельні ділянки Міністерству оборони України.
Офіцер повідомив, що достеменно знаючи про рішення суду, яке набрало законної сили, наприкінці минулого року СФГ «Колос» провело на зазначених земельних ділянках посівні роботи.
В рамках виконавчого провадження земельні ділянки за актом прийому-передачі від 15.11.2017 року було прийнято до Міністерства оборони України.
У задоволенні заяви СФГ «Колос» про відстрочення виконання рішення суду у зв’язку з необхідністю надання можливості зібрати врожай відмовлено ухвалою Господарського суду Одеської області від 17.05.2018 року.
За таких обставин дії представників СФГ «Колос» щодо збору врожаю на земельних ділянках, що належать до земель оборони є незаконними та безпідставними.
Усвідомлюючи неможливість досягнення зазначеної мети законним способом СФГ «Колос» вдалося до провокативних дій демонстрації сили та погроз щодо військовослужбовців Збройних Сил України.
За попередніми висновками дії військовослужбовців військової служби за контрактом під час інциденту були вимушеними та правомірними.
Водночас, остаточні висновки буде зроблено за результатами службового розслідування.
Військовою прокуратурою зареєстровано три кримінальні провадження за фактами перешкоджання законному використанню Тарутинського полігону
Про це сьогодні, 18 червня, під час брифінгу у Прес-центрі Міністерства оборони України розповів начальник відділу Юридичного департаменту Міністерства оборони України полковник юстиції Сергій Остапенко.
— 16 червня цього року, представникам прокуратури було доведено інформацію про продовження злочинних дій щодо самовільного захоплення і використання земель полігону. Працівники прокуратури, які прибули на місце події, виявили 4 комбайни, які здійснювали збирання врожаю. З метою встановлення слідчим шляхом осіб, які вчинили протиправні дії, було вжито заходів до огляду місця події та техніки, а також допиту відповідних осіб. Однак до місця події прибули понад 40 озброєних вогнепальною та холодною зброєю осіб на 12 позашляховиках та легкових автомобілях, у т.ч. з іноземною реєстрацією. Вказані особи, відмовляючись представитися, фізично перешкоджали працівникам правоохоронних органів у проведенні слідчих дій, а в подальшому погрожували фізичним насильством та вбивством як працівникам прокуратури, так і присутнім військовослужбовцям Збройних Сил України, — наголосив полковник юстиції Сергій Остапенко.
Водночас, 16 червня військовою прокуратурою Одеського гарнізону було зареєстровано 3 кримінальні провадження за ч. 2 с. 342, ч. 1 ст. 345 та ч. 1 ст. 350 КК України (опір працівникові правоохоронного органу, погроза вбивством щодо працівника правоохоронного органу, погроза щодо службової особи).