Українські десантники здобули «золото» «The Cateran Yomp 2018» у Великій Британії (фото, відео)

 

Офіцери Десантно-штурмових військ Збройних Сил України взяли участь у марш-кидку для поранених ветеранів та учасників бойових дій «Cateran Yomp 2018», який нещодавно проходив у Великій Британії, в горах Шотландії.

У масштабному та престижному заході взяли участь військовослужбовці біля десяти країн НАТО та цивільні спортсмени з різних країн світу, загалом залучалося біля двох тисяч осіб. Представляли Україну на міжнародній арені шестеро її громадян – учасники бойових дій на Сході країни. Троє з них – діючі офіцери Збройних Сил, двоє – звільнені в запас, а також представник Нацгвардії України.

До речі, весь основний кістяк команди складали саме десантники. А це – майор Олексій Коротченко та старший лейтенант Олексій Чушкін, які проходять службу в лавах 81-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ. А майор Сергій Романовський, випускник факультету аеромобільних військ, свого часу командував ротою у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді ДШВ ЗСУ. Після важкого поранення та втрати кінцівки в боях на Луганщині відважний офіцер продовжив службу в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Сьогодні він передає свій досвід молодим курсантам, веде активний спосіб життя, продовжує виконувати стрибки з парашутом.

За умовами марш-кидку його учасникам необхідно було в складі команди здолати відстань у 54 милі, тобто 87 кілометрів. Для здобуття «золотої медалі» необхідно було пройти дану дистанцію менш ніж за 24 години. А українці зробили це за 23 години, показавши хороший результат та здобувши «золоту» медаль. Майже половині учасників марш-кидку не вдалося підкорити дану дистанцію.

Десантники розповідають, що маршрут був досить важким та складним, не дивлячись на відстань. А це гірська місцевість, круті підйоми, гірські струмки та болота. На маршрутах стояли чекпоінти, де учасники марш-кидка мали змогу відпочити та перекусити, поповнити запас води.

– Було досить складно, однак цікаво. Особливо запам’яталися досить круті підйоми, їх було десь чотири, по 800 метрів кожен. Однак ми це змогли, – розповідає старший лейтенант Олексій Чушкін. – Ми показали хороший результат, діяли однією командою, як прийнято у нас в ДШВ. Також мали змогу поспілкуватися з іноземними колегами, обмінятися думками та досвідом.

Ми пишаємося Вами! Слава Україні! Слава ДШВ!

Джерело