За участь в організації т.з. «референдуму щодо державної самостійності «ЛНР» позбавлення волі до 10 років

Направлено до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Луганщини за участь в організації та проведенні так званого «референдуму щодо підтримки акту про державну самостійність «ЛНР».

Прокуратурою Луганської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно мешканки Попаснянського району Луганської області за фактом вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у травні 2014 року громадянка України погодилася взяти участь у проведенні 11 травня 2014 року на території міста Попасна та Попаснянського району так званого «Референдуму щодо підтримки акту про державну самостійність «ЛНР» у якості голови виборчої комісії.

Реалізуючи злочинний умисел, вказана особа вимагала від адміністрації навчального закладу надати приміщення з метою облаштування у ньому виборчої дільниці для проведення вказаного «референдуму», керувала діями інших членів виборчої комісії, а саме надавала їм поради та вказівки щодо процесу голосування, брала участь у підрахунку бюлетенів, склала відповідний протокол, у якому відобразила результати голосування, та доставила бюлетені до місця знаходження так званої «центральної виборчої комісії».

Під час досудового розслідування підозрювана повністю визнала свою провину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, щиро розкаялась та активно сприяла розкриттю злочину.

Наразі обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено до суду.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Джерело

Автори