Уряд поновив роботу антирейдерських аграрних штабів (відео)

«Право власності має бути непохитним і недоторканим – це наше завдання», – заявив глава Уряду.

За ініціативи Міністерства юстиції та першого Віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва Уряд прийняв рішення відновити роботу антирейдерських аграрних штабів на час проведення посівної кампанії. Про це сьогодні в Кабінеті міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Весна – час відновлення сільськогосподарських робіт. Так само активізуються й аграрні рейдери. Ми вже отримали кілька сигналів з регіонів про можливість загострення ситуації із захопленням земель. Тому Міністерство юстиції та Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів виступили перед Урядом з ініціативою поновити роботу антирейдерських аграрних штабів на час посівної кампанії», – наголосив очільник Мін’юсту.

За словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, якщо хтось підняв руку на чуже майно, його треба негайно затримати та кинути за грати.

«Я прошу, з одного боку, щоб штаби продовжили свою роботу. А з іншого – вимагаю, щоб швидко були припинені будь-які протиправні дії по захопленню будь-якого майна в країні. Право власності має бути непохитним і недоторканим – це наше завдання», – заявив глава Уряду.

Перший Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів у свою чергу підкреслив, що минулого року було прийняте рішення Кабінету міністрів, яке дало можливість забезпечити правову, організаційну й технологічну основну для роботи антирейдерських аграрних штабів.

«Дякую Міністру юстиції Павлу Петренку та колективу Мін’юсту, представниками АПК, Міністерства економіки та державним секретарям, які зуміли швидко запустити цю роботу», – сказав перший Віце-прем’єр.

Він додав: разом із Міністерством юстиції було проведено більше 10 засідань, а координація роботи з обласними державними адміністраціями дала абсолютно позитивний результат.

Міністр юстиції Павло Петренко нагадав, що минулого року створені в усіх регіонах за ініціативи Міністерства юстиції антирейдерські агарні штаби довели свою ефективність під час кампанії збору збіжжя влітку та восени. Тоді вдалося попередити сотні конфліктів та запобігти десяткам спроб захоплень землі та врожаю.

«За 3 місяці роботи штаби розглянули 491 звернення. Фактично кожне четверте з них стосувалося спроб захоплення майна чи збіжжя. Завдяки роботі штабів проти рейдерів порушили 17 кримінальних справ», – додав Міністр юстиції.

Важливою складовою штабів була правопросвітницька робота. Мобільні групи здійснили 1858 виїздів до віддалених сіл та надали консультації 15 тисячам громадян.

Він також зауважив: за період роботи штаби визначили системні прогалини в законодавстві, які розв’язували руки рейдерам. Проаналізувавши їх, Мін’юст розробив низку ініціатив, які були схвалені Урядом.

«Ми ліквідували технічну можливість проводити реєстрацію земельних «ділянок-привидів» та запровадили автоматизовану система обміну інформацією між земельним кадастром та реєстром нерухомості. Окрім цього, ми запустили сервіс «СМС МАЯК», який дає можливість власнику контролювати будь-які спроби внести зміни до реєстру щодо своєї земельної ділянки», – повідомив Павло Петренко.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ АНТИРЕЙДЕРСЬКИХ АГРОШТАБІВ УРЯДУ ТА МІН’ЮСТУ (презентація)

Джерело

 

Олена Сукманова: Антирейдерські агроштаби працюватимуть в усіх регіонах безстроково

Кабінет міністрів під час сьогоднішнього засідання прийняв рішення відновити в усіх регіонах роботу антирейдерських аграрних штабів для недопущення зриву посівної кампанії. Про це після засідання Уряду повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Щойно на засіданні Кабміну було прийнято протокольне доручення про відновлення роботи антирейдерських аграрних штабів, які минулого року працювали на базі ОДА у період жнив – з 15 серпня по 15 листопада. Тоді ці штаби довели свою ефективність і продемонстрували позитивні результати», – сказала Олена Сукманова.

За її словами, агроштаби стали унікальним майданчиком, де представники різних органів влади дійсно вирішували проблеми, а не «відфутболювали» людину від одного відомства до іншого. Олена Сукманова також зазначила, що аграрні асоціації – Всеукраїнська аграрна рада та Аграрний союз України – минулого року заявили, що під час роботи агроштабів вони зафіксували зменшення кількості спроб рейдерських захоплень. «Нещодавно вони звернулися до Уряду з проханням відновити роботу аграрних штабів, бо після припинення їх роботи збільшилася кількість рейдерських атак», – зазначила заступник Міністра юстиції.

Олена Сукманова також наголосила, що згідно із сьогоднішнім дорученням Уряду особисту відповідальність за роботу штабів несуть голови ОДА, які щомісяця повинні звітувати про їх діяльність. «Ми спеціально не прописували терміни роботи штабів, вони будуть працювати стільки, скільки потрібно. Адже зараз йде посівна, потім буде збір врожаю і спокійними у нас залишаються тільки січень-лютий», – наголосила вона.

За її словами, у рамках роботи агроштабів Мін‘юст продовжуватиме правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Вона нагадала, що минулого року міністерство запустило мобільні точки доступу до безоплатної правової допомоги – завдяки ним юридичні консультації отримали майже 15 тисяч українців. Також за час роботи штабів представники Мін’юсту майже 1900 разів виїжджали у найвіддаленіші міста й села у всіх куточках України, щоб провести прийом та роз’яснити людям їхні права не тільки щодо земельних відносин, а й стосовно інших юридичних питань, які виникають у повсякденному житті.

Олена Сукманова також закликала і орендарів, і власників земельних ділянок відповідально ставитися до своїх прав та обов‘язків, які зафіксовані в договорі. «Якщо б сторони ставилися відповідально до своїх обов‘язків у договорі, багатьох конфліктів ми б могли уникнути», – зазначила заступник Міністра юстиції.

Джерело