Брифінг щодо розбудови інфраструктури для медичної реабілітації військовослужбовців (фото)
Для проходження лікування та реабілітації до країн-партнерів було направлено 340 військовослужбовців Збройних Сил України
– На лікуванні за кордоном на сьогодні перебувають 7 військовослужбовців Збройних Сил України. Про це сьогодні, 17 квітня, під час брифінгу у Прес-центрі Міністерства оборони України повідомив начальник лікувально-профілактичного управління Головного військово-медичного управління майор медичної служби Віктор Писанко.
— Всього для проходження лікування та реабілітації за кордон було направлено 340 військовослужбовців Збройних Сил України. У цьому важливому питанні нам надали допомогу 20 країн світу, — зазначив він.
За словами офіцера, щодо питань лікування та реабілітації воїнів Міністерство оборони України активно співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України.
Зокрема, відповідно до договору з Національною академією медичних наук України в наданні високоспеціалізованої медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил на безоплатній основі задіяні 28 науково-дослідних установ. Міністерством охорони здоров’я виділено 30-відсотковий резерв ліжок для лікування поранених військовослужбовців.
— У державі функціонує 30 госпіталів ветеранів війни, які надають реабілітаційні послуги учасникам АТО. Потужність зазначених закладів дозволяє щорічно надавати медичну і реабілітаційну допомогу близько 150 тисячам осіб. На даний час медичну допомогу отримали більше 30 тисяч учасників бойових дій, — наголосив майор медичної служби Віктор Писанко.
Для необхідного реабілітаційного супроводу особового складу постійно розширюється спектр лікувальних методик
«Міністерство оборони вживає заходів щодо постійного покращення процесу надання послуг з реабілітації військовослужбовців Збройних Сил України. Так, видатки держави на проведення реабілітаційних заходів у 2017 році склали понад 18,5 мільйонів гривень». Про це сьогодні, 17 квітня, під час брифінгу у прес-центрі Міністерства оборони України повідомив начальник лікувально-профілактичного управління Головного військово-медичного управління майор медичної служби Віктор Писанко.
За словами офіцера, основний потік щодо направлення на проходження курсу реабілітації формується клінічними центрами та лікувальними закладами, що безпосередньо обслуговують район проведення АТО.
Майор медичної служби Віктор Писанко, зокрема, поінформував, що Реабілітаційний центр «Трускавецький» спеціалізується на лікуванні розладів психіки та хвороб травлення, у «Хмільнику» надається допомога пацієнтам з розладами психіки, травмами та отруєннями, патологією кістково-м’язової системи. Спеціалізація закладу у Пущі-Водиці — розлади психіки, хвороби органів дихання. У санаторному відділенні клінічного центру Центрального регіону допомагають впоратися з розладами психіки, патологією органів дихання.
Окремо начальник лікувально-профілактичного управління Головного військово-медичного управління зупинився на Реабілітаційному центрі навчально-спортивної бази зимових видів спорту Міністерства оборони України «Тисовець», який почав функціонувати в якості пілотного проекту психологічної та фізкультурної реабілітації.
Тут на військовослужбовців разом з родинами чекають заходи відпочинку та реабілітації. Зокрема, вони можуть відвідувати спортивні зали, масажні кабінети, бані, активно відпочивати, долучатися до різноманітних екскурсій. Під час заходів психологічного розвантаження відбуваються бесіди із фахівцями-психологами, різноманітні заняття. Крім цього, передбачена робота виїзних медичних бригад з Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.
— Для необхідного реабілітаційного супроводу особового складу з розладами психічної сфери постійно розширюється спектр лікувальних методик, — зазначив Віктор Писанко.
Як він додав, у Трускавецькому центрі широко застосовуються апітерапія, душі Шарко та Віші, соляні процедури тощо. Хмільницький центр активно застосовує ЛФК, лазеро- та баротерапію. У санаторному відділенні Центрального регіону впроваджено фототерапію, масаж, ЛФК та інші методи реабілітаційного впливу.
— В «Пущі-Водиці» значну увагу приділяють водним процедурам, механотерапії. Крім того, центр активно співпрацює з факультетом кібернетики Національного університету імені Тараса Шевченка щодо використання біомехатронних комплексів для рухової нейрореабілітації, — повідомив начальник лікувально-профілактичного управління Головного військово-медичного управління.
Медична та медико-психологічна реабілітація здійснюється у Військово-медичних клінічних центрах, госпіталях, Центрах медреабілітації та санаторного лікування
«Для забезпечення реабілітаційних заходів та санаторного лікування функціонують 5 центрів медичної реабілітації та санаторного лікування (санаторії) Міністерства оборони України, загальний ліжковий фонд котрих складає 1650 ліжок». Про це сьогодні, 17 квітня, під час брифінгу розповів начальник лікувально-профілактичного управління Головного військово-медичного управління майор медичної служби Віктор Писанко.
— Медична та медико-психологічна реабілітація проводиться у лікувальних та санаторно-курортних закладах Міністерства оборони України, а саме — Військово-медичних клінічних центрах регіонів, у визначених військових госпіталях за певним профілем, та окрім цього, у Центрах медичної реабілітації та санаторного лікування — військових санаторіях, — конкретизував він.
Майор медичної служби Віктор Писанко додав, що система медичного забезпечення Збройних Сил України як на мирний час, так і на особливий період сформована і побудована за територіальним принципом.
— Госпітальна ланка медичної служби представлена 6 військово-медичними клінічними центрами та 15 військовими госпіталями, а також 4 військовими мобільними госпіталями, загальний ліжковий фонд котрих складає 6600 ліжок. Щорічно стаціонарне лікування проходить понад 180 тисяч пацієнтів, — розповів майор медичної служби Віктор Писанко.