Кількість сплачених боргів з аліментів зросла вдвічі (інфографіка)

Обсяг сплачених боргів з аліментів з початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває зріс у 2,2 рази. Якщо до початку дії нових засобів впливу на боржників державні виконавці стягнули з недобросовісних батьків 259 млн грн, то після запровадження новацій – вже майже 580 млн грн.

«Ми бачимо, що запроваджені законом нововведення стали дієвим мотиватором для злісних неплатників аліментів виконувати свої зобов’язання перед власними дітьми. За рахунок вжитих заходів постійно зростає кількість випадків, коли боржниками погашаються значні суми заборгованості по аліментах», – наголосила Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

При цьому в окремих регіонах державним виконавцям вдалося збільшити показники сплати боргів у понад 6 разів:

  • Луганська область – дітям виплачено 8,3 млн грн;
  • Миколаївська область – показники сплачених боргів зросли в 6 разів, або з 3,3 млн грн до 20,5 млн грн;
  • Рівненська область – діти отримали 14,7 млн грн заборгованих аліментів.

Лідерами зі стягнення боргів зі сплати аліментів після початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває за абсолютними показниками є:

  • Одеська область, де виконавцями Міністерства юстиції забезпечено виплату дітям 51,6 млн грн аліментів;
  • Дніпропетровська область, у якій стягнено 50,7 млн грн;
  • Полтавщина, де виконавці повернули найменшим українцям 42,9 млн грн боргів по аліментам.

«Міністерство юстиції, спираючись на вдалий досвід запроваджених ініціатив, завершує розробку другого пакету законодавчих новацій, які продовжать посилення тиску на неплатників аліментів. Зокрема, передбачається збільшення розміру аліментів; запровадження додаткових нарахувань на суму боргу в разі затримки виплат; запровадження кримінальної відповідальності для батьків, які ухиляються від суспільно корисних робіт та обов’язку працювати для «аліментників», які перебувають у місцях позбавлення волі», – зазначила Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

Так само передбачено низку нововведень, які захищатимуть дітей з інвалідністю. Адже такі діти не мають можливості чекати 6 місяців, доки до недобросовісних батьків буде застосовано всі заборони відповідно до чинного законодавства.

Джерело