Монетний двір карбує нові обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні (фото, інфографіка)

Національний банк України незабаром введе в обіг нові обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні.

Ці монети, що вводитимуться в обіг 27 квітня 2018 року, з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз перебувають в обігу.Українці матимуть змогу розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замінять в обігу банкноти. Тобто паперові гроші номіналами 1 і 2 гривні перебуватимуть в обігу паралельно з металевими до останньої паперової гривні.

Вилучати з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні Національний банк не буде, але припинить їх друкувати та поповнювати ними грошовий обіг.

Таку заміну свого часу успішно провели різні країни, наприклад, Угорщина, Чехія, Данія, Австралія, Великобританія, Канада, Японія.

Як відбувається карбування нових обігових монет, журналістам сьогодні показали на Монетному дворі.

Участь у заході взяли: генеральний директор Банкнотно-монетного двору Національного банку України Володимир Баглай, директор Монетного двору Банкнотно-монетного двору Національного банку України Володимир Решинський, начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу Володимир Тищенко, автори ескізів нових обігових монет – художники-скульптори Монетного двору Роман Чайковський та Володимир Дем’яненко.

Під час оглядової екскурсії виробництвом, що здійснює карбування українських монет, представники Монетного двору розповіли про технічні характеристики та дизайн нових обігових монет номінальною вартістю 1 та 2 гривні.

Так, нові обігові монети матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними для розрахунків. За кольором і розміром нові монети помітно відрізнятимуться від монет інших номіналів, що допоможе населенню легко визначити номінал.

Як зазначив генеральний директор Банкнотно-монетного двору Національного банку України Володимир Баглай, нові монети номіналом 1 та 2 гривні виготовляються зі сталі з гальванічним покриттям. “Це дає можливість знизити собівартість монет, тож сьогодні собівартість виготовлення нових обігових монет 1 та 2 гривні є нижчою за їх номіналˮ, – додав він.

Директор Монетного двору Банкнотно-монетного двору Національного банку України Володимир Решинський розповів, що в планах підприємства відкарбувати у цьому році близько 140 млн монет номіналом 1 гривня та 145 млн монет номіналом 2 гривні.

Він додав, що заміна паперових банкнот номіналом 1 та 2 гривні на монети відбуватиметься поступово, тож монети з часом прийдуть на заміну зношених, пошкоджених та вилучених з обігу банкнот.

Дизайн монет «успадкував» портрети тих видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номіналом 1 гривня зображено портрет князя Володимира Великого; 2 гривні – князя Ярослава Мудрого.

На аверсі всіх монет зображено малий Державний Герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

Елементи захисту монет, які треба використовувати під час візуального та тактильного контролю за їх справжністю, − дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їх ідентифікації використовуються технічні характеристики – розмір та вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

Начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу Володимир Тищенко наголосив, що з урахуванням строку служби монет заміна банкнот низьких номіналів на монети дасть змогу заощадити державі близько 1 млрд гривень.

Він пояснив, що «тривалість життя» монет становить близько 20 років у той час як банкноти номіналами 1 та 2 гривні можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – близько 1,5 року.

Довідково: Монетний двір є структурним підрозділом Банкнотно-монетного двору Національного банку України та здійснює карбування монет і виготовлення державних нагород.

 Монетний двір уведено в експлуатацію у 1998 році. Підрядником його будівництва був Австрійський монетний двір.

 Карбування розмінних (обігових) монет на Монетному дворі розпочалося наприкінці 2000 року. Перша відкарбована тут обігова монета 1 копійка.

 Загалом на підприємстві відкарбовано майже 10 млрд розмінних та обігових монет.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії