О. Турчинов та А. Аваков виступили на 11-му Київському Безпековому Форумі (фото, інфографіка)

Секретар РНБО України О. Турчинов закликає західних партнерів до солідарності і узгодженості дій щодо держави-агресора – Росії

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов закликає західних партнерів до солідарності і узгодженості дій щодо держави-агресора – Росії.

Виступаючи на 11-му Київському Безпековому Форумі, О. Турчинов поінформував про потужний наступальний потенціал збройних сил РФ, розгорнутий в окупованому українському Криму, на тимчасово окупованих територіях Донбасу та поблизу кордонів України.

«Проти України Генштаб Російської Федерації може задіяти 260 тисяч російських військовослужбовців, понад 3500 танків, 11 тисяч ББМ, біля 4 тисяч артилерійських систем, до 1 тисячі РСЗО, 500 літаків та стільки ж вертольотів, що розташовані вздовж нашого кордону. Росія готова до ведення масштабної континентальної війни», – заявив О. Турчинов. «Попри намагання світової спільноти зупинити російську агресію не існує жодної ознаки покращення ситуації та зупинення неоголошеної війни проти України», – заявив він, навівши фронтові зведення за останню добу.

Секретар РНБО України також звернув увагу на порушення Російською Федерацією її міжнародних зобов’язань, активну модернізацію ядерних сил і агресивну риторику російського керівництва, наголосивши, що така політика посилює небезпеку в Європі і світі.

О. Турчинов підкреслив, що в умовах російської агресії Україна, як і чотири роки тому, змушена розраховувати перш за все на власні сили. При цьому Секретар РНБО України заявив, що Україна відкрита та прагне партнерства. «Ми вдячні нашим партнерам за стурбованість, яку вони висловлюють щодо російської агресії в Україні, ми вдячні за санкції проти Росії, які достатньо суттєві і болісні для РФ», – сказав він, поінформувавши у цьому контексті, що на наступному тижні за дорученням Президента України відбудеться засідання РНБО України, де будуть продовжені чинні санкції проти РФ і продубльовані санкції, які ухвалили США та європейські країни.

Водночас О. Турчинов висловив занепокоєння рішеннями деяких європейських країн щодо газопроводу «Північний потік-2», звернувши увагу, що Росія «виводить свій стратегічний бізнес з країн першочергової потенційної агресії». «Коли ми говоримо про продовження санкцій, а підписуємо угоди, що створюють реальну небезпеку, зокрема, військову, я не бачу у цьому жодної логіки і здорового глузду», – зауважив він. О. Турчинов наголосив, що підтримка небезпечної енергетичної гри Росії, передача їй технологій значно послаблюють і без того розбалансовану безпеку Європи.

У цьому контексті Секретар РНБО України заявив, що антиросійські санкції є не «подарунком» чи поступками для України, а заходами щодо посилення спільної європейської безпеки, стримування держави-агресора, держави-терориста, запобігання нарощенню її військового потенціалу. «Подвійних стандартів у цьому питанні бути не може», – резюмував він.

Секретар РНБО України заявив, що відповіддю міжнародного співтовариства державі-терористу має бути солідарність і узгодженість дій, наголосивши, що прикладом цього є висилка російських шпигунів з понад двадцяти держав – США, країн ЄС і нашої країни.

Секретар РНБО України підкреслив, що для України не існує альтернативи європейській і євроатлантичній інтеграції, і вітчизняний сектор безпеки і оборони реформується відповідно до стандартів НАТО, повідомивши у цьому контексті про ухвалений у першому читанні законопроект про національну безпеку.

«Переконаний, що входження України в безпековий простір Європи – необхідність, а не тільки наше бажання. І дуже б хотів, щоб наші партнери дивилися на нашу державу, яка протистоїть небезпечній агресивній ядерній країні, не як на проблему, а як на важливий елемент власної безпеки, і під цим кутом розглядали питання військово-технічної співпраці, – підсумував О. Турчинов. – Впевнений, що в України і наших стратегічних партнерів спільне майбутнє, і ми відновимо безпеку у нашому спільному європейському домі».

Джерело

13 квітня о 18.55 телеканал UA:Перший транслюватиме інтерв’ю Секретаря РНБО України О. Турчинова.

Арсен Аваков: Україна не піде на компроміси, які змушують віддавати частину території

Міністр внутрішніх справ заявив, що Україна вступила у війну з Росією за право бути вільною і незалежною державою. Тому ніякі компроміси стосовно цього питання розглядатися не будуть. Про це він сказав під час щорічного безпекового форуму.

«Коли в 2014 році почалася агресія, у нас не було нічого. Була лише сила духу, добробати та підтримка суспільства через волонтерів. У нас немає альтернативи, як стати партнером країн НАТО. Але ми не можемо дозволити собі компроміси, які змушують нас віддавати частину нашої незалежності. Будапештським меморандумом нам гарантували недоторканість кордонів та безпеку. А після цього, лідери великих країн у 2014 році просили нас не провокувати Путіна. І це обійшлося нам дуже дорого ‑ окупацією Криму та Донбасу», ‑ сказав Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що міжнародні партнери продовжують співпрацю з країною – агресором.

«Ми дуже вдячні нашим партнерам за підтримку, але нам треба конкретні кроки. І я не розумію, як французька компанія з одного боку намагається будувати в нас електростанцію в Чорнобильській зоні, а з іншого ‑ бере участь в будівництві «Норд Стріму», ‑ зазначив міністр.

Арсен Аваков нагадав присутнім, що на Донбасі зараз є велика кількість саме російських військ і техніки.

«За даними МВС на тимчасово окупованій території Донбасу воюють корпуса 8 армії Південного округу армії РФ. Склад цих сил 35, 5 тисяч, в їх арсеналі 478 танків, 848 бронемашин, 750 артилерійських машин, РСЗВ 208, протитанкових засобів 363, 419 ‑ протиповітряної оборони. Бойовики не можуть мати такі потужності, вони цю зброю не в воєнторзі придбали», ‑ зазначив міністр.

Арсен Аваков наголосив, що Україна продовжує війну з агресором як на фронті, так і у площині комунікації.

Джерело

Міністр внутрішніх справ заявив, що МВС готується до будь-якого сценарію подій на Донбасі.

«МВС, сили Нацгвардії, Нацполіції розробляють сценарій для будь-якого розвитку подій. І в разі повноцінної військової агресії з боку Російської Федерації, і в разі, коли нам вдасться через місію миротворців отримати назад свої окуповані території. Це дуже серйозні виклики, ми до цього готуємося», ‑ зазначив він.

Нагадаємо, раніше Арсен Аваков заявив, що підрозділи МВС готуються до деокупації Донбасу.

«Сьогодні ми розглядаємо кілька варіантів розвитку сценарію на сході. Ми розуміємо, що звільнення території Донбасу та відновлення контролю над східним кордоном буде поліцейською операцією з залученням миротворчих сил, а не військовою. Сили МВС ‑ поліція та гвардія ‑ готуються до цього варіанту», ‑ наголосив міністр внутрішніх справ.

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео