Трастовий фонд НАТО вдосконалює механізм надання послуг українським пацієнтам, які зазнали ампутацій
Трастовий фонд НАТО, завданням якого є медична реабілітація українських військовослужбовців, нещодавно запустив дворічну освітньо-професійну програму підготовки бакалавра зі спеціалізацією «Протезування та ортопедія» у Харкові з перспективою запровадження освітньо-професійної програми підготовки бакалавра та магістра, відповідно до сертифікації Міжнародної спільноти з питань протезування та ортопедії (ISPO). Ця програма допоможе підвищити рівень надання медичних послуг військовослужбовцям з ампутованими кінцівками до рівня міжнародних стандартів. У зв’язку із конфліктом на сході України кількість пацієнтів з ампутаціями постійно зростає.
Ця програма впроваджується на базі Харківського науково-дослідного інституту протезування та ортопедії при співпраці з кафедрою радіоелектроніки Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ) та під керівництвом Німецької школи реабілітаційних наук. Проект реалізується разом із Міністерством соціальної політики та Міністерством науки та освіти України.
За результатами Уельського саміту 2014 року Комісія Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів визначила медичну реабілітацію як одну з ключових галузей розвитку практичної співпраці з Україною. На Трастовий фонд НАТО з питань медичної реабілітації, який очолює Болгарія та який реалізується Агентством НАТО з технічного обслуговування і постачання (NSPA), покладаються такі завдання:
- Надання українськими військовослужбовцям (діючим та звільненим у запас) та цивільним особам з сектору безпеки та оборони швидкого доступу до медичної реабілітації та постійних медичних послуг.
- Гарантування, що система медичної реабілітації в Україні надає постійні послуги українськими військовослужбовцям (діючим та звільненим у запас) та цивільним особам з сектору безпеки та оборони.
З 2015 року понад 500 поранених військовослужбовців та 2 тис. лікарів скористалися послугами цього Трастового фонду, який також підтримав розробку нового закону про Медичну реабілітацію та введення нових професійних назв: фізичний терапевт, ерготерапевт та протезист.