Підсумки довиборів до ВР

1) Довибори відбувались в 7 мажоритарних округах в Дніпрі, Чернігові, Херсоні, а також на Волині, Франківщині, Полтавщині, Луганщині.
Депутатами обрано двох кандидатів УКРОПУ, двох кандидатів БЮТ (ще двоє зайняли 2-ге місце), двох кандидатів, яких підтримувала БПП (ще двоє зайняли 2-ге місце) і кандидата від Нашого Краю.

2) Безпрецедентно низька явка на виборах. Такої низької явки не було за всю історію виборів в Україні. Середня реальна* явка по 7-ми округах склада 33,0%, тобто на дільниці прийшла третина виборців. При цьому на деяких округах явка значно менша, в Херсоні явка склала – 16,4%.
*на сайті ЦВК явка вища, але це через помилку:https://www.oporaua.org/…/43054-luhanshchyna-okruzhna-vybor…

3) Низька явка привела до того, що на довиборах до ВР тільки 1 переможець з 7-ми набрав кількість голосів, достатню для перемоги на виборах в 2014 роців (кандидат від УКРОПу на Волині). Ще двоє (кандидати, яких підтримував БПП) набрали кількість голосів рівну мінімальним прохідним значенням на виборах в 2014 році. Інші 4 кандидати шансів бути обраними в 2014 році з такою кількістю голосів просто не мали б.
При цьому кандидат від БЮТ, який переміг в Херсоні був обраний 6,7 тисячами голосів. На окрузі 163 тис. виборців. Тобто, за переможця, народного депутата, проголосували 4,1% виборців.

4) Низька явка і падіння довіри виборців до кандидатів є свідченням того, що популісти дійсно досягли своєї мети і рейтинги влади впали. Хоча я більше схильний до думки, що це не досягнення популістів, а наслідок системних помилок влади в інформаційні політиці і в елементарному не бажанні пояснювати людям суть процесів, в той час коли стада гівнометів роблять все для дискредитації. І поки влада буде закривати очі на бездіяльність немічних стеців і “діяльність” ТП, буде і далі не вирішувати системні кадрові проблеми, не звертати увагу на інформаційну політику, то справи для неї будуть тільки погіршуватись.

5) ОДНАК: вслід за падінням підтримки влади, впала підтримка ВСІХ інших політичних сил. Тобто можна констатувати, що В ЛИПНІ 2016 УКРАЇНЦІ ВТРАТИЛИ ДОВІРУ ДО ВСІХ ДІЮЧИХ ПОЛІТИЧНИХ СИЛ.
Наголошую, ВСІХ!
В той час, коли по результатах місцевих виборів в листопаді 2015 року мало місце зростання рейтингів БЮТ (+77,3% у порівнянні з виборами 2014р), ригів (+28,8%), свободи (+20,1%) (дані тут –https://goo.gl/q3e7cM), то по результатах довиборів впала підтримка ВСІХ політичних сил, навіть у порівнянні з показниками 2014 року.

6) Ви скажете, що некоректно судити про підтримку політичних сил по результатах мажоритарних довиборів. Так, не зовсім коректно, але є одне АЛЕ. Точніше 4 “але”. Це 4 кандидати, які в 2014 році і тиждень тому представляли партії на парламентських виборах в тих самих округах.
– 23-й округ (Волинь) Кирда Л.Ф. БЮТ. 2014-й рік – 22760 голосів (тоді це було 22,17%). 2016-й рік – 9943 голоси (12,94%). Підтримка зменшилась в 2,3 рази.
– 85-й округ (Франківщина) Сікора О.М. БЮТ. 2014-й рік – 13 865 голосів (11,28%). 2016-й рік – 6773 голоси (13,00%). Підтримка впала на 40%.
– 183-й округ (Херсон) Дудар І.М. Самопоміч. 2014-й рік – 6628 голосів (10,17%). 2016-й рік – 1593 голоси (5,94%). Підтримка впала в 4,2 рази.
– 183-й округ (Херсон). Плугатарьов В.А. Ляшко. 2014-й рік – 2373 голоси (3,64%). 2016-й рік – 380 голосів (1,41%). Підтримка впала в 6,2 рази.
І навіть сьогоднішній переможеть 183-го округу колишній губернатор Херсонщини і колишній нардеп від БЮТ Одарченко втратив підтримку в 2 рази в порівнянні з 2014 року, однак таке порівняння не зовсім коректне, оскільки він в 2014 році балотувався на іншому окрузі, правда теж в Херсоні.
Таким чином, ці результати дуже наглядно свідчать про падіння підтримки політичних сил в 2016 році в порівнянні з 2014, оскільки в вищеперелічених 4 випадках кандидати і округи залишились тими самими.

7) Ці вибори також стали предвісниками політичної смерті деяких політсил, передусім самопомочі, а також ляшка і свободи.
Результати самопомочі – 250 голосів в Дніпрі (там СП обігнали 2 клони переможця і клон 2-го кандидата), 1593 голоси в Херсоні і 1800 голосів в Чернігові. Це в загальному 0,8% по відношенню до кількості виборців в цих трьох округах.
В ляшка справи трохи краще, але не набагато.
Дуууже втратила підтримку свобода. Для того, щоб свобода втрачала підтримку їм треба давати владу. Отримали владу на Франківщині, відразу обісрались і всьо… Хоча свобода втратила всюди.

8) Попри втрату довіри до “старих” політичних проектів, немає довіри і до “нових” політичних проектів. Напевне тому, що нові політичні проекти нічим не кращі ніж старі. А може тому, що ці борці з корупційов всім наглядно показали, що їхня боротьба заключається в лобіюванні інтересів правильних олігархів, тобто тих олігархів, які їм платять.
Народний контроль, який показав якісь результати на місцевих виборах, на довиборах просто здувся. Те ж саме Сила Людей. Демальянс і не надувався. А довіра до шустера, яка була делегована фірсову в Чернігові склала АЖ 4%.

9) Таким чином, довибори до Верховної Ради по 7-ми округах з різних частин України показали ВТРАТУ ДОВІРИ ЛЮДЕЙ ДО ВСІХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЕКТІВ. Це серйозна криза влади в цілому. Це дуже небезпечне явище. Бо, якщо б перевибори до Парламенту відбулися сьогодні, то люди б голосували не за БПП, не за БЮТ, не за Свободу чи Ляшка, а за те, що їм будуть головити політтехнологи з телевізора і за гречкосіїв.

10) Особливий прівєт так званим “патріотам”, які “дуже люблять Україну”. Ви дуже наглядно показали свою любов до України. “Патріоти” з Калуша вибрали собі депутатом брата діючого депутата, який не ходить на засідання, ігнорує всі важливі законопроекти, а лишень користується благами мандату. А тепер, ви ідіоти, вибрали собі ще одного такого.
“Патріоти” з Полтавщини і Херсона взагалі вибрали двох представників БЮТ. Для чого? Для того, щоб було +2 тєла, які блокують трибуну?
Потім не кляніть владу, не жалійтеся, що у ВР клоуни і їх треба розігнати/розстріляти, бо клоуни – це ви і саме ви є причиною всіх бід держави, ваша тупість, бо ви самі свідомо вибираєте собі таку владу на яку цілком заслуговуєте.

Автор