Світ 20 липня. Результати дня

Пост-кризові чистки у Туреччині, протест у Південному Судані, перші факти участі Франції у війні у Лівії, арешти у Македонії, демонстрація у Вірменії, бої у Сирії та багато іншого.

Африка:

– Тисячі людей влаштували протест у столиці Південного Судану, вимагаючи не розгортати тут військовий контингент Африканського Союзу. Більшість людей вказують на масові факти насилля з боку миротворців Союзу, скоєні ними проти цивільного населення.

– Китайська влада направила свого спеціального представника Чжона Цзяньхуа до Кенії, Уганди та Ефіопії для проведення серії переговорів стосовно ситуації у Південному Судані.

– У Лівії невідомі бойовики збили французький військовий гелікоптер. Троє спецпризначенців загинули. Раніше, Франція заперечувала присутність своїх сил спецпризначення на території Лівії.

– Прем’єр-міністр Тунісу Хабіб Ес-Сід закликав парламент проголосувати вотум недовіри уряду через конфлікт із депутатами.

Америка:

– Національний з’їзд Республіканської партії США висунув мільярдера Дональда Трампа кандидатом на посаду президента.

– У США в аеропорті Нью-Йорка поліція затримала одного з керівників британського банку «HSBC» Марка Джонсона за підозрою у відмиванні коштів.

– Міністерство юстиції США вимагає накласти арешт на майно продюсера фільму «Волк з Волл-Стріт» Різи Азіза – родича прем’єр-міністра Малайзії. Його підозрюють у відмиванні коштів.

Азія:

– У Туреччині вже понад 50 тисяч людей звільнені з посад або заарештовані за підозрою у причетності до організації військового перевороту та у зв’язках з опозиційним рухом «Хизмет» проповідника Фетхюлли Гюлена.

– Сайт «Wikileaks» опублікував тисячі листів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана за 2010-2016 роки. У відповідь, Анкара заборонила доступ до сайту на своїй території.

– У Туреччині два кораблі берегової охорони намагаються покинути територію країни та увійти до територіальних вод Греції. Турецька авіація вилетіла для їх перехоплення та перевірки інформації щодо можливого викрадення суден.

– У Туреччині Вища рада з питань освіти заборонила професорам університетів виїжджати закордон.

– 245 співробітників Міністерства молоді та спорту Туреччини звільнені з посад за зв’язки з опозиційним рухом «Хизмет».

– У Пакистані поліція заарештувала одного з лідерів радикальної партії «Вперед,Пакистан!» Міана Вахіда, який закликав до повалення державної влади та перевороту.

– Турецька влада ухвалила рішення закрити 626 учбових закладів, які звинувачують у зв’язках із опозиційним рухом «Хизмет».

– У Туреччині поліція заарештувала двох членів Конституційного суду країни.

– У Киргизстані, Казахстані та Росії провели спільну прикордонну спецоперацію, внаслідок якої затримали 28 людей за підозрою у зв’язках із терористами.

Європа:

– В Україні у Києві вбили відомого білоруського та українського журналіста Павла Шеремета. Його автомобіль вибухнув у центрі столиці на вулиці Б. Хмельницького. Прокуратура кваліфікувала це як «умисне вбивство». ЄС та США закликали розслідувати це вбивство якомога швидше та якісно. Правоохоронці відпрацьовують кілька версій вбивства.

– У Баку в Азербайджані закрився приватний університет, пов’язаний із турецьким опозиційним проповідником Фетхюллою Гюленом.

– Один з найбільших банків Швеції «Nordea» заблокував 68 рахунків у рамках внутрішнього розслідування «офшорного скандалу».

– Прем’єр-міністр Ірландії Енда Кенні допустив можливість об’єднання із Північною Ірландією у разі проведення відповідного референдуму.

– У Македонії 19 людей затримані поліцією за підозрою у незаконному перевезенні мігрантів.

– Німеччина та Нідерланди висловили стурбованість з приводу «масових чисток» у Туреччині після перевороту.

– У Вірменії в Єревані відбулися сутички між демонстрантами та поліцією біля поліцейського відділку, який вже три дні утримують озброєні люди. Люди протестували у підтримку партії, з якою пов’язані нападники. Десятки людей затримані.

Близький Схід:

– Бойовики з ісламістського угруповання «Харакат Нур Ед-Дін Аль-Занкі» публічно стратили 13-річного палестинського хлопчика у таборі біженців Хандарат неподалік Алеппо у Сирії. Вони звинуватили його в «участі у війні на боці сирійського уряду». При цьому США призупинили надання підтримки угрупованню через оприлюднене відео вбивства. У Вашингтоні повідомили, що якщо воно виявиться автентичним – США назавжди припинять співпрацю із цими ісламістами. Ісламський рух «Нур Ед-Дін Аль-Занкі» входить до складу терористичної коаліції «Армія завоювання», яка воює в Алеппо.

– Ізраїльський парламент ухвалив закон, який дозволяє депутатам забирати мандат у будь-якого парламентаря, якого запідозрять в «антисемітизмі» або «провокуванні агресивних дій проти Ізраїлю».

– 20 курдських бійців загинули внаслідок повітряних ударів турецької авіації по позиціях Курдських сил самооборони на півночі Іраку.

– Понад 100 терористів «Ісламської держави» знищені у боях із сирійською армією на сході провінції Хама біля селища Аль-Муфаккір. Урядові війська намагаються взяти під контроль стратегічний нафтовий трубопровід бойовиків.

– МЗС Сирії направив запит до ООН із вимогою засудити повітряні удари французької авіації по стратегічному місту Манбідж в провінції Алеппо, в результаті якого 88 цивільних загинули. У Міжнародній коаліції заявили, що розслідують цей інцидент.

– Сирійська армія за підтримки палестинських воєнізованих формувань розпочала наступ на позиції ісламістів «Харакат Нур Ед-Дін Аль-Занкі» у таборі біженців Хандарат біля Алеппо.

Автор