У Краматорську відкрито пам’ятник загиблим захисникам України (фото)

20 січня у Краматорську на базі окремої аеромобільної бригади було відкрито пам’ятник загиблим захисникам України

Основа – гранітна плита 3,5 метри заввишки була привезена з Житомирської області, на самому пам’ятнику зображений військовослужбовець 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова старшина Максим Рідзаніч. Саме його група останньою виходила з Донецького аеропорту 23 січня 2015 року.

У відкритті взяли участь керівник Антитерористичної операції командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Михайло Забродський, командири військових частин ДШВ та військовий капелан отець Василь Іванюк, який провів молебень та освятив символ увіковічення.

Звертаючись до десантників генерал-лейтенант Михайло Забродський наголосив, що цей пам’ятник вони бачитимуть кожен день, будуть ходити повз нього на службу, виконувати завдання повсякденної діяльності, відправлятися на бойові завдання і знати, що це не просто камінь – це нагадування про велич духу українського солдата зразка початку 21 століття.

– Нині ми вкотре відзначаємо мужність і героїзм тих, хто залишився в ДАПі назавжди, хто пройшов через тортури та жахіття полону, хто залишився в живих та вийшов із понівечених споруд аеропорту. Ми продемонстрували Україні, Світу та навіть противнику, якщо того буде вимагати бойова обстановка – саме так буде оборонятися будь-яка будівля або квартал у будь-якому без винятку населеному пункті чи регіоні нашої держави. При тому не залежно від того, якою мовою розмовляють його мешканці, – підкреслив керівник АТО.

Джерело