Не будь «полезным идиотом» в руках врага

Джон Сміт
Джон Смит

Россия лепила группы в соцсетях, ориентированные на украинскую аудиторию, и под видом украинцев вливала ей в головы грязь про Майдан и “фашистов, пришедших к власти”.

В результате этих и других действий (пропаганда в СМИ, на ТВ, кино, история) часть наших граждан стала нашими врагами. Пошла за поводырями, которые только выглядели как украинцы. А были на самом деле переодетым врагом.

А теперь подумайте: трудно ли россии налепить аккаунтов уже не с колорадскими, а жовто-блакытными, ленточками и переманивать вас на сторону зрады?
 

Николай Ткаченко
Николай Ткаченко

Стосовно статті в ВашигтонПост про ботів ГРУ, що діяли (в минулому часі?) в українському інформаційному просторі в майданний та постмайданний період.

Знадобилося більше трьох років, перемога Трампа, референдум по Брекзіту, вплив на виборчий процес у Франції тощо, щоб на Заході почали усвідомлювати серйозність проблеми та почали формувати відповідну суспільну думку.

В той же час, в Україні, яка потерпає як від військової так і від наймасштабнішої та найінтенсивнішої інформаційної агресії, досі сміються з виразу “рука Кремля”, “не розхитуйте човен” тощо.
Такі собі інформаційні бабульки, що зупиняли українські танки навесні 14-го року на Сході. Є спеціальний термін для цього – “корисні ідіоти”.

І що ж ми бачимо тепер?
Воістину, немає пророків у своїй вітчизні.
Поки умовні американці не розжують і в рот не покладуть те саме, про що і так вже давно сказано і пересказано “порохоботами” – не повірять. Але це все одно не навчить людей мислити критично. Риба, замість вудки.

Це занадто довгий та неефективний шлях протистояння російському інформаційному впливу. Вчитися протистояти потрібно вже тут і зараз, не чекаючи на чергові статті з західної преси.

І перший крок у протистоянні інформаційному впливу – це усвідомлення власної вразливості.

 

ГРУ России в 2014 году организовало кампанию по дискредитации Майдана – The Washington Post

Inside a Russian disinformation campaign in Ukraine in 2014

Поділитися:
Share

Share