Держгеонадра відкрили доступ до публічної карти мінеральних ресурсів України (фото)

14 грудня 2017 року, м. Київ – Держгеонадра відкрили доступ до публічної карти мінеральних ресурсів України, – портал містить інформацію про 20 тисяч родовищ та 117 видів корисних копалин які виявлено в надрах нашої країни.

Такий масив інформації, який накопичувався вітчизняними геологами кілька десятиліть, відкривається вперше та знаходиться у вільному доступі на сайті.

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки співпраці ДНВП „Геоінформ України”, яке входить в  сферу управління Держгеонадр та Геологічної служби Норвегії в рамках проекту EIMIDA – Європейська інтеграція даних про мінеральні ресурси.

«Я хочу скористатись цією можливістю та привітати Уряд України та Державну службу геології та надр України з відкриттям цього веб-ресурсі. Це явний і помітний сигнал для урядів та приватного сектору як в Україні, так і за її межами, що інформація про мінеральні ресурси доступна для всіх», – наголосив під час презентації порталу Посол Норвегії в Україні пан Уле Тер`єр Хорпестад.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки Голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, головним завданням проекту є підвищення рівня відкритості геологічної інформації в Україні та надання доступу до неї широкому колу користувачів, у тому числі англомовних.

«Фактично, створення сайту «Мінеральні ресурси України» наблизило нашу країну до цивілізованих держав в геологічному напрямку», – підкреслив Кирилюк.

Інформаційне наповнення ресурсу здійснюється безпосередньо із баз даних Державного кадастру родовищ та проявів корисних копалин, Державного водного кадастру (підземні води), Державного балансу запасів корисних копалин, спеціальних дозволів на користування надрами, електронного каталогу фондів геологічних матеріалів.

Нагадаємо, що співпраця між Державною службою геології та надр України, «Геоінформом України» та Геологічною службою Норвегії була започаткована у 2012 році. Основна мета цієї співпраці полягає в наданні допомоги Україні інтегруватися у європейські стандарти в галузі мінеральних ресурсів з підвищеним рівнем прозорості та відкритості.

Довідка: Державне науково-виробниче підприємство «Державний інформаційний геологічний фонд України» займається збиранням, накопиченням, обліком, зберіганням та аналітичною обробкою результатів геологічних, геофізичних, гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень надр, моніторингу геологічного середовища і мінерально-сировинної бази.

Джерело

Автор