Україна та Китай підписали низку двосторонніх угод

Україна та КНР підписали Програму інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі

Сьогодні Китай є одним із пріоритетних торговельних партнерів для України в аграрній галузі та стабільно входить у ТОП-3 ключових країн-імпортерів наших сільськогосподарських та харчових товарів. Завдяки покроковій та кропіткій роботі представників обох Урядів, 2017 рік має дуже плідні результати співпраці в агросекторі для обох країн. Але маємо ще багато нереалізованих можливостей для співпраці в агрогалузі.

Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядами України та КНР. Під час заходу між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством комерції Китайської Народної Республіки та Міністерством сільського господарства Китайської Народної Республіки була підписана Програма українсько-китайського інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі.

«Основна мета підписаного документу – зафіксувати пріоритетні напрями українсько-китайського інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі та ключові механізми і інструменти такої співпраці. Ця рамкова міжурядова угода дасть поштовх бізнесу двох країн для конкретних інвестиційних проектів в агросекторі», – прокоментувала заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Вона розповіла, що протягом двох останніх років товарообіг агропродукцією між Україною та КНР складає понад $ 1 млрд. «Рада відмітити, що за результатами 2017 року, наші сторони змогли досягти дуже важливих результатів для подальшої співпраці. Це підписання Протоколів щодо експорту замороженої яловичини, бурякового жому та соняшникового шроту з України в КНР, вже 27 українських підприємств-виробників молочної продукції отримали право експорту своїх товарів до ринку Китаю», – наголосила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра з питань євроінтеграції, український агросектор має значний потенціал стати виробничим хабом для іноземних партнерів. «Великі можливості для нас відкриває ініціатива китайських колег щодо створення Економічного Поясу Великого Шовкового Шляху. Серед інвестиційних напрямів і проектів співпраці в АПК, які можуть бути цікавими китайським партнерам: транспортна логістика, виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, виробництво техніки та інше» ,- підкреслила заступник Міністра.

Довідково: Програма українсько-китайського інвестиційного співробітництва охоплює в себе наступні пріоритетні напрями:
– Оптимізація і підвищення ефективності використання земельних ресурсів;
– Розширення логістичних потужностей, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції;
– Розширення виробництва техніки та постачання технологій в Україну;
– Зосередження спільних зусиль на модернізації водогосподарських споруд та іригаційної системи України.

Джерело

 

Підписано Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України і Міністерством культури КНР на 2018-2022 роки

У рамках 3-го засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, яке триває у Києві 4-6 грудня, було підписано Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України і Міністерством культури Китайської Народної Республіки на 2018-2022 роки.

Програму підписали Міністр культури України Євген Нищук та заступник Міністра культури КНР Дун Вей. Під час зустрічі сторони відзначили позитивну динаміку розвитку двостороннього українсько-китайського співробітництва в сфері культури і погодилися надалі всебічно заохочувати поглиблення взаємовигідного партнерства в цій сфері.

Програма передбачає підтримку та заохочення зміцнення прямих контактів між культурними і художніми установами двох держав, а також співробітництво в сфері обміну діловою інформацією, професійної підготовки, спільної творчості, організації та реалізації спільних мистецьких проектів. У тому числі участь у великих міжнародних культурних заходах таких як Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Гоголь-Fest» (м. Київ), Міжнародний культурний ЕКСПО Шовкового шляху (м. Дуаньхуан), Китайський міжнародний фестиваль мистецтв (м. Шанхай).

Також сторони підтримують встановлення прямих контактів між Українським інститутом книги та Союзом китайських письменників, сприяють здійсненню перекладів літературних творів і обміну візитами делегацій письменників. Заохочують та сприяють участі видавничих установ у книжкових виставках, що проходять на території обох держав, таких як Міжнародний книжковий фестиваль (м. Одеса), Одеський Міжнародний Корнейчуковский фестиваль дитячої літератури, Китайський міжнародний книжковий фестиваль (м. Пекін) та інших.

Програма передбачає зміцнення і розвиток двостороннього співробітництва в сфері кіно- і телевиробництва. З цією метою сторони сприятимуть укладенню Угоди про спільне виробництво фільмів і співробітництво у сфері кінематографії між Кабінетом Міністрів України та Урядом Китайської Народної Республіки, а також сприятимуть розширенню доступу національного кінопродукту на державні кіноринки. Китайська Сторона позитивно розглядає імпорт українських фільмів.

Сторони також підтримують і заохочують зміцнення прямих контактів між бібліотечними установами та музейними установами держав та між професійними об’єднаннями фахівців у цих галузях, розширенню та активізації співпраці в сфері охорони культурної спадщини.

Сторони поділяють спільну зацікавленість у розвитку культурних і креативних індустрій і відзначають важливу роль, яку відіграють культурні та креативні індустрії у забезпеченні сталого розвитку економіки держав.

Нагадаємо, що 9 листопада 2017 року у Пекіні (КНР) під час четвертого засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в сфері культури, українську делегацію очолювала перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, відбулося опрацювання Програми культурного співробітництва між Міністерством культури України і Міністерством культури КНР. Під час засідання сторони дійшли згоди сприяти подальшому розвитку співробітництва в сфері культури, базуючись на принципах взаєморозуміння, рівності, довіри та дружніх консультація в інтересах обох країн.

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео