«Китай передбачає $7 млрд на проекти з Україною» – Віце-прем’єр Держради КНР Ма Кай (інфографіка)

5 грудня 2017 року у Києві під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубів та Віце-прем’єра Держради КНР Ма Кая відбулось третє засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

На засіданні сторони обговорили подальше розширення українсько-китайських відносин, зокрема у галузі торговельно-економічного співробітництва, промисловості, енергетики та інфраструктури та обговорили реалізацію спільних проектів.

“Китай для України був і залишається стратегічним партнером. Тим більш важливими є спільні проекти у сфері торгівлі, інфраструктури, промисловості та цифрової економіки. Ініціатива КНР “Один пояс, один шлях” є тим об’єднуючим ланцюгом, який дозволить нашим країнам досягти інноваційності, процвітання та якісно нової взаємодії”, – зазначив Степан Кубів.

Він додав, що серед перспективних сфер економічного співробітництва у сфері інфраструктури є реалізація проектів з розвитку портової інфраструктури України, дорожнього господарства, електрифікації залізниць і розвитку інфраструктури аеропортів.

Також економічне співробітництво розширюються в агропромисловому комплексі, промисловому секторі, у науково-технічній та освітянській сферах, спільного високотехнологічного співробітництва, трансферу технологій, а також спільна виставкова діяльність, проведення форумів, конференцій, більш тісна взаємодія у культурній сфері

У свою чергу Віце-прем’єр Держради Китаю Ма Кай зазначив, що засідання міжурядової комісії дозволить укріпити українсько-китайські взаємини у всіх ключових сферах співпраці. Він наголосив, що Китай ефективно співпрацює з Україною у багатьох сферах, зокрема аграрній, торговельній, культурній, а також у сфері науки, техніки, космосу, промисловості та інвестицій.

“Сьогодні потрібно розширювати форми і галузі для спільної роботи, і шукати найбільш сприятливі форми співпраці. Китай передбачив для співпраці з Україною $7 млрд., і навіть більше, якщо будуть успішні проекти. Але треба виходити з потреб ринку, які слід акуратно оцінювати і спрямовувати спільні зусилля у ті сфери, де буде найкращий ефект і результат”, – зазначив Ма Кай.

Ма Кай відзначив, що на його переконання реалізація проектів Україна-Китай має відбуватися з урахуванням їх готовності, потреб та можливостей ринку.

“Між нашими народами та культурами є глибокий духовний зв’язок. Це також сприятиме подальшому зближенню між нашими країнами. Крім того ми знаємо, що підприємці України і Китаю дуже активно взаємодіють та реалізують кращі можливості співпраці і торгівлі, зокрема у сфері енергетики, високотехгнологічного виробництва, промисловості та агропромислового комплексу”, – наголосив Степан Кубів.

Він додав, що досягнуті під час засідання домовленості мають стати запорукою подальшого розвитку взаємовигідної співпраці між нашими країнами і скласти основу поглиблення відносин в усіх сферах двостороннього співробітництва між Україною та КНР.

За підсумками засідання комісії Україна та Китай підписали спільний протокол, де визначили ключові досягнення та подальші плани розвитку подальшого співробітництва Україна-Китай та низку галузевих двосторонніх угод у сфері енергетики та енергоефективності, торгівлі, АПК, транспорту та інфраструктури, науки та інших.

Довідково: Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР працює на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. У рамках Комісії створено 7-ім галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісії – 1 раз на два роки або кожен рік.

Джерело

Автори