На Чернігівщині Марина Порошенко відкрила Медіатеки та реконструйований Центр для дітей з інвалідністю (фото)

Дружина Президента України Марина Порошенко в Чернігівській області відкрила новостворені Медіатеки в інклюзивних школах регіону та гідромасажний блок в обласному Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження».

У рамках проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», до реалізації якого Чернігівщина долучилася у квітні, облаштовано перші Медіатеки. Наразі вже шість навчальних закладів області мають такі бібліотеки нового зразка, створені за проектом Фонду.

Марина Порошенко оглянула новостворену Медіатеку у Деснянському навчально-виховному комплексі «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» в смт. Десна. З роботою ще однієї Медіатеки Перша леді ознайомилася в загальноосвітній школі № 30 Чернігова.

За словами дружини Президента, Медіатека – це сучасний інтерактивний простір для розвитку всіх дітей без винятку. «У цілому з нового навчального року в інклюзивних школах-учасниках освітнього проекту Благодійного Фонду Порошенка розпочали свою роботу майже 100 Медіатек. І варто підкреслити, що навчальні заклади, в яких створюються якісні умови для навчання дітей в інклюзивному освітньому середовищі, стають більш престижними і пріоритетними для батьків, які обирають саме такі школи для навчання своїх дітей», – зазначила Марина Порошенко.

У рамках години творчості, дружина Президента разом із учнями гімназії в смт. Десна виготовили вітальні листівки українським захисникам до Дня Збройних Сил України.

Марина Порошенко зауважила, що це свято стало днем шани і гордості, яке поєднує в собі пам’ять про наших героїв та надію на світле майбутнє, адже саме Збройні Сили України стали гарантом нашої незалежності і права на самостійне мирне життя. «Я впевнена, що саме на прикладах сучасних героїв має виховуватись молоде покоління українців», – зазначила вона.

Створені вітальні листівки для захисників, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, передадуть голові Деснянського відокремленого підрозділу ГО «Єдина родина Чернігівщини» Козелецького району, вдові загиблого воїна Романа Музики Олені Музиці.

Під час робочої поїздки Марина Порошенко разом із головою Чернігівської обласної державної адміністрації Валерієм Кулічем також ознайомилась із результатами масштабної реконструкції Центру «Відродження», що розпочалась у жовтні 2016 року. В рамках реконструкції вже проведені внутрішні роботи триповерхового корпусу, створено басейн з гідромасажною ванною, кухонний блок, велика музична зала, зала лікувальної фізкультури, добудовано кабінет соціально-побутової реабілітації й тренажерна зала. Фінансування здійснювалося за рахунок надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам і складає 11 млн гривень. Сума фінансування з обласного бюджету склало 3,3 млн гривень.

Марина Порошенко підкреслила, що реконструкція Центру для дітей з інвалідністю – це спільний проект держави та регіону і є результатом децентралізації, який свідчить про повагу до прав і свобод громадян з боку української влади та наближає Україну до європейських стандартів життя.

Джерело

Автори