Програма з відзначення Дня Гідності та Свободи у Києві

18 ЛИСТОПАДА

16:00 – 18:00
Презентація та обговорення конкурсного завдання Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію для об’єкту “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”. Учасниками будуть члени журі, серед яких головні архітектори українських міст, міністр культури та керуючий партнер німецької компанії-організатора конкурсу.
Департамент містобудування й архітектури КМДА. Хрещатик, 32. Зала Архітектурно-містобудівної ради.

18:00
Запалення вогнів на території майбутнього мемоірально-музейного комплексу та відкриття симолічного знаку.
Алея Героїв Небесної сотні.

 

21 ЛИСТОПАДА

09:30 – 11:00
Відкриття скверу імені Володимира Мельничука, киянина, героя Небесної сотні.
Оболонь. Проспект Героїв Сталінграда, 51.

11.00 – 12:00
Панахида за Небесною сотнею та борцями за незалежність України.
Каплиця на алеї Героїв Небесної сотні.

12:00

Майдан: ландшафти пам’яті

Ця виставка – про особливу подію, що змінила життя всіх українців і нашої країни. Вона продовжує змінювати. Життя інших країн – також. Але виставку не присвячено всім цим змінам. Вона – саме про Майдан, його діячів і простих громадян. Про Небесну Сотню, про наші з вами розчарування та надії, втрати й перемоги. Про великий крок на нашому шляху.

Майдан Незалежності.

14:00 – 16:00

Презентація книги Українського інституту національної пам’яті “Майдан від першої особи. Регіональний вимір”. Третій випуск серії відтворює події місцевих майданів. Під час революції столиця перебувала в епіцентрі уваги, а як відбувалися протестні рухи в областях – відомо не багато. Упорядники збірника взяли за мету показати Майдан як загальноукраїнське явище. Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Цього року виходить перша його частина, до якої увійшли регіони починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. У презентації книги візьмуть участь науковці та викладачі вишів, які збирали свідчень у регіонах, а також очевидці.

Київська міська рада.

16:00 – 21:00
1. Концерт КОСМОС ОЧЕЙ МАЙДАНУ
Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”. Головний хормейстер – Дмитро Кацал.
Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України за участю Римми Зюбіної та Євгена Нищука.
2. Музична вистава РЕМІНІСЦЕНЦІЇ.UA
Львівський балет “Життя” за участю Ірини Долі, Ірини Красоти, Назара Савка, Олександра Рожка. Постановка Ірини Мазур. Головний режисер – Сергій Проскурня.
Вхід за запрошеннями. Замовлення за тел.: +38 096 246 5 247
Міжнародний центр культури та мистецтв, колишній Жовтневий палац.

1 – 20 ГРУДНЯ

Виставка “Серцебиття”. “Проект про пам’ять і повагу один до одного. Про нову Україну та заплановані, але нездійснені, мрії. Про серцебиття та пульс кожного з нас у часи пошуків сеансів і істини. Серцебиття сучасників, новонароджених і тих, хто ще має з’явитися з іншими ідеями. Пульс суспільства виявляється через підвішену одежу, яка застигла між стелею і підлогою виставкового залу. Це речі з секонд-хенду. Вони пронумеровані, та одночасно вони однакові для всіх. Такі самі цифри є поруч із роздрукованими портретами людей, які були на Майдані. Це образна й художня присвята і тим, кого вже немає з нами поруч — людям, які ніколи не повернуться. Але їхнє існування продовжується в згадках про них. Одежа — це “тіло”, де ми ховаємо свої секрети назавжди. Споглядаючи її, ми й самі перетворюємось у міф. Залишається питання — чи згадають нас через 100 років”, — Антон Логов, автор проекту.

ТЦ Globus – 2. Майдан Незалежності, 1.

ОРГАНІЗАТОРИ І ПАРТНЕРИ: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності; Український інститут національної пам’яті; Благодійний фонд “Майдан Гідності”; Міністерство культури України; Львівська обласна державна адміністрація; Печерська районна у місті Києві державна адміністрація; Оболонська районна у місті Києві державна адміністрація; КП УЗН Печерського району м. Києва, КПУЗН Оболонського району м. Києва, Департамент містобудування та архітектури.

Подія заходів у fb за ПОСИЛАННЯМ

Джерело

Автори