В лютому 2018 року визначать переможця архітектурного конкурсу в номінації «Меморіал Героям» (фото)

У понеділок, 13 листопада, відбулося четверте засідання Організаційного комітету і питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

«Президент України поставив завдання, щоб був проведений представницький міжнародний конкурс, і було відібрано найбільш гідний проект. І для цього необхідно вирішити цілу низку питань, які пов’язані зі статусом земельних ділянок, організацією конкурсу, забезпеченням його прозорості і відповідності Законам України», – наголосив Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук.

За його словами, наприкінці жовтня завершено процедуру землевідведення першої з трьох запланованих ділянок для будівництва Меморіально-музейного комплексу. Він буде розташований на Алеї Героїв Небесної Сотні, безпосередньо на місці подій Революції Гідності. Віталій Ковальчук зазначив, що комплекс включатиме Меморіал Героям, Музей Революції Гідності та облаштований громадський простір із благоустроєм.

Крім того, 23 жовтня Міністерство культури України оголосило Міжнародний архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» в місті Києві. Організатором заходу визначено бюро з організації міжнародних архітектурних конкурсів по всьому світові – «Phase eins». Вже завершено процедуру реєстрації. На конкурс було подано понад 60 заявок на участь з більше ніж 10 країн світу. Наступного тижня відбудеться перше засідання журі, на якому буде розглядатися питання підготовки конкурсного завдання.

Перший заступник Глави АПУ зауважив, що для врахування пропозицій від громадськості 18 листопада відбудеться обговорення за участі членів міжнародного журі.

«В конкурсі визначено дві номінації: «Меморіал Героям» та «Музей Революції Гідності». Вже в лютому 2018 року ми отримаємо проект-переможець в номінації «Меморіал Героям», – розповів Віталій Ковальчук, додавши, що конкурсанти в номінації «Музей Революції» будуть змагатися в другому турі конкурсу. Також обов’язково буде проведено виставку конкурсних проектів.

Цьогоріч у рамках відзначення Дня Гідності та Свободи буде символічно означено територію, на якій розташовуватиметься Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. 18 листопада о 18:00 на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3 заплановано відкриття та урочисте запалення Променів Гідності, а 21 листопада на Майдані Незалежності відкриється виставка, де буде представлена інформація щодо всіх ініціатив з осмислення пам’яті про Майдан.

У квітні 2017 року Указом Президента був створений організаційний комітет з питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. До його складу увійшли представники Уряду, Адміністрації Президента, київської міської влади, громадських організацій і родин Героїв Небесної Сотні та активістів Революції Гідності. Співголови оргкомітету – Перший заступник Глави АПУ Віталій Ковальчук та Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Джерело

Автори