Уряд підготував законодавчі основи захисту чесного бізнесу від неправомірних дій контролюючих органів

Кабінет Міністрів України в рамках реалізації урядової ініціативи знищення будь-якого тиску на чесний бізнес з боку правоохоронних та контролюючих органів підготував низку законодавчих змін до законодавства в частині захисту підприємців та посилення відповідальності органів влади за неправомірні дії щодо підприємців. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що зміни підготовлені великою міжвідомчою групою фахівців – Мінюсту, МВС, Офісу бізнес-омбудсмена тощо і відповідають запитам підприємництва, озвученим під час вересневої зустрічі ділових кіл з Президентом, Главою Уряду та Генеральним прокурором. Володимир Гройсман нагадав, що за результатами тої зустрічі вже ухвалено низку важливих регуляторних рішень, і подякував Президенту України та Генеральному прокурору за їх впровадження.

«Під час тієї зустрічі я пообіцяв, що Уряд вийде з ініціативою законодавчого унеможливлення тиску на підприємців. Я говорю про чесний бізнес… Ця ініціатива стала можлива, – сказав Володимир Гройсман. – Наш пріоритет – створення та розвиток підприємств. Таким чином, економіка стане сильнішою, і Україна стане сильнішою. А всі ті, хто буде заважати це робити, будуть нести відповідальність».

Проект урядових змін передбачає передусім встановлення законодавчо обґрунтованої та обов’язкової вимоги щодо відеофіксації судового рішення про проведення обшуків і неприпустимості ухвалення такого рішення без адвоката. Передбачається також заборона вилучення оригіналів фінансових документів, серверів, комп’ютерів та телефонів підприємців при обшуках та відеофіксація таких обшуків. Забороняється безпідставне відкриття одних і тих же справ і встановлюється відповідальність правоохоронців за неправомірні дії щодо підприємців.

«Наступного року ми забезпечимо економічне зростання більше 3%, але маємо забезпечити не менше 5-7% і створити належні умови для розвитку економіки та підприємництва, – підкреслив Глава Уряду, коментуючи необхідність ухвалення змін. – Маю надію, що спільно з Президентом та Парламентом ми зможемо вже до кінця року ухвалити необхідні зміни».

Джерело


Додатково

Арсен Аваков: Обшук – це винятково елемент розслідування, а не механізм дискредитації та тиску