Чорнобильський біосферний заповідник отримав новий науково-адміністративний офіс (фото)

Колектив Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, який забезпечує збереження унікальної території, її підтримку в оптимальному стані та можливість проведення наукових досліджень, відтепер працюватиме у новому офісі, розташованому у смт Іванків Київської області. Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час церемонії відкриття цього приміщення висловив сподівання, що створення відповідних умов для роботи колективу Чорнобильського біосферного заповідника сприятиме систематизації проведення наукових досліджень та експериментів, здійсненню екологічної освітньо-виховної роботи та покращенню співпраці з міжнародними організаціями.

У новому офісі працюватиме кілька структурних підрозділів заповідника та фахівці, які проводять радіаційно-екологічний моніторинг. Крім того, адміністрація Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника розглядає можливість створення наукового відділу, який займатиметься міжнародними дослідженнями та комунікаціями. За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, іноземні науковці виявляють високий інтерес до можливості проведення наукових досліджень на території зони відчуження.

« Станом на сьогодні у нас є вже відчутний інтерес наших партнерів, оскільки зона відчуження є унікальним полігоном не лише для радіоекологів, але і для спостереження за розвитком флори і фауни на покинутих територіях. Тому заповідник, окрім головної бар’єрної функції захисту щодо недопущення поширення радіоактивного забруднення, має також стати центром для проведення наукових досліджень. Торік українське законодавство зазнало змін і тепер дозволяє залучати до цих процесів міжнародні наукові інституції та фонди», – пояснив Остап Семерак, зауваживши, що оскільки заповідник розміщений у зоні відчуження, яка є режимною територією, спеціальні умови пропуску відвідувачів на територію заповідника поки що не зміняться.

Нагадаємо, що Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник було створено у 2016 році згідно з Указом Президента України Петра Порошенка. Він займає 2/3 території зони відчуження (Іванківський і Поліський райони Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення) та є однією із найбільших природоохоронних територій України. Водночас приблизно 10 км навколо ЧАЕС стануть зоною спеціального промислового використання, де виконуватимуться роботи з удосконалення інфраструктури щодо поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

Джерело

Автори

Усі відео