В Донецькій області успішно реалізуються проекти USAID, спрямовані на допомогу постраждалим від конфлікту (фото)
Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та керівництво Представництва Агенства США з міжнародного розвитку (USAID ) під час робочого візиту до Донецької області ознайомилися з успішною реалізацією проектів, спрямованих на подолання наслідків конфлікту.
В Слов’янську, Краматорську та Миколаївці Вадим Черниш ознайомився з проектами, які реалізує гуманітарна організація “People in need” в рамках великого проекту USAID «Українська ініціатива з підвищення впевненості».
Ці проекти пов’язані з ремонтом пошкодженого внаслідок обстрілів житла, перекриттям дахів багатоповерхівок, а також з програмами малих грантів для започаткування власного бізнесу внутрішньо переміщеними особами. За 2016-2017 роки було надано 400 таких грантів, включно з проведенням відповідних тренінгів та навчальних семінарів. Наприклад, переселенка з Донецька, за фахом логопед, зараз працює в рамках проекту в Краматорську з дітьми, які мають вади розвитку.
В Краматорську також Вадим Черниш відвідав робочий простір FreeUA та зустрівся з жінками-ВПО, які відкрили власний бізнес.
Дві жінки, які переселилися з Горлівки, за допомогою центру розпочали власні бізнес-справи: одна відкрила декілька масажних кабінетів та спортзал, інша – швейну майстерню. Це своєрідний коворкінг-центр та інкубатор малого підприємництва, який надав допомогу багатьом внутрішньо переміщеним особам.
Поступово поліпшується економічна ситуація в регіоні, адже за рік в результаті діяльності центру 25 осіб змогли започаткувати власний бізнес. Тут проводяться бізнес-консультації, курси ділової англійської мови, майстер-класи, бізнес-тренінги, інформаційні семінари, комп’ютерні курси.
Наступний об’єкт відвідин – Центр адміністративних послуг м. Краматорськ, якому теж надає підтримку USAID. Консультанти допомогли працівникам сервісних центрів у Бахмуті, Дружківці та Лимані вдосконалити бізнес-процеси. Слід зазначити, що такі центри обслуговують також і мешканців непідконтрольних українському Уряду територій. Вадим Черниш та керівництво USAID спільно з працівниками центру обговорили можливість проведення додаткових тренінгів для працівників, а також необхідність вдосконалення системи підбору кадрів.
У Молодіжному центрі “Вільна Хата” Вадим Черниш зустрівся з молодими лідерами Краматорська. Центр з’явився одним з перших у Донецькій області після 2014 року і став ключовим осередком культурного життя міста. Платформа активно взаємодіє з місцевою владою у питаннях благоустрою міста, і завдяки організації культурних заходів команда «Вільної Хати» розширила мережу своїх контактів як на Сході України, так і в інших регіонах.