Президент ознайомився з ходом виконання ремонту автодороги Стрий – Чернівці – Мамалига (фото, відео)

У рамках робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент Петро Порошенко відкрив новий міст через річку Бистриця Солотвинська на автомобільній дорозі загального користування державного значення Н-10 Стрий – Чернівці – Мамалига.

«Я думаю, що дуже символічно, що ми з вами сьогодні зустрічаємось на мосту. Мости – це те, що з’єднує людей, з’єднує країну», – звернувся до присутніх Петро Порошенко.

«Україна ніколи не була такою об’єднаною, як зараз. І нікому нас не вдасться розколоти, як би вони не старались», – сказав Президент. Він подякував за підтримку, довіру, спільну роботу та привітав з тим, що сьогодні Прикарпаття отримало надзвичайно важливий міст, на який чекали дев’ять довгих років.

Президент нагадав, що з 2008 року 19 мостів були зруйновані повінню і ремонтні роботи не проводились. Говорячи про міст через річку Бистриця Солотвинська, він зауважив, що «гроші виділялися та розкрадалися, а міст не будувався, аж до 2015 року».

«Кошторисна вартість була 127 млн грн. Реально цей міст побудували за 96 млн грн. Цей результат досягнуто за рахунок використання більш ефективних технологій і застосування передових механізмів щодо державних закупівель. Це є реальні механізми боротьби з корупцією. Бо раніше ці 30 млн пішли б на фінансування окремих ділків при владі», – підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко наголосив, що попри російську агресію та величезні випробування, які проходить наша країна, дорожнє будівництво є одним з перших пріоритетів в діях влади.

«Перший пріоритет влади – будівництво доріг», – сказав Президент та повідомив, що за останні три роки Прикарпаття отримало більше 3 млрд грн. на будівництво доріг. В тому числі, завдяки механізму, започаткованому за ініціативою Президента, коли 50% коштів, що перевищують виконання планових показників на митниці, спрямовуються на будівництво доріг в тому регіоні, де вони збираються. При цьому він зазначив, що лише у 2017 році сума коштів, спрямована на дороги Прикарпаття склала 1,3 млрд грн.

Президент наголосив, що він наполіг на тому, щоб цей експеримент було збережено і в наступному році. «Ця програма буде гарантовано продовжуватись», – підкреслив Глава держави.

Президент також зазначив, що будівництво доріг складає основу для розвитку всієї інфраструктури вздовж доріг і сприяє розвитку малого та середнього бізнесу та в цілому дає поштовх для розвитку всієї території.

«Це не просто будівництво доріг. Це розвиток всієї мережі вздовж дорожнього будівництва. Відкривається вздовж дороги бізнес. Малий та середній бізнес має можливість побудувати заправки, магазини, місця, де можна погодувати людей. І вся територія отримає новий поштовх для фантастичного розвитку», – зазначив він.

«Я вітаю вас і насправді можу наголосити, що попереду роботи ще не початий край. Ми збудували лише чотири мости, ще як мінімум 15-ть потребують будівництва і відновлення», – сказав Президент та наголосив, що роками, десятиліттями ремонт та будівництво доріг і мостів не проводились, але знайшли можливість зробити це зараз, незважаючи на війну.

Попередній залізобетонний міст довжиною 136 метрів через ріку Бистриця Солотвинська був зруйнований повінню у 2008 році. У тому ж році розпочато будівництво нового мосту довжиною 152,5 метрів.

Джерело

 

У рамках робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент Петро Порошенко ознайомився з ходом виконання ремонту автомобільної дороги Н-10 (Стрий – Чернівці – Мамалига).

Під час огляду Президент зазначив, що розбудова дорожньої інфраструктури у 2017 році є одним із пріоритетів розвитку держави, а на Прикарпатті два роки поспіль успішно реалізовується програма розвитку дорожнього господарства. Глава держави підкреслив, що покращення стану дороги Н-10 є стратегічно важливим не лише для регіону, а й для розвитку добросусідських відносин України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією.

Главу держави поінформували про стан будівництва та реконструкції доріг в Івано-Франківській області. Зокрема, Голова Державного агентства автомобільних доріг Славомир Новак поінформував Президента про реалізацію програми «Розвиток дорожнього господарства Карпатського єврорегіону у 2015-2017 роках».

На ділянці автомобільної дороги Н-10 Стрий – Чернівці – Мамалига проводяться роботи з поточного середнього ремонту ділянки дороги за технологією «холодного ресайклінгу» з подальшим укладанням щебенево-мастичного асфальтобетону. Гарантійний термін експлуатації об’єкту складає 10 років.

Протяжність автомобільних доріг загального користування в Івано-Франківській області складає 4 110,4 км. З них 995,3 км – автомобільні дороги державного значення та 3 115,1 км – місцевого.

Джерело

Автор