Корвет «Вінниця» ще послужить справі захисту України (фото)
Минулої суботи військовими моряками і представниками судноремонтної галузі проведено операцію з постановки в док корвету «Вінниця» ВМС ЗС України.
Корвет «Вінниця» вже тривалий час з технічних причин не виконує завдання за призначенням, у зв’язку з чим в експертному середовищі, у тому числі в засобах масової інформації, точиться дискусія щодо шляху подальшого використання корабля. Саме з метою проведення експертного обстеження, за результатами якого й прийматиметься управлінське рішення відносно доцільності відновлення технічної готовності та його порядку й поставлено корабель в док. Буде проведено обстеження корпусу шляхом ультразвукової дефектоскопії, а також палубних механізмів, енергетичної установки і електрообладнання.
— Кораблю майже 40 років і певні сумніви, застереження, які висловлюються у засобах масової інформації, мають право на життя. З іншого боку, нам дуже потрібні кораблі такого класу. Тому зараз найперше завдання — провести експертне обстеження, спираючись на яке будемо визначати шляхи подальшого використання корабля: або ж це його ремонт, або списання, — зазначив в інтерв’ю військовим журналістам командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко. — Експертиза тільки розпочалася, стан корпусу вже практично перевірено і попередні висновки є позитивними. Проблеми існують, але вони не є непереборними. Ремонту потребуватимуть сам корпус, силові агрегати, що ж до озброєння, то його стан не викликає особливої занепокоєності так само як навігаційної, інших систем, вузлів і механізмів, — додав віце-адмірал.
За словами керівника виду ЗС України, командування флоту задовольняють тактико-технічні характеристики корабля, як-то озброєність, морехідність, швидкість.
— З огляду на існуючі виклики і загрози, насамперед на надходження на озброєння Чорноморського флоту Росії шістьох нових підводних човнів, для захисту країни з морського напрямку нам дуже потрібні протичовнові кораблі. Водночас, ближчі 3-4 роки, враховуючи усі ресурси, корабель такого класу від промисловості ми не зможемо отримати. Будівництво ж нового корвету практично не ведеться, бо є проблеми з фінансуванням цього проекту. Отже, ми мусимо вживати відповідних заходів, — сказав командувач ВМС ЗС України. — Впевнений, наявність у складі українських ВМС протичовнового корабля буде одним із суттєвих стримуючих агресора факторів. До речі, у складі того ж ЧФ РФ також є 5 кораблів подібного класу. Тому я сподіваюсь, корвет «Вінниця» ще послужить Україні, — додав він.
За його словами збереження корабля — це ще й збереження кадрового потенціалу корабельного складу флоту.
— У нас, на жаль, немає повної так званої лінійки класу кораблів і немає корабля практично головного класу — корвету. Водночас, у нас мають бути підготовлені спеціалісти. Тому ми маємо докласти усіх зусиль для того, щоб майбутні покоління готувалися і на протичовнових кораблях. Я б сказав, це завдання для флоту — номер один, — додав командувач ВМС ЗС України.