Близько півтисячі правоохоронців забезпечуватимуть порядок під час щорічного паломництва в Умань (фото)

Для безпеки будуть задіяні підрозділи Національної поліції та Національної гвардії, а також вперше нові підрозділи тактичної поліції. Спільно з українськими колегами працюватимуть в Умані щонайменше 15 офіцерів поліції Держави Ізраїль. Про це йшлося у ході зустрічі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з міністром внутрішніх справ Ізраїлю Аріє Дері.

Щорічне паломництво в Умань є найбільшим масовим заходом юдеїв поза межами Держави Ізраїль.

«За нашими прогнозами цього місяця до України приїде понад 30 тисяч паломників-хасидів, не лише громадян Ізраїлю, а й Америки, Канади, Англії та інших держав. Я добре знаю, наскільки важливо для вашої держави паломництво у ці місця та забезпечення порядку та безпеки тут. У цьому питанні ми готові піти на усі необхідні для вас кроки, аби забезпечити безпеку на належному для вас рівні», ‑ зазначив Арсен Аваков.

Очільник МВС підкреслив, що організувати безпеку ‑ це зусилля кількох сторін.

«Нам доведеться разом реалізовувати ці завдання. Для нас важливо вирішити усі делікатні ситуації. Більше за все хвилюють провокативні дії, коли нападають або на єврейські реліквії, або на християнські. Добре, що при організації паломництва, у нас є гарна співпраця із офіцерами поліції Ізраїлю», ‑ додав міністр внутрішніх справ України.

За його словами, до кінця року МВС планує оснастити ключові місця для паломників інтелектуальними картами, аби у подальшому уникнути провокацій.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ Ізраїлю Аріє Дері високо оцінив готовність української сторони до організації порядку під час заходів.

«Я б хотів подякувати вам за екскурсію, яку ми сьогодні пройшли в Умані. Ми мали змогу ознайомитися з усіма важливими для нас місцями. Ми побачили, що уся ваша команда готова докласти максимум зусиль для безпеки», ‑ сказав міністр внутрішніх справ Ізраїлю.

Він підкреслив, що ізраїльська сторона добре розуміє, що серед такої великої кількості людей, які прибудуть до міста, будуть проблемні учасники.

«І ми вважаємо, що українська сторона повинна діяти із ними у рамках вашого законодавства. Я пропоную створити робочу групу після усіх свят, яка разом із Послом, вашим представником та громадою будуть працювати протягом наступного року над вирішенням усіх проблемних питань», ‑ додав він.

Джерело

Автори