МОН розпочинає роботу над законом “Про освіту дорослих” (фото)
Робоча група при Міністерстві освіти і науки України працюватиме над створенням закону «Про освіту дорослих». До її складу увійдуть представники МОН, освітяни та громадські організації. Про це розповів перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець під час круглого столу «Законодавче забезпечення розвитку освіти дорослих в Україні».
Пропозиції до концепції Закону мають бути подані до 15 листопада.
На думку президента НАПН Василя Кременя, цей Закон важливо прийняти найближчим часом, адже у сучасному світі, де швидко з’являються нові знання, людина повинна навчатись протягом життя. Він відзначив, що наразі Україна дає для цього мало можливостей, і новий Закон має це змінити.
«Ми вже заклали в новий Закон “Про освіту” можливості для розвитку освіти дорослих. Це інноваційна зміна для нашої держави, але передові країни світу вже давно зрозуміли необхідність цього і надають своїм громадянам широкий вибір для перекваліфікації та професійного розвитку. У нас є для цього можливості. Однак виникають певні складнощі: нам потрібно формувати громадську думку для підтримки освіти дорослих та шукати різні шляхи її фінансування», – розповів Василь Кремень.
Щодо фінансування директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров підкреслив, що освіта дорослих охоплює багато освітніх напрямів. Тому фінансувати її мають як держава, так і громади, бізнес та окремі громадяни.
«Формування схеми фінансування в межах цього трикутника може забезпечити сталий і багаторічний розвиток системи освіти дорослих», – пояснив Олег Шаров.
Робота над законом має здійснюватись в таких напрямках, як легітимізація терміну «освіта для дорослих», визнання суспільної корисності цієї освіти та здійснення підготовки професійних кадрів для системи освіти дорослих. На думку голови правління Громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих» Лариси Лук’янової, також важливою є держпідтримка наукових досліджень у галузі освіти для дорослих та закріплення гарантії її розвитку за рахунок фінансової підтримки.
До створення Закону долучиться також Інститут міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International). Він займається створенням сталих структур для розвитку освіти дорослих в 35 країнах світу.