Президент вручив «Золоту зірку» Героя України Максима Шаповала його вдові (фото)

У день 25-річчя створення воєнної розвідки України Президент Петро Порошенко відвідав одну з військових частин ГУР та вручив вдові генерал-майора, керівника спеціального резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони Максима Шаповала орден «Золота зірка» Героя України. Глава держави присвоїв посмертно звання Героя України генерал-майору Шаповалу, який загинув в результаті терористичного акту.

Генерал-майор Максим Шаповал нагороджений високою державною нагородою за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності та безпеки держави, самовіддане служіння українському народу.

Президент акцентував на тому, що його рішення присвоїти Максиму Шаповалу звання Герой України отримало підтримку. «Зверніть увагу, як Верховна Рада аплодувала керівнику спеціального резерву Головного управління розвідки Максиму Шаповалу, який був цинічно вбитий під час терористичної атаки. Це вбивство ще раз підтверджує, яким небезпечним ворогом є кремлівський режим», – зазначив він.

«Генерал-майор Максим Шаповал був професіоналом з великої літери, мужнім, безстрашним воїном, який віддав своє життя за Україну. Це зразок українського воїна, на прикладі якого виховуватимуться покоління українських розвідників», – додав Президент.

Також Президент вшанував пам’ять військовослужбовців-розвідників, які загинули під час виконання бойових завдань на Сході. Глава держави поклав квіти до пам’ятних стел, що розташовані на території частини. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №264/2017. Про присвоєння М.Шаповалу звання Герой України

Джерело

 

 

 

Автор