Працівник і роботодавець мають чітко розуміти всі ризики та наслідки використання найманої праці без належного оформлення

Закарпаття з робочою поїздкою відвідав Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. У рамках цієї поїздки очільник служби провів важливі зустрічі з керівництвом області. Насамперед, зустрівся з головою облдержадміністрації Геннадієм Москалем та головою Ужгородської міськради Богданом Андріївим.

Під час заходів обговорювалися питання реалізації державної політики в таких напрямах: передача окремих повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування; сприяння легалізації найманої праці; контроль за виплатою мінімальної заробітної плати та за дотриманням нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Роман Чернега зауважив: «Працівник і роботодавець мають чітко розуміти всі ризики та наслідки використання найманої праці без належного оформлення. Для працівника – це втрата всіх гарантій у сфері праці – права на гідні умови праці, захист від незаконного звільнення, права на визначену тривалість робочого часу і часу відпочинку, соціальне страхування у разі втрати працездатності, і, як наслідок, права на пенсійне забезпечення. Для роботодавця ризики полягають у фінансових втратах».

У продовження цієї думки Геннадій Москаль зазначив, що Закарпатська область на 76 відсотків дотаційна. Тому питання детінізації найманої праці тут особливо актуальне. Тим паче, що останнім часом у регіоні стрімко почав розвиватися туризм, а більшість власників туристичних об’єктів працює в тіні.

Про важливість виходу бізнесу з тіні йшлося також під час зустрічі з головою Ужгородської міськради Богданом Андріївим. Детально обговорено механізми реалізації переданих повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування. А саме, визначено принципи взаємодії з виконавчими органами місцевих рад та об’єднаних територіальних громад, сприяння у здійсненні ними державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Роман Чернега наголосив, що інспектори праці у своїй роботі велику увагу приділяють здійсненню превентивних заходів, оскільки їх діяльність не зводиться до каральної, а в першу чергу має роз’яснювальну та аудиторську функцію.

Голова Держпраці зустрівся і з колективом управління Держпраці. У своєму виступі він зупинився на важливих моментах у роботі фахівців управління, зокрема, застеріг від будь-яких корупційних діянь.

Роман Чернега ознайомився з роботою ДП «Закарпатський ЕТЦ», зустрівся з колективом цього підприємства і представив його нового керівника Михайла Зінька. Наголосив на необхідності налагодження співпраці територіального управління з експертно-технічним центром. «Адже командна співпраця, – сказав Роман Чернега, – це запорука успіху будь-якого колективу».

Джерело

Фото © Facebook Ужгородська міська рада.

Автори