Нацполіція і “Київстар” підписали меморандум про співпрацю у розшуку безвісти зниклих дітей (фото, відео)

Предметом Меморандуму є співпраця правоохоронців і національного оператора мобільного зв’язку у напрямі розробки та впровадження для громадян інформаційного сервісу з розшуку зниклих дітей у рамках проекту «Пошук дітей». Цей проект почне діяти у пілотному режимі з 15 вересня. Поки що проект діятиме лише на території Києва, а пізніше – по всій державі.

Сьогодні, 30 серпня, відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України і оператором мобільного зв’язку «Київстар». У рамках цього меморандуму сторони запускають спільний соціальний проект «Пошук дітей». У заході взяли участь заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва, заступник глави Національної поліції України Костянтин Бушуєв і президент ПрАТ «Київстар» Петро Чернишов.

За словами Анастасії Дєєвої, для Національної поліції надзвичайно важливим питанням є захист прав і свобод, а також здоров’я і життя дітей. Відтак позитивним є той момент, що в діяльність відомства упроваджуються інноваційні підходи в питаннях розшуку дітей. У цьому зв’язку заступник глави МВС навела приклад функціонування американської системи «Амбер Аллерт», а також української «гарячої лінії» 116-000. Новий пілотний проект з участю мобільного оператора дасть змогу поєднати зусилля поліції і суспільства у розшуку дітей, які зникли безвісти.

«Для нас, як для МВС та Нацполіції, надзвичайно важливим є комплексний захист прав, здоров’я та життя дітей. Радує те, що за три роки реформування МВС та поліції ми нарешті прийшли до впровадження інноваційних підходів в питаннях розшуку дітей, і сьогодні ми робимо перший крок в цьому напрямку. Сподіваюся, що результати цього проекту допоможуть нам потім масштабувати його по всій території України», – зазначила Анастасія Дєєва.

Заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв зазначив, що через кілька факторів, зокрема – через соціально-економічну ситуацію в державі – діти є найбільш вразливою соціальною категорією населення. Якщо у 2015 році до Нацполіції надійшло понад 4,5 тисячі повідомлень про зникнення дітей, то в минулому році таких повідомлень було близько 6 тисяч.

«За 8 місяців цього року до поліції вже надійшло 5075 повідомлень про зникнення дітей. Слід сказати, що ми маємо певну позитивну динаміку в частині їх розшуку», – зазначив Костянтин Бушуєв.

Він також назвав причини, які змушують дітей залишати домівку. Найчастіше це – схильність підлітка до бродяжництва, а також несвоєчасне повернення додому, наприклад – з прогулянки чи від друзів. Саме діти, які опинилися на вулиці, можуть потенційно стати жертвами злочинів. Відтак подібний суспільно орієнтований проект з розшуку безвісти зниклих дітей дозволить поєднати зусилля держави в особі Нацполіції із соціально активною частиною суспільства, якій не байдужа проблема зникнення дітей.

«Передусім це – трагедія в сім’ї, це горе, яке має соціальні наслідки. Не буває чужих дітей. А відтак не буває чужої проблеми зникнення дитини. Я вважаю що це дуже важливо для оздоровлення суспільства в цілому, адже здорова сім’я – здорове суспільство», – підкреслив Костянтин Бушуєв.

Меморандум про співпрацю між Нацполіцією і мобільним оператором «Київстар» передбачає створення інформаційного сервісу з пошуку зниклих дітей. Реалізація Меморандуму з боку Національної поліції відбуватиметься шляхом розробки модулю розшуку дітей для інформаційної системи. Цей модуль за своїм функціональним призначенням дає можливість вносити, обробляти та обмінюватися інформаційними даними про зниклих дітей. У свою чергу, компанія «Київстар» з допомогою послуги, яка функціонує на базі СМС-повідомлень, допоможе правоохоронним органам України оперативно сповіщати про зниклих дітей абонентів мобільного оператора, які могли перебувати поруч із місцем зникнення.

Генеральний директор ПрАТ «Київстар» Петро Чернишов зазначив, що повідомлення від мобільного оператора міститиме інформацію про дитину, обставини її зникнення, посилання на сайт зі світлиною, а також контакти поліції, куди можуть звертатися потенційні свідки, які хочуть допомогти в пошуках.

Сервіс функціонуватиме в пілотному режимі з середини вересня на території Києва. Послугу буде підключено автоматично, однак у абонентів буде змога відмовитися від отримання таких СМС-повідомлень за допомогою спеціального коду.

Джерело

Усі відео