Вийти з крутого піке

Ростислав Павленко

«Євросолідарність» часто питають: а чому ви не голосуєте за рішення влади, подані для мобілізації, підвищення податків чи збільшення/централізації витрат? Може, вони не досконалі, але ж у правильному напрямку?

У тому ж і річ, що НЕ в правильному.

Якщо літак зайшов у піке, не допоможе штовхати ніс далі донизу чи збільшувати швидкість. Треба вирівнюватись. А рішення, які проголошує влада для виходу з піке, насправді, погіршують ситуацію.

Зміни до закону про мобілізацію не створили мотивацію для мобілізованих, не полегшили ситуацію для тих, хто на фронті. Запровадити репресивні методи у влади не вистачить сил, знань і сміливості. А мотивацією і інформаційною кампанією діяти чомусь не бажають.

Підвищення податків реалізовано за найменш ефективним сценарієм. Оподатковуються доходи легально працюючих, штовхаючи їх у тінь. Таким чином планують зібрати наступного року 130 мільярдів додаткових надходжень. «Євросолідарність» пропонує зміни до бюджету наступного року, які вивільнять для військових 250 мільярдів за рахунок скорочення корупційних чи непріоритетних видатків. Але цей підхід відкидається.

Під гаслом «дрони, а не стадіони» пограбували місцеві бюджети на десятки мільярдів, а дронами армію далі забезпечують благодійники і волонтери. Натомість зібрані з громад кошти витратили заледве на дві третини, і то неефективно.

Чи є сенс таке підтримувати?

Чи не більше сенсу примусити чути альтернативи? Коли достатня кількість «слуг» осягне реальність і почне шукати ефективних рішень з «ЄС» та іншими, а не голосувати за некомпетентну злодійкувату дурню разом з уламками опзж, яким чим гірше, тим краще, – тільки тоді є шанс на уряд єдності і вихід із піке.

Вимагайте цього від «слуг». Пояснюйте їм їхню особисту перспективу за різних сценаріїв. Це – не просто єдиний вихід, це – відповідальність.

 

Фото: скриншот із журналу відеокоміксів «Каламбур»

Автор