«путін використовує ваш страх як зброю» – Порошенко в Брюсселі (фото, відео)
Порошенко в Брюсселі закликав європейських партнерів відкинути страх перед путіним і підтримати демократичну Україну
Петро Порошенко виступив на Політичній асамблеї Європейської народної партії у Брюсселі, де відбулася презентація кандидатів на посади Єврокомісарів від ЄНП. Як відомо, Європейська народна партія отримала найбільше мандатів під час виборів до Європарламенту, тому більше половини посад у Єврокомісії мають її представники. У тому числі й ключову посаду Президента ЄК вдруге поспіль посіла Урсула фон дер Ляєн.
Петро Порошенко закликав майбутніх єврокомісарів відкинути страх перед путіним і забезпечити перемогу України у війні. Він також наголосив, що членство нашої держави в ЄС і НАТО є однією з головних умов перемоги над країною-агресором.
«путіна треба перемогти в Україні, а не в будь-якій іншій країні. Йому не потрібен ні Крим, ні Донбас, ні Запоріжжя, ні Херсон. путіну взагалі територія не потрібна – йому потрібна перемога над демократією, над верховенством права, над міжнародним правом. Перемога автократії», – наголосив Порошенко.
«Європа має гроші, технології і чудових людей. Однак треба дечому повчитися в України – і це мужність, сміливість. Тому що путін використовує ваш страх як зброю. І з моєї точки зору, якщо відкинути страхи, це ослабить путіна, а наша перемога буде ближчою», – сказав пʼятий Президент.
«Сьогодні є велика відповідальність за наступні п’ять років Європейської Комісії, Європейського парламенту. Відбулися чудові вибори, і маємо відмінний результат. Ви маєте довіру людей і маєте відповідати критеріям цієї довіри. Ви повинні бути готові взяти відповідальність за безпеку Європи», – закликав Порошенко євродепутатів.
«Незважаючи на результат американських виборів, ми, європейці, повинні бути готові діяти ефективно. Наша перемога над путіним, над його режимом, над путінською росією неможлива без вступу України в ЄС і без вступу України в НАТО. Ми повинні забезпечити максимальну швидкість переговорів про вступ до ЄС без будь-яких штучних перешкод. У той же час, процес приєднання має ґрунтуватися на заслугах – без заплющування очей на недоліки у фундаментальних принципах: у демократії, у верховенстві права, у незалежному судочинстві, правах людини, повазі до опозиції, у всіх європейських цінностях, які рухають нашу націю вперед», – вважає Порошенко.
«Україна переможе як демократія. Ми не можемо виграти війну – і втратити мир. Тому для нас так важливо зберегти демократію. Тож ЄС має бути і залишатися об’єктивним сторожовим псом реформування України, а не гальмування реформ», – вважає Порошенко.
Він також вкотре нагадав про «червоні лінії» щодо України. «Жодних компромісів щодо українського суверенітету. Жодних компромісів щодо територіальної цілісності. Жодних компромісів щодо демократії. Жодних компромісів щодо безпеки та послаблення української армії, можливо, однієї з найсильніших зараз на континенті. Жодних компромісів щодо цінностей. Ось чому я тут. Тому я хочу подякувати всім вам. І тому ми разом, щоб продемонструвати єдність на наступні п’ять років», – наголосив Порошенко.
Європейська народна партія – це найбільше політичне об’єднання Євросоюзу, яке включає 84 партії та партнерів з 44 країн, Президента Європейської Комісії, Президента Європарламент та найбільшу групу у Європейському парламенті.
«Європейська Солідарність» офіційно увійшла до Європейської народної партії у 2019 році, а співпраця з ЄНП розпочалася ще у 2014-му. 13 лютого 2023 року Петро Порошенко повідомив, що партія «Європейська Солідарність» виконала необхідні умови для отримання статусу Асоційованого члена Європейської народної партії. «Європейська Солідарність» офіційно отримала статус асоційованого члена Європейської народної партії 10 березня 2023 року.
Порошенко на зустрічі з Гендиректором Єврокомісії з питань розширення закликав посилити фінансову і оборонну підтримку України
Петро Порошенко, який перебуває у Брюсселі, зустрівся з Генеральним директором із питань розширення та політики сусідства Європейської Комісії Гертом Яном Купманом.
Як повідомив Порошенко у соцмережах, учасники зустрічі привітали політичне рішення щодо початку вступних переговорів між Україною та Європейським Союзом і обговорили стан підготовки і ключові виклики на шляху відкриття першого переговорного кластера щодо демократії та верховенства права.
«Поділився оцінками розвитку внутрішньополітичної ситуації в Україні в умовах війни та окреслив проблемні питання у сфері зміцнення демократичних інститутів, верховенства права, багатопартійного парламентаризму, поваги до прав людини, свободи ЗМІ, незалежності правосуддя, антикорупційної політики та сприятливого бізнес-клімату. Наголосили на важливості виважених обіцянок, уникнення завищених очікувань та забезпечення прогресу у вступних переговорах на основі реальних досягнень», – пише Порошенко.
Він також привітав представлення кандидатур на посади нових членів Європейської Комісії і відзначив необхідність пріоритетності «українського питання» у роботі нового складу ЄК.
«Подякував за вагоме рішення щодо надання Україні фінансової допомоги розміром 35 мільярдів євро за рахунок заморожених російських активів та закликав Єврокомісію посилити макрофінансову та оборонну підтримку нашої держави», – пише Петро Порошенко.
Під час короткого візиту до Брюсселя скористалися нагодою попрацювати з нашими колегами з Єврокомісії.
Мали конструктивну та продуктивну зустріч із керівником директорату Єврокомісії з питань розширення Гертом Яном Купманом. Подякували за європейську допомогу в протидії російській агресії та за відкриття перемовин про вступ України до ЄС. Наголосили, що для успіху наших трансформаційних процесів нам треба, насамперед, зберегти державу і перемогти росіян. Інакше робити євроінтеграцію буде просто ніде і нікому.
Втома від України неприпустима, бо це буде втома від демократії та свободи як такої. Тому важливо збільшувати постачання західної зброї й розвивати спільне військове виробництва. Це особливо нагальне завдання на тлі серйозного збільшення російського бюджету війни. Наші військові витрати втричі менші навіть з урахуванням допомоги партнерів… Росіяни демонструють готовність вести війну далі, й вільний світ повинен ділом показати, що він не відступиться.
Окрім власне військової підтримки, підкреслили необхідність посилити санкції та ефективніше карати за порушення чинних. Настав час детального моніторингу західних санкцій і їхнього дотримання. Іншим сигналом для агресора має бути чітко артикульоване неприйняття вільним світом жодних компромісів щодо української незалежності, суверенітету і територіальної цілісності. Наше майбутнє членство в ЄС і НАТО має стати вирішеним питанням. У цьому контексті розраховуємо, що принаймні перший кластер переговорів з ЄС – “Основи” – буде відкритий уже під час польського головування, і Україна почне виконувати домашню роботу з побудови сильної демократії, що теж має стати частиною нашої спільної з друзями перемоги.
Окремо порушували питання відновлення знищеної росіянами енергетики. Про це говорили також із Анною Ярош-Фріс – директоркою Української служби Генерального директорату з питань європейського сусідства та переговорів з розширення. Для нас критично необхідне більше залучення ЄС до створення децентралізованої генерації як із залученням держави, так і приватних гравців. Розраховуємо і на політичне та технічні рішення щодо можливостей збільшення імпорту електроенергії з ЄС та максимальне долучення до фінансування наших зусиль із відновлення генерації.
Важливо, що колеги пропрацьовують і короткострокові, і довгострокові завдання, щоб Україна могла вистояти в цій боротьбі на виживання.
Також обговорили процес скринінгу українського законодавства на відповідність європейському, взаємодію між українськими та європейськими інституціями і залучення до євроінтеграційних процесів усіх стейкхолдерів усередині України включно, насамперед, із Парламентом, громадянським суспільством і місцевою владою.