Санкції на часі. 27.01.2024

Володимир Омелян

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій станом на 27.01.2024.

1. Санкції США, направлені на скорочення енергетичних доходів росії, починають діяти.

– Оператор ПАТ «Новатек» насилу знаходить покупців після запровадження санкцій у листопаді, і тепер перший рейс відкладено принаймні до лютого.
– Іноземні партнери в проекті Arctic LNG 2, включаючи французьку TotalEnergies SE і китайські нафтові компанії, оголосили про форс-мажор щодо своєї участі.
– Довгострокові клієнти, які підписалися на постачання, тепер відмовляються від поставок через можливість застосування вторинних санкцій від США.
– Проекту, ймовірно, буде важко забезпечити стабільний бізнес або працювати на запланованій потужності.
– Проект є критично важливою частиною програми Кремля збільшити виробництво СПГ більш ніж у три рази до кінця десятиліття та знайти покупців за межами Європи.
– Ці грандіозні плани зараз зазнають серйозної поразки завдяки зусиллям політиків у Вашингтоні.

2. Танкери, у кількості 14 одиниць, завантажених 10 млн барелів російської нафти сорту “Сокіл”, стоять вже кілька тижнів біля узбережжя Південної Кореї.

– Труднощі з продажем сорту “Сокіл” є однією з найбільш серйозних проблем, з якими зіткнулася росія після введення Заходом санкцій.
– За інформацією Reuters, постачання нафти “Сокіл” до індійської нафтової корпорації (IOC) було затримано через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та купувати більше нафти на Близькому Сході.
– Наразі індійська компанія не очікує на отримання будь-яких партій російської нафти найближчим часом через розбіжності у питанні з приводу того, яка валюта використовуватиметься для оплати.

3. Влада Анголи змушує АЛРОСУ, яка потрапила під санкції ЄС, вийти з капіталу гірничорудного об’єднання «Катока», четвертого у світі родовища за обсягом покладів і видобутку алмазів.

– Ангольська сторона стверджує, що через наявність серед партнерів російського алмазодобувача, якому належить 41% акцій підприємства, з компанією відмовляються працювати міжнародні банки та постачальники.

4. Тайвань став найважливішим постачальником металообробних верстатів до рф після лютого 2022 року.

– Верстати незамінні у виробництві детонаторів, високоточного озброєння та іншої військової продукції.
– З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну Тайвань запровадив санкції проти росії, однак не на металообробні верстати.
– росія, для якої інші ринки виявилися закритими, переключилася на Тайвань у пошуках високотехнологічних верстатів.
– У січні 2023 року Мінекономіки Тайваню включило до санкційного списку високотехнологічні металообробні верстати.
– Однак тепер майже 80% комплексних металообробних верстатів тайванського виробництва росія отримає через треті країни, зокрема, Туреччину та Китай.

5. Грузинські митники виявили понад 1700 спроб обходу санкцій проти рф, – Мінфін Грузії.

– З початку російського вторгнення в Україну працівники митниці виявили 1770 спроб ввезти до Грузії товари в обхід санкцій проти росії. Про це заявив міністр фінансів Грузії Лаша Хуцішвілі.
– Зазначається, що влада Грузії не запровадила економічних обмежень щодо росії, проте стверджує, що дотримується міжнародних санкцій.
– Водночас міжнародні партнери країни неодноразово висловлювали стурбованість з приводу ймовірного отримання росією підсанкційних товарів через Грузію.

6. Єменські хусити атакували у Червоному морі танкер з російською нафтою.

– Єменські хусити обстріляли ракетами танкер Marlin Luanda компанії Trafigura Group.
– Атакований єменськими хуситами танкер Marlin Luanda компанії Trafigura Group, перевозив російські нафтопродукти для виробництва бензину та пластмас.
– Сировину завантажили на судно в Греції, що свідчить про порушення перевізником санкцій ЄС та США на експорт російських нафтопродуктів.

 

Колаж: УП

Автор