Вісті з фронтів. 24.12.2023

Костянтин Машовець

1. Командування противника продовжує підсилення тієї частини свого угрупування військ (УВ) “Юг”, яка оперує на Бахмутському напрямку. Зокрема, в районі с. Курдюмівка, очевидно, противник закінчує розгортання підрозділів 177-го окремого полку морської піхоти (оп МП) зі складу 58-ї загальновійськової армії(ЗВА). Принаймні ще пару діб тому його окремі підрозділи стали фіксуватися в тому районі.

Хто забув, нагадаю, полк раніше приймав активну участь у боях на Придніпровському напрямку в районі с. Підстепне та с. Кринки. Потім був відведений на відновлення та доукомплектування. І ось після цього, очевидно, був переміщений до складу УВ “Юг”.

2. В свою чергу, на Придніпровському напрямку, очевидно, генерал Теплинський після ряду останніх невдалих спроб ліквідувати український плацдарм в районі с. Кринки проводить перегрупування сил і засобів 104-ї десантно-штурмової дивізії.

Зокрема, другий десантно-штурмовий батальйон (дшб) 337-го десантно-штурмового полку (дшп) був переміщений в район с. Кринки, а замість нього у склад бойової групи (БГ)”Енергодар” зі складу резерва УВ “Днепр” введені підрозділи 345-го дшп цієї дивізії.

Загалом, протягом крайніх 3-х тижнів в районі с. Кринки противник (підрозділи 328-го та 337-го дшп 104-ї дшд, 26-й мотострілецький полк\мсп 70-ї мотострілецької дивізії\мсд та 810-а окремої бригади морської піхоти\обр МП) втратив не меньше 80 одиниць броньованої та спеціальної техніки (включаючи танки, БТР, БМП, бронеавтомобілі, МТ-ЛБ), принаймні 3 комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіотехнічної розвідки (РТР).

У своїх розвідзведеннях сам противник відзначає дуже вдале використання передовими підрозділами ЗСУ на плацдармі мобільних бойових обслуг ПТРК і груп із іншими протитанковими засобами, а також прихованого встановлення українськими підрозділами на основних шляхах висування та атак противника мінно-вибухових загороджень (МВЗ).

Окрім цього, дуже важливу роль в утриманні плацдарму передовими українськими підрозділами відіграє ефективна вогнева підтримка їх дій з правого берега р. Дніпро. Противник відзначає дуже короткий цикл по часу в алгоритмі дій українських підрозділів “виявлення – запит- вогнева реакція”.

3. Командування противника завершило розгортання на окупованих територіях (Донецька область, Україна) новосформованих полків оперативного призначення (поп) 116-ї окремої бригади оперативного призначення (обр ОП) федеральної служби військ національної гвардії (фсвнг) “россгвардия” (КП\ПУ – район с.Чистякове – до 126-й в\сл). Зокрема, її полки розгорнулися:

– 900-й поп – 1953 в\сл (район с. Мелекіне),
– 901-й поп – 1919 в\сл (район м. Сніжне),
– 902-й поп – 2014 в\сл (район с. Чистякове, приблизно у 7 км північніше).

Передбачається, що ця бригада буде виконувати “стабілізаційні функції” на окупованих українських територіях на “постійній основі”.

Загалом, у рамках розгортання цього з’єднання противник перемістив із території ри-фи на окуповані території приблизно до 6 тис. карателів. Таким чином, загальна чисельність угрупування російських карателів з “россгвардии” на окупованих українських територіях збільшилась до 34.3 тисяч “в\сл”.

4. Командування противника, намагаючись розвинути свій успіх в районі с. Новомихайлівка, продовжує підсилювати свою діючу у цьому районі тактичну групу (підрозділи 39-ї омсбр 68-го АК, 255-й та 33-й мсп 20-ї мсд).

Зокрема, фіксується використання додатково по напрямках:

– Славне – Новомихайлівка – 139-го окремого мотострілецького батальйону (омсб), штурмового зі складу 29-ї ЗВА,
– Луганське – Новомихайлівка – окремих підрозділів 40-ї та 155-ї бригад морської піхоти (бр МП).

5. В рамках контролю повітряної та надводної обстановки у північно-західній акваторії Чорного моря противник продовжує посилювати склад угрупування свого повітряного компоненту, яке залучається до виконання цього завдання.

Зокрема, окрім сил і засобів зі складу 43-го окремого морського штурмового авіаційного полку (43-й омшап) з авіабази (АБ) Саки (літаки типу Су-30СМ та Су-24М), а також 100-го окремого корабельного винищувального авіаційного полку (оквап) з АБ Саки (літаки типу Миг-29К), противник підсилив це угрупування наступними силами:

– до 3-х одиниць літаків типу Су-27\30 зі складу 38-го винищувального авіаційного полку (вап) 27-ї змішаної авіадивізії (змад) 4-ї армії ВПС та ППО з АБ Бельбек;
– до 2-х одиниць літаків типу Миг-31БМ зі складу 98-го окремого змішаного авіаційного полку (змап) 45-ї армії ВПС та ППО з АБ Бельбек;
– 1 літак типу Бе-12 зі складу 318-го окремого змішаного авіаційного полку (озмап) морської авіації (МА) чорноморського флоту (чф-у) з АБ Кача;
– 1 літак типу Ил-38Н зі складу 859-го центру бойового застосування та перенавчання льотного складу вмф ри-фи з АБ Єйськ.

На даний час після знищення Повітряними силами ЗСУ зразу 3-х бомбардувальників типу Су-34 противника він обмежив обсяг та інтенсивність використання своїх сил і засобів зі складу повітряного компоненту на цьому напрямку, зокрема у північно-західній частині Чорного моря, до “выяснения реальных обстоятельств”. Однак, він навряд чи відмовиться від контролю за “дальней зоной обнаружения” по відношенню до окупованого півострова Крим в подальшому.


Олександр Коваленко

Крынки.

Российские оккупационные войска прилагают максимум усилий для нейтрализации плацдарма СОУ на левом берегу Херсонской области. С этой целью была значительно увеличена и усилена ГВ «Днепр». Так если на начало ноября ГВ «Днепр» количественно составляла около 64 тыс л.с., то по состоянию на сейчас это более 74 тыс.

Также ГВ «Днепр» значительно усилена компонентой ББМ, и если в начале ноября их было до 750, то сейчас это 950 ББМ, что обусловлено возросшей потребность штурмовых действий.

С другой стороны, разительное сокращение артиллерийской компоненты. В начале ноября на вооружении ГВ «Днепр» было почти 900 ствольных артсистем, сейчас их около 550.

Особое внимание уделено усилению 70-й МСД 18-й ОВА. В составе ГВ «Днепр» она имеет лучшую комплектацию и является самой боеспособной. Наравне с 104-й ДШД и 810-й ОБр МП она наиболее активно используется в попытках блокирования плацдарма СОУ на левом берегу.

Тем не менее, применение тактических групп, численно сопоставимых с двумя бригадами по флангам и фронтально на село, на сегодняшний день не принесло желаемого результата командованию РОВ. Очевидно, что Теплинский будет во всём винить нехватку сил и средств и требовать доведения ГВ до численности превышающей 80 тысяч.

Это вполне реальная численность, которую командование РОВ сможет достигнуть, благодаря использованию ресурса ГВ «Оборона Крыма», где помимо постоянной группировки проходит формирование двух дивизий, которые явно пойдут в помощь тепличному стаду. С другой стороны, увеличение группировки, которая и так в сотни раз превышает группу удерживающую плацдарм и которую не могут выбить, это уже не просто моветон, а тотальный позор.

Триста спартанцев нервно курят в сторонке.

 

Фото: 53 ОМБр ім. князя Володимира Мономаха

Автори
, ,