Вісті з фронтів. 09.12.2023

Костянтин Машовець

Сьогодні буде огляд про різне та з різних напрямків.

1. Командування противника, очевидно, нарощує рівень ведення повітряної розвідки перед початком реалізації цільової програми нанесення масованих ударів далекобійними високоточними засобами ураження по цілях і об’єктах на території України, розташованих в оперативному та тактичному тилу Сил оборони України (СОУ) у південній та східній частинах нашої країни.

За добу кількість прольотів літаків-розвідників зросла з 1-2-х до 7-и, зокрема:

– 3 літако-вильоти Су-24МР – 2 з авіабази (АБ) Маринівка, 1 з АБ Шаталово);
– 4 літако-вильоти Су-34 (з універсальним контейнером розвідки\УКР) – 2 з АБ Бутурлинівка, 1 з АБ Маринівка, 1 з АБ Майкоп).

Основні маршрути та райони прольоту розвідувальної авіації противника були розташовані у безпосередній близькості від районів ведення активних бойових дій на східному та південному напрямках.

2. Завершується пошуково-рятувальна операція росіян у північно-західній частині Чорного моря щодо знаходження екіпажу збитого російського бомбардувальника типу Су-24М в районі о. Зміїний, а також контролю надводної та повітряної обстановки у вказаному районі.

До участі в ній протягом минулих 2-х діб противником залучались наступні сили й засоби:

– 3 винищувачі типу Су-30СМ зі складу 43-го окремого морського штурмового авіаційного полку (омшап) з АБ Саки;
– літак Бе-12 зі складу 318-го окремого змішаного морського авіаційного полку (озмап) з АБ Кача;
– 2 винищувача типу Миг-29К зі складу 100-го окремого корабельного винищувального авіаційного полку (Североморск-3) з АБ (тимчасового базування) Саки.

3. Противник продовжує реалізацію комплексу заходів щодо ведення наступальних дій на Лиманському напрямку. Зокрема:

– Передові підрозділи 283-го мотострілецького полку (мсп) зі складу 144-ї мотострілецької дивізії (мсд) 20-ї загальновійськової армії (ЗВА) протягом минулих 2-х діб здійснили декілька спроб штурмовими групами (по 8-10 чоловік) атакувати передові позиції ЗСУ східніше н.п. Терни та південно-східніше с. Ямполівка. Успіху не мали.
– У базовому районі 144-ї мсд закінчується формування та підготовка декілької штурмових підрозділів (до 2-3-х рот типу “Шторм”) зі складу 488-го мсп дивізії для послідуючого введення їх у бій по напрямку Житлівка – Терни. Термін готовності – до 12.12.2023 р.

4. До складу резерву тієї частини сил угрупування військ (УВ) “Юг”, що розгорнуте на Бахмутському напрямку, противник увів після доукомплектування та відновлення 299-й парашутно-десантний полк (пдп) зі складу 98-ї повітряно-десантної дивізії (пдд).

Ймовірно, найближчим часом командування противника використає його або для нарощування своїх зусиль на відтинку Берхівка – Хромове, або десь по рубіжу Краснополівка – Яковлівка (по напрямку на Роздолівку чи Веселе). На даний час полк укомплектований:

– особового складу – 2602 (за штатом – 2602);
– бойових броньованих машин (ББМ) всіх типів – 72 (за штатом – 124);
– артилерійських систем та мінометів (120-мм) – 36 (за штатом – 36).

Таким чином, стає зрозуміло, що на Бахмутському напрямку противником на даний час розгорнуті всі три “лінійних” полки цієї дивізії (її основні сили) – 331-й та 217-й пдп вже введенні у бій (між Богданівкою та Хромовим), 299-й готується до введення.

5. Нещодавно введений у бій на Придніпровському напрямку 328-й десантно-штурмовий полк (дшп) 104-ї десантно-штурмової дивізії (дшд) противника продовжує свої спроби південно-західніше с. Кринки витіснити передові підрозділи ЗСУ з цього населенного пункту у пойму річки Дніпро, діючи по напрямку Козачі Лагері – Кринки та у лісному масиві південніше села.

Противник намагається просунутись через південну-західну частину села (район будинку-музею Остапа Вишні) й вийти у район баз відпочинку “Находка” та “Іскра”.

Протягом минулих 2-х діб передові підрозділи 328-го дшп противника здійснили принаймні три чітко акцентовані спроби прорватися у вказаних напрямках. Всі закінчились безрезультатно для них.

На ділянці Кардашинка – Олешки командування УВ “Днепр”, очевидно, також посилює першу позицію свого рубежу оборони, зокрема, вбачаючи можливість активних дій передових підрозділів ЗСУ північніше Кардашинського лиману по напрямку на с. Солонці:

– Очевидно, в західній частині м. Олешки та південно-західніше міста зайняли оборону підрозділи 24-го мотострілецького полку (мсп) 70-ї мотострілецької дивізії (мсд) противника у якості підсилення.
– Противник активно встановлює мінно-вибухові загородження (МВЗ) на ділянці між Солонцями та Кардашинським лиманом, а також вздовж протоки Чайка.
– 404-й мсп територіальних військ (мсп ТрВ) та десь до посиленого батальйону 127-ї окремої розвідувальної бригади (орзбр) продовжують вдосконалення своїх ділянок оборони в районі с. Кардашинка та с. Підлісне.

6. З ранку 6 грудня командування зс рб з навчально-бойовою метою перевело підрозділи 38-ї окремої десантно-штурмової бригади (одшбр) та 11-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) у підвищені ступені бойової готовності (для відпрацювання алгоритму дій особового складу цих з’єднань після отримання відповідного сигналу).

Відпрацьовувалися практичні дії особового складу та командування бригад після отримання сигналів бойової тривоги, виконання заходів по приведенню у вищі ступені бойової готовності, зокрема, підняття по тривозі, висування у райони зосередження, проведення бойової підготовки та бойового злагодження підрозділів бригад.

За діями 38-ї одшбр на полігоні “Брестський” особисто спостерігали “перші безпекові особи” лукашенківського режиму – тамошній міністр оборони генерал в. хрєнін та мЄстний секретарь “совета безопасности” а. вольфович.

Наскільки я розумію, сам “мінський автоматник” трохи вже втратив цікавість до всіх цих військових “ігрищ” (інакше він обов’язково особисто з’явився би перед ЗМІ на фоні якихось “потревоженных” білоруських десантників чи мотострільців) під приводом “старта очередного учебного периода” у білоруському війську.

 

Фото: Генштаб ЗСУ

Автор