Прості речі, які можуть вам зберегти життя і здоровʼя

Антон Швець

Шановні цивільні співгромадяни.

Нагадую вам прості речі, які можуть вам зберегти життя і здоровʼя.

Якщо ви знайшли майже цілий Шахед, який впав від негоди, не треба до нього підходити, намагатися від нього щось відламати на памʼять або, не дай боже, не треба намагатися його цілком спіонерити по бистрячку, щоб потім задвинути на аукціоні заради донатів. Це не несподіваний подарунок на Різдво. Це зібрана в Єлабузі з палок, гімна та такой-то матері шайтан-машина з сивушним перегаром, і мати з нею справу СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНО. Система самознищення на землі в певних умовах у нього вбудована, питання лише в тому, як вона спрацює на морозі, і яка саме буде стояти в тому Шахеді, який ви бачите. В будь-якому випадку, повірте, – ця пригода не про вас.

Повідомте це своїм дітям і знайомим. Там від 30 до 50 кг вибухівки в залежності від типу. Ховати, якщо що, буде тупо нічого. Ще раз. Знайти цілий мопед – це не вдача, не радість, це небезпека. І небезпека смертельна.

Аналогічно нагадую. Частина російських ракет використовує дуже токсичне паливо та/або окислювачі. Так Х-22, які часто падають, мають під час пуску три тони продукту Самін, він же ТГ-02 (ГДК – 3 міліграми на метр кубічний) та тону окислювача, який має у складі концентровану азотну кислоту. Вдихання випаровувань хоч першого, хоч другого не додасть вам здоровʼя. Не наближайтесь до ракет, до будь-яких.

Просто памʼятайте, ціла ракета може при певному невдалому для вас збігу обставин дуже вкоротити вам віку.

Загалом, що б ви не знайшли – Шахед або ракету, не треба наближатися або точно встановлювати, що саме там валяється. Це не ваша робота.

Викликаєте поліцію та ДСНС. Стоїте так, щоб вітер дув від вас до обʼєкту, на максимальній відстані та не пускаєте, за можливості, до обʼєкту ідіотів та дітей. Чекаєте на професіоналів. Отримуєте подяку за пильність і відправляєтесь домів цілим і неушкодженим.

Так і тільки так.