Бджоли замість парламентарів
В Хорватії проходить велика міжнародна конференція по розмінуванню України. Спікер не підписав туди відрядження нашій колезі Ірині Фріз, хоч ми з нею були співавторами закону про гуманітарне розмінування і продовжуємо займатися цією проблемою. На всіх міжнародних зустрічах піднімаємо тему demining.
Україна – найбільш замінова країна в світі, й очистка нашої території від вибухових пристроїв займе десятиріччя. До цього дійсно треба привертати увагу світу.
Побачила таку ініціативу уряду. МЗС України спільно з партнерами запускає проект Мед Мінних Полів.
Ідея наступна: щоб уникнути контакту з мінами, дрони засівають заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни. Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів.
Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та міжнародні візити і даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі. Вже можна зробити передзамовлення на «мінний мед».
Нам потрібно багато саперів і сучасної техніки. Не знаю, чи можна в такий спосіб збільшити західну підтримку в питанні розмінування, але треба залучати всі можливості, звичайно.
Й чомусь думаю, що робота парламентарів не менш важлива, ніж бджіл. Не пускати депутатів на важливу конференцію з розмінування – це відверта диверсія. Правильно, нехай бджоли цим займаються!
Донесення партнерам інформації з перших вуст про гуманітарну катастрофу не замінить ніяка баночка з медом. Хоч нехай уряд і мед дарує партнерам, ми не проти. Аби тільки толк був.