Без світла та зв’язку: як працюватимуть банки в Україні у разі блекауту

Ксенія Капустинська / Обозреватель

Можливі відключення світла в Україні навряд чи вплинуть на ринок банківських послуг, зокрема популярність депозитів та ставки за ними. Вже понад 70% банківських філій повністю готові до можливих перебоїв з електрикою.

Про це розповів директор департаменту роздрібного бізнесу OBOZREVATEL Глобус Банку Дмитро Замотаєв. Так, за його словами, більшість відділень банків (понад 70%) станом на кінець вересня-2023 приєднано до системи Power Banking.

Це загальна банківська мережа, створена з ініціативи НБУ ще 2022 року. Відділення, що входять до мережі, можуть працювати навіть за умов тривалої відсутності світла. Усі вони обладнані альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку. Подивитися, які філії банків входять до мережі, можна на мапі за посиланням.

Мапа Power Banking. Джерело: НБУ

Таким чином, за словами Замотаєва, клієнти матимуть змогу отримувати послуги майже без обмежень. Крім того, він нагадав, що більшість банків пропонують відкривати депозити дистанційно за допомогою своїх додатків онлайн-банкінгу.

“Поки що рано говорити про можливу шкоду від нових ракетних обстрілів. Але банківська система України надійно захищена від перебоїв з енергопостачанням. А розвиток електронного банкінгу дозволяє громадянам отримати максимальний спектр послуг дистанційно, включаючи відкриття депозитних вкладів. Саме тому очікується, що попри військові ризики , депозитна активність громадян до кінця року залишатиметься досить високою”, – зазначив Замотаєв.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні вже розробили нові графіки відключень електроенергії. За потреби їх можуть застосовувати вже з 1 жовтня. Але це зовсім не означає, що із зазначеної дати українцям обов’язково почнуть вимикати світло. Графіки введуть у дію лише у разі нових атак РФ на енергоінфраструктуру.

Джерело

Фото: НБУ