Підсумки «Рамштайну-15» (фото, відео, брифінг)

«Боротьба України — одна з великих справ нашого часу. Це не просто боротьба за виживання однієї демократії, що перебуває в стані боротьби, це також боротьба за світ, де автократи не можуть просто переписати кордони силою. Це боротьба за те, щоб уникнути нової похмурої ери хаосу та тиранії, і це боротьба за світ, де дотримуються правил, права захищаються, а агресія карається. Україна має велику стратегічну перевагу справедливої справи. І як сказав President Joe Biden, наша підтримка України не послабиться», — наголосив Міністр оборони U.S. Department of Defense (DoD) США Ллойд Дж. Остін III на спільній пресконференції разом із Головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Армії США Марком А. Міллі за результатами п’ятнадцятого засідання Контактної групи з питань оборони України з міністрами оборони з більше ніж 50-ти країн, яке пройшло 19 вересня 2023 року на авіабазі США «Рамштайн» Ramstein Air Base, Germany.

«Щойно ми провели чергове дуже успішне засідання Контактної групи з питань оборони України. Це була наша 15-та зустріч. І кожного разу мене вражає відданість 50 країн, які сьогодні тут представлені, допомагати Україні боротися, щоб захистити себе.

До нас вперше приєднався Міністр оборони України Рустем Умєров, і я хочу подякувати йому за те, що він тут.

І особливо хочу відзначити українські війська, які продовжують впевнено просуватися у дуже важкій боротьбі. І я хочу підкреслити прихильність цієї контактної групи до них. Ми як і раніше дуже зосереджені на нашій короткостроковій підтримці відважних воїнів України, навіть коли ми працюємо разом з лідерами України над плануванням її довгострокової оборони та стримування, оскільки Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами з усього світу продовжуватимуть підтримувати вільну та суверенну Україну.

До цього часу міжнародні партнери США та України надали понад 76 мільярдів доларів прямої допомоги у сфері безпеки. І ми забезпечуємо підзвітність внесків США через надійний моніторинг кінцевого використання. І ми продовжуватимемо тісно співпрацювати з нашими українськими партнерами, щоб забезпечити ефективне використання та захист усієї допомоги.

Наша допомога включала артилерію, бронетехніку, протиповітряну оборону, боєприпаси та іншу ключову військову техніку, щоб допомогти Україні здійснити контрнаступ, щоб відкинути російських загарбників, які окопалися.

І я хочу підкреслити важливість систем протиповітряної оборони, які зберігають життя і які ми надавали разом, таких як Patriot і HAWK, IRIS-T, NASAMS і Gepard. Зараз ці засоби протиповітряної оборони захищають сили України, її цивільне населення та критичну інфраструктуру.

Протягом останнього року весь світ бачив злісні напади росії на енергетичну інфраструктуру України. І кремль марно намагався холодом і темрявою зламати волю українського народу. Але росія також принесла небезпеку та нещастя невинним цивільним особам далеко за межами України.

По-перше, кремль відмовився від Чорноморської зернової ініціативи. Потім росія довела свій напад на глобальну продовольчу безпеку до нового мінімуму, завдавши повітряних ударів по постачанню зерна. Це призвело до небезпечних хвильових ефектів в інших країнах і на континентах, незалучених до путінської кампанії імперської агресії.

Отже, протиповітряна оборона й надалі залишатиметься найбільшою потребою України, щоб захищати її небо, мирних жителів і міста, а також невинних людей далеко від поля бою.

Але протягом цієї війни наземна ППО також була однією з найбільших історій успіху України. Україна відважно захищає свою критично важливу інфраструктуру та підтримує світовий експорт зерна.

Тож під час сьогоднішньої зустрічі я закликав союзників і партнерів посилювати підтримку та пожертвувати будь-які боєприпаси для протиповітряної оборони, оскільки Україна йде до чергової воєнної зими. Зараз для членів цієї групи залишається зрозумілим те, що знову зібрало нас усіх разом у Рамштайні. Путін розпочав серію безрозсудних, непотрібних і беззаконних нападів на свого мирного, суверенного сусіда Україну.

І кремль посилає тисячі своїх громадян вмирати у війні за вибором, про яку вони ніколи не просили. Знову ж таки, Путін робить ставку на те, що він може витримати свій час і перечекати нас. Він помиляється.

У загарбницькій війні Путіна час не на його боці. Світ ніколи не погодиться з ідеєю, що імперські амбіції хуліганів і тиранів мають переважати над суверенними правами держав-членів ООН. І тому близько 50 націй доброї волі з усього світу сьогодні зібралися тут, щоб об’єднатися за право України захищатися.

Не дивно, що Путін був змушений покладатися на такі країни як Іран і Північна Корея. Країни в усьому світі продовжують разом протистояти загарбницькій кампанії москви. кремль не може пережити рішучість і мужність України та її численних партнерів.

І це підводить мене до іншого ключового моменту, який ми сьогодні обговорювали – довгострокової підтримки коаліцією України. Ви всі чули, як я колись казав, що ми підтримуватимемо Україну довго. І наші колеги-члени контактної групи чітко заявили про нашу довгострокову відданість справі.

Ще в червні президент Джозеф Байден приєднався до лідерів G7 у спільній декларації, засуджуючи, цитую, «незаконну, невиправдану та неспровоковану агресивну війну росії проти України».

Ці лідери зобов’язалися працювати разом з Україною над довгостроковими двосторонніми зобов’язаннями та домовленостями щодо безпеки, щоб допомогти забезпечити її майбутнє. З червня понад 22 країни підписали цю заяву та почали працювати над подальшим поглибленням підтримки України зараз і в наступні роки.

І сьогодні ми втілюємо це довгострокове зобов’язання в життя. Невдовзі в Україну прибудуть американські танки Абрамс М1, і це додасть ще одну грізну бронетехніку, яка приєднається до Леопардів, які вже на полі бою. А тим часом ми розпочинаємо нашу колективну підготовку майбутніх українських пілотів F-16, і це ще більше свідчить про нашу довгострокову відданість праву України на захист.

І інші країни доброї волі активізувалися, зробивши власні важливі пожертви як на найближчу, так і на довгострокову перспективу. Нідерланди, Данія та Норвегія нещодавно оголосили про намір передати Україні винищувачі F-16, що є важливим зобов’язанням для довгострокової безпеки України.

І сьогодні ми почули Польщу, яка з моменту нашої останньої зустрічі надала Україні додаткову та вкрай необхідну техніку для розмінування, понад 100 бронетранспортерів та десятки тисяч боєприпасів.

Я також хочу відзначити Швецію, яка минулого місяця оголосила про свій останній пакет військової допомоги, який складається з боєприпасів і запасних частин на суму понад 300 мільйонів доларів. А вчора Німеччина оголосила про пакет вартістю 420 мільйонів доларів із боєприпасами, обладнанням для розмінування та іншими критично важливими засобами. А Данія нещодавно оголосила про пакет у 833 мільйони доларів, включаючи боєприпаси та бронетехніку.

Тож ця коаліція країн-однодумців продовжує зрушувати небо і землю, щоб надати Україні те, що їй потрібно зараз і в довгостроковій перспективі. Ми також розширили нашу промислову базу, щоб підтримати попит і ми не здамося.

Сьогодні я закликаю своїх колег-міністрів ще раз перевірити свої запаси 155-міліметрових боєприпасів і ключових систем протиповітряної оборони та засобів перехоплення, щоб переконатися, що ми всі робимо все можливе, щоб підготувати Україну до майбутньої зими.

Тим часом наша довгострокова підтримка України продовжуватиме розвиватися через спеціалізовані коаліції щодо можливостей, подібні до тих, які ми започаткували для бронетехніки та навчання F-16 та інформаційних технологій. І ці важливі коаліції допоможуть Україні продовжувати розбудовувати боєздатні сили для майбутнього.

І я пам’ятаю, що навіть в той час, коли ми тут зібралися, відважні українці та українки воюють і гинуть на передовій, посіченій російськими загарбниками. Війська України виявляють моральну силу вільного народу, що бореться за захист від агресії та самодержавства. Тому я вітаю хоробрі сили України, і ми за них.

Боротьба України — одна з великих справ нашого часу. Це не просто боротьба за виживання однієї демократії, що перебуває в стані боротьби, це також боротьба за світ, де автократи не можуть просто переписати кордони силою. Це боротьба за те, щоб уникнути нової похмурої ери хаосу та тиранії, і це боротьба за світ, де дотримуються правил, права захищаються, а агресія карається. Україна має велику стратегічну перевагу справедливої справи. І як сказав президент Байден, наша підтримка України не послабиться.

Тепер дозвольте мені додати одне останнє слово. Я збираюся передати його генералу Марку А. Міллі, як і в останніх 14 контактних групах, але оскільки він востаннє тут як Голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних Сил США, я хочу подякувати йому за керівництво та пристрасть, яку він приніс до цієї контактної групи.

Генерале Міллі, нам буде не вистачати вашого досвіду, вашого професіоналізму, вашої відданості та чудового прикладу, який ви подали. Тож дякую вам за все, що ви зробили для підтримки Збройних Сил України у боротьбі за свободу. І дякую вам за щире служіння Сполученим Штатам Америки протягом усього життя.

Генерале Міллі, в останній раз у Рамштайні слово за вами».

Джерело

 

«Вільних людей нелегко завоювати, а український народ вільний і він ніколи не здасться у своїй боротьбі залишитися вільним. Українці залишаються непохитними зі сталлю в хребті та мужністю у жилах, і вони мають широку підтримку Сполучених Штатів і міжнародної спільноти. Ми залишатимемося відданими настільки довго, наскільки це буде потрібно», – наголосив Голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних Сил США генерал Армії Марк А. Міллі The Joint Staff під час спільного з Міністром оборони США Ллойдом Дж. Остіном III брифінгу для преси за результатами п’ятнадцятого засідання Контактної групи з питань оборони України з міністрами оборони з більше ніж 50-ти країн, яке пройшло 19 вересня 2023 року на авіабазі США «Рамштайн» Ramstein Air Base, Germany.

Secretary of Defense Lloyd J. Austin III and Chairman of Joint Chiefs of Staff, Gen. Mark A. MIlley address the media at the 15th meeting of the Ukraine Defense Contact Group at Ramstein Air Base, Germany, Sept. 19, 2023  The Secretary and Chairman were joined by ministers of defense and senior military officials from nearly 50 nations to discuss the ongoing crisis in Ukraine and the continued close coordination by the international community to provide the Ukrainian people with the means necessary to def

«Дякую, Cекретарю. Я ціную це. І всім доброго дня, і дякую, що ви присутні на 15-й Контактній групі на підтримку України. Сьогодні тут представлено понад 50 країн, включно деякі організації як НАТО, так і ЄС.

Але спочатку дозвольте мені висловити свою вдячність міністру Остіну, з яким я безперервно працював понад три десятиліття під час миру та війни. Ця група не існувала б без його особистого керівництва. За останні 572 дні цього збройного конфлікту ця Контактна група була сформована на основі його бачення, а також завдяки його величезній цілісності та особистій рішучості. Ця Контактна група зробила неймовірний внесок у роботу за останні 572 дні цього збройного конфлікту, і цього ніколи не відбулося б без особистого керівництва, особистої ініціативи міністра Ллойда Остіна. Тож дякую, сер. А також просто згадайте, що міністр Остін також безперервно служив своїй країні з 1975 року, у формі та без неї. І за це всі ми повинні бути вічно вдячні.

Я також хочу відзначити всіх міністрів і начальників оборони, які були сьогодні тут. Їхня постійна участь у солідарності протягом останніх 18-19 місяців була справді чудовою. І сьогодні ми вітали нового міністра оборони України Умєрова. Він продовжуватиме, без сумніву, непохитний дух українського народу та волю українських військових, щоб рішуче втілювати українську перемогу.

Підтримка України цією групою втілює наші спільні демократичні цінності та непохитну відданість підтримці міжнародного порядку, заснованого на правилах. Цей порядок, як його ще називають – міжнародний порядок, заснований на правилах, був критично важливим для запобігання війні великих держав на європейському континенті протягом 80 років, починаючи з кінця Другої світової війни.

У цьому міжнародному порядку лежить важливий принцип. Насправді це його перший принцип – що кожна нація, незалежно від її розміру чи влади, має вроджене право на суверенітет і самовизначення. Країнам не можна дозволяти змінювати міжнародні кордони за допомогою військової сили і вони не можуть нападати на інші країни, окрім випадків самозахисту.

Вторгнення росії в Україну є неспровокованою загарбницькою війною проти країни, яка не становила військової загрози для росії. І сьогодні 572-й день того військового злочину. Це кричуще і незаконне порушення міжнародних норм і це буквально фронтальний напад на ті самі принципи, які всі наші країни пообіцяли підтримувати вісім десятиліть тому.

Оскільки контрнаступ України триває, легко зосередитися на цифрах, діаграмах, даних, стрілках на карті. Але ми повинні пам’ятати, що війна – це, насамперед, справа людини. І кожен український поступ, кожен дюйм відвойованої території відбувається лише завдяки хоробрості, честі та неймовірній жертовності українського народу та його військових.

Україна продовжує цілеспрямований, постійний прогрес у звільненні своєї батьківщини від російської окупації, і вони продовжують утримувати стратегічну ініціативу станом на сьогодні.

Серед туману та тертя війни неспровокована агресія Путіна дає похмуру та самотню луну, тоді як дух України сяє яскраво, незгасним і надихає вільні народи світу.

Наша відданість залишається непохитною. Президент Байден доручив нам продовжувати наші навчальні ініціативи та нашу матеріальну підтримку стільки, скільки буде потрібно Україні для захисту її суверенної території.

Це боротьба України. Це їхня історія, їхня битва. Україна не просила жодну іншу країну воювати за них. Вони просять лише допомоги, матеріальної допомоги та навчання. І ми разом усі тут, щоб підтримати Україну, щоб вона залишалася вільною, незалежною та суверенною.

Спочатку саме «Джавеліни» та «Стінгери» допомогли зупинити першу російську атаку. Потім боєприпаси протиповітряної оборони та артилерія дозволили їм захистити своє небо та завдати великих збитків загарбникам. Наступними були далекобійні керовані реактивні снаряди GMLRS і високомобільні артилерійські ракетні системи HIMARS, що дозволило українцям завдати ударів по критичних вузлах у глибині російського тилу.

Далі була бронетехніка та бойові машини піхоти, аварійно-проривна техніка, що посилювало українську маневреність і дозволяло вести поточний контрнаступ. Зараз, коли ми наближаємося до зими, кожна нація сьогодні зобов’язалася продовжувати свою підтримку, зосереджуючись на трьох головних пріоритетах протиповітряної оборони, артилерії та (механізованої) бронетехніки.

І за кожною зброєю, ми повинні пам’ятати, стоїть мужній український воїн. І їхня рішучість однаково непохитна. Їхня мужність надзвичайна. І протягом багатьох різних етапів цієї війни, хоча ми забезпечили навчання та обладнання, саме вони, український народ і його військові, найбільше постраждали від потреби бути вільними.

І як багато-багато разів говорили президент Байден і державний секретар Остін, ми, Сполучені Штати, продовжуватимемо надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно.

Сьогодні відбулося моє останнє засідання Контактної групи з питань оборони України перед моїм виходом на пенсію. І моя каденція може закінчуватися, але місія цієї групи триває, доки не буде досягнуто кінцевого стану вільної та суверенної України.

Успіх цієї групи залежить не від окремої людини, а від єдиної відданості та цінностей усіх наших колективних націй. Кінцева мета залишається кристально чистою. Підтримуйте Україну, поки необґрунтована, незаконна та руйнівна війна за вибором Путіна не закінчиться.

Наша відданість Україні як вільній, незалежній і суверенній нації з недоторканою територією залишається такою ж залізною, як і раніше.

Країни світу об’єдналися, щоб підтримати Україну в її боротьбі за суверенітет проти цієї неспровокованої агресії, і це зобов’язання стосується не лише сьогодення, воно також створює прецедент для майбутнього в інших частинах світу як маяк для інших країн і чітке повідомлення будь-яким супротивникам про те, що верховенство права завжди перемагатиме верховенство сили, як світло завжди перемагає темряву.

Дякую, і Слава Україні».

Джерело

 

Фото: Генштаб ЗСУ