«Моспатріархат не має права носити ім’я “українська церква”» – Порошенко (відео)

«Євросолідарність» закликає виконати закон про перейменування моспатріархату – заява фракції

У зв’язку із зухвалими діями представників московської церкви в Україні, які незаконно блокують історичні будівлі Києво-Печерської Лаври, виправдовують російську агресію, співпрацюють з окупантами та відмовляються відспівувати загиблих українських героїв, нападають на воїнів, «Європейська Солідарність» звертається до міністра юстиції, міністра культури та інформаційної політики з вимогою виконати рішення Конституційного Суду України і українського законодавства щодо негайного прийняття коректної назви УПЦ МП як російської церкви, що відповідає дійсності.

Ми звертаємося до уряду і до всіх органів місцевої влади із закликом негайно розірвати орендні відносини з московською церквою там, де вони й досі займають історичні приміщення. Фракції «ЄС» в місцевих органах влади ініціюватимуть такий перегляд орендних відносин з УПЦ МП.

Московська релігійна секта створює реальні загрози національній безпеці України, тому всі інститути влади мають об’єднатися і дати рішучу відсіч російському гібридному впливу.

Верховна Рада України не має права самоусунутися і стояти осторонь в питаннях захисту національної безпеки.

Наполягаємо, що наступне пленарне засідання має бути присвячене питанням заборони московської церкви. Вимагаємо в рамках години запитань до Уряду заслухати міністра юстиції, міністра культури та інформаційної політики щодо виконання законодавства про назву церкви та розірвання орендних відносин на користування історичних споруд представництвом московського патріархату. Ініціюємо запрошення керівника СБУ, аби заслухати про роботу спецслужби в захисті нацбезпеки в релігійній сфері, щодо виявлення ворожих агентів в рясах.

У Верховній Раді зареєстровано кілька законопроєктів щодо заборони організацій, які належать до московського патріархату в Україні та впорядкуванню орендних відносин, розриванню договорів на оренду та/або користування релігійних споруд, що перебувають у комунальній та державній власності, з тими релігійними організаціями, які не дотримуються вимог Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури релігійної організації з центром в державі- агресорі.

Наполягаємо, аби Верховна Рада негайно розглянула законопроєкти №8221 та №8371, спрямовані на врегулювання проблеми з присутністю московської церкви в Україні. Тим більше, що ці законопроєкти були підтримані профільним комітетом ВР.

Джерело

 

Це не українська церква – Порошенко розповів шокуючі історії про моспатріархат

Церква московського патріархату після 2014 року показала свою справжню антиукраїнську сутність – про це в інтерв’ю «5 каналу» розповів Петро Порошенко. Він поділився кількома історіями, які його шокували і остаточно довели – українці повинні мати власну автокефальну церкву.

«Країна мала пройти іспит в 2014 році, кожен громадянин, і в тому числі кожна церква мала пройти цей іспит. Я хочу наголосити, що московський патріархат цей іспит не пройшов, бо те, що я тоді чув, жахало. Це, виявляється, у нас була «громадянська війна», вони російських військ не бачили, «надо разобраться» і «не все так однозначно». Коди на Сході московські попи стали наводчиками артилерії, стали видавати українських волонтерів і добровольців. Це було жахливо», – нагадав Петро Порошенко.

«Миритися з цим українці не збиралися, бо якщо це визнавати – державу втратимо, на кону стояла українська держава, українська воля, свобода, демократія. І фундаментом духовності української нації була церква. Звичайно, я намагався робити все можливе для об’єднання церкви, ніяких інших позицій не було», – наголошує п’ятий Президент.

«Мої особисті враження – коли я заходжу в церкву, дуже добре відому, і як я зараз пам’ятаю, підходять дві родини, відчувається, що вони дуже прості люди, вони проїхали велику дорогу, але в неділю на службу божу вони прийшли до храму, тут на моїх очах їх не допускають до сповіді. А потім їм дають відмову у причасті. Я підійшов до батюшки, кажу: «як же так, подивіться, прості люди, вони прийшли, вони моляться, вони просять – і ви їм відмовляєте». Він каже: «це таке в нас правило». Я кажу тоді: «вибачте, і я не можу прийняти причастя». Це дуже сильно мене вразило», – розповів Петро Порошенко.

«Потім до мене вже як до президента приїжджають матері загиблих українських героїв, яким відмовили у відспівуванні, бо нібито вони були прихожанами іншої церкви. Як? Вони – українці, вони прийшли до тебе! Я дійшов до керівництва церкви, питаю, невже у вас є такі правила? Кажуть – так. Кажу: я вам наполегливо раджу, не для мене, а для вас, зміниться, бо це є українці. На жаль, я не побачив, щоб це подіяло», – розповідає Порошенко.

«А потім, коли вже було урочисте засідання Верховної Ради і я як президент, Верховний Головнокомандувач на трибуні пропоную вшанувати хвилиною мовчання загиблих. І бачу, що представники однієї церкви не спромоглися піднятися. Це зараз вони кажуть, що нібито хтось себе погано почував… Вибачте, на службі святий отець стоїть дві-три-чотири години. І це крок за кроком породжувало справжній імідж церкви як п’ятої колони», – нагадав Петро Порошенко.

П’ятий Президент також наголосив, що моспатріархат не має права носити ім’я «українська церква».

«Вони не мають ніякого права називатися українською православною церквою. Подобається вам, не подобається – законів мають дотримуватися усі. За українським законом церква, яка забезпечує канонічний зв’язок зі світовим православ’ям через російську православну церкву, має називатися українським представництвом російської православної церкви. і не треба давати їм дурити людей», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко звернувся до православних вірян: Всі, хто любить Україну, мають об’єднатися навколо ПЦУ

Петро Порошенко в інтерв’ю «5 каналу» заявив, що московський патріархат після 2014 року зробив свій вибір, і цей вибір – проти незалежної України. Порошенко наголосив, що православні віряни мають об’єднатися навколо ПЦУ – канонічної української церкви, яка отримала Томос від Вселенського Патріарха. А колаборанти і зрадники з московського патріархату мають відповідати за свою підривну діяльність перед законом.

«Ми не маємо зупинитися ні перед чи, що створює загрозу державі – підривна робота, яка розповсюджує російські наративи, яка підриває єдність українців, яка розколює українців. Я точно знаю, що є величезна кількість і монахів, священників, які щиро і по-справжньому вірять у Бога. Але вони мають для себе зробити вибір – вони з Україною чи з дияволом. І якщо вони оберуть диявола в обличчі росії, вбивці путіна і його підручного кіріла, то їм нема місця у церкві. Все просто», – пояснює п’ятий Президент.

«Наша церква з Томосом, а московська церква не благодатна, бо Томосу вона позбавлена. Це було волевиявлення людей, вони мріяли про церкву і отримали. І велика кількість з них – колишні прихожани московського патріархату. Це була велика радість, і тисяча парафій, а це величезна кількість людей, добровільно приєдналися до церкви», – говорить Порошенко.

«Зараз немає нічого більш ціннішого, ніж єдність. Тому задля збереження країни ми маємо зберегти єдність, маємо забезпечити єдину Православну Церкву України. Всі, хто любить Україну, мають об’єднатися в цій церкві і це буде правильний вихід», – наголосив Порошенко.

Джерело