США допомогли Україні повернути предмети історичної спадщини, які викрали окупанти (фото)

Предмети історичної та культурної спадщини, які росіяни викрали з тимчасово окупованих територій та намагалися незаконно ввезти до Сполучених Штатів Америки офіційно повернули в Україну. Про це повідомляє Прямий.

За повідомленням Митно-прикордонної служби США загарбники намагалися вивезти наконечник сокири бронзової доби, скіфські мечі та половецьку шаблю.

У Посольстві України в США розповіли, що у п’ятницю, 10 березня, відбулася офіційна церемонія передачі предметів української історичної спадщини українській стороні.

“2 вересня 2022 року співробітники Митно-прикордонної служби США у міжнародному поштовому відділенні Міжнародного аеропорту імені Джона Кеннеді вилучили кам’яне топорище сокири та три металеві мечі”, наголосили у повідомленні митники.

Вони розповіли, що мечі прибули з Росії, а кам’яне топорище – з України. Предмети ідентифікували як українські культурні цінності.

Під час церемонії повернення посолка Оксана Маркарова нагадала, що російські загарбники цілеспрямовано викрадають та вивозять з України історичні та культурні артефакти. Таким чином вони намагаючись позбавити Україну ідентичності.

Повідомляють, що з липня по вересень 2022 року правоохоронці з відділу розслідувань Департаменту внутрішньої безпеки США у Нью-Йорку та Ньюарку (штат Нью-Джерсі) затримали декілька вантажів з предметами археології.

Вантажі надходили до Сполучених Штатів з території росії без належного документального супроводження.

Усього в США було затримано близько 20 вантажів з археологічними предметами, які відправляли з рф та тимчасово окупованих українських територій.

Правоохоронці запідозрили, що археологічні об’єкти могли належати Україні. Проведені експертизи підтвердили ці побоювання.

Також американська сторона звернулась до Міністерства культури та інформаційної політики України – там остаточно підтвердили, що артефакти мають українське походження.

Серед викрадених цінностей були:

  • мечі-акінаки скіфської культури VI-V ст до н.е. (ареал поширення – лісостепова, степова частина України та АР Крим);
  • крем’яна шліфована сокира III тисячолітня до н.е., яка за інформацією Інституту археології України належить до культури кулястих амфор (ареал – поширення північно-західна частина України);
  • половецька шабля часів давньоруської держави ХІ-ХІІ сторіччя та багато інших артефактів.

Повернення пам’яток археології, які намагалися незаконно ввезти на територію Сполучених Штатів з росії, стало можливим завдяки співпраці українських дипломатів в США.

Нагадаємо, Росія готується вивезти цінності з музеїв Криму та окупованих територій: Україна звернулася до ЮНЕСКО.

Джерело

Автори