Санкції на часі. 10.03.2023 (відео)

Ростислав Павленко

Рашистські пропагандисти смакують публікацію у The Washington Post про те, що, мовляв, «США треба буде 15 років» для відновлення воєнного потенціалу – через скорочення витрат на оборону і допомогу Україні, яка перевищила $32 млрд.

Намагаючись подати це як проблему, рашисти не бачать неприємного для себе висновку: чим більше допомога США і союзників, тим більше зацікавлені вони в перемозі України.

А рашисти натомість обстрілюють українські міста, додаючи ваги аргументам про якнайшвидше надання зброї.

Для повноти картини Україна має всіляко демонструвати, що є форпостом свободи і демократії, – і тиск на росію посилиться.

1. Ціна газу в Європі опустилася нижче $450 за 1 тис. куб. м вперше з кінця липня 2021 року.

2. Туреччина раптово зупинила транзит санкційних вантажів до рф.

Митна система Туреччини блокує їхнє оформлення. Застрягли саме санкційні товари, які йдуть на рф через «паралельний імпорт». Нікому не хочеться потрапляти під вторинні санкції.

3. Commerzbank – другий за розміром активів банк у Німеччині – перестав обслуговувати платежі до росії.

Цікаво, що цей банк почав працювати на росії одним із перших, ще 1993 року. Втрата ще одного великого європейського банку відрізає канали, якими російська фінансова система пов’язана із зовнішнім світом, замикаючи її в рублевій зоні та операціях із країнами-ізгоями.

4. Криптобіржа Binance закрила для росіян покупку доларів та євро через свої механізми.

5. Від цих і інших заходів бюджет росії тріщить по швах.

На росії стрімко зростає заборгованість із зарплати бюджетникам. На них припадає майже 20% зарплатних боргів в економіці рф.

Заборгованість із зарплати через несвоєчасне отримання коштів з бюджетів усіх рівнів у лютому 2023 року збільшилася у кілька разів. На 1 березня сукупний обсяг зарплатних боргів перед бюджетниками досяг 152 млн. рублів, хоча ще в січні це було 10 млн., а на кінець грудня заборгованість була нульовою.

Кількість працівників, яким затримують виплати, досягла 18,9 тисячі і за один місяць зросла більш ніж удвічі.

Борги перед освітянами за лютий зросли у 12 разів.
Заборгованість із зарплати перед лікарями зросла на суттєві 37% за місяць.

Дєнєг нєт, но ви дєржитєсь.

І далі ж буде.

Автор